Шкідники малини, ожини, суниці та полуниці (фото)

Щоб знищити шкідника на ягідних кущах малини, ожини, суниці і полуниці, потрібно визначити який саме шкідник їм загрожує. Адже, своєчасне застосування заходів боротьби зі шкідником дає шанс врятувати, як рослину, так і майбутній врожай.

У цій статті ми розглянемо найбільш поширених шкідників малини, ожини, суниці і полуниці, а також боротьбу з ним, як біологічними так, і хімічними засобами.

bilokrilka1

Сунична, полунична білокрилка

Ознаки появи:Дорослі комахи білокрилки (маленькі білі метелики) живуть і розмножуються на зворотному боці листя. На поверхні листа помітна світлі плями , пізніше, стають чорні.

Біологічні методи боротьби з полуничною білокрилкою: Шкідників змивають з листя водою, потім, грунт розпушують на глибину 2-3 см. Також можна приготувати пастки: лист фанери фарбують в жовтий колір, змащують вазеліном. Листя обробляють мильним розчином: 1 частина мильної стружки на 6 частин води.

Хімічні засоби боротьби: Обприскування рослин препаратами Актеллік, Конфідор.

polunichna_nematoda

Сунична, полунична нематода

Ознаки появи:Шкідник заселяється в пазухах листя і бруньках. Зав’язі, бутони і квітки скручуються, гниють. Листя темніють, молоді пагінці червоніють. Рослина зупиняється в рості.

Біологічні методи боротьби з суничною нематодою: Дотримання сівозміни. Видалення слабких і хворих рослин. Термічна обробка коренів: кущ, заражений нематодою, витягають з грунту і відмивають водою або замочують у воді температурою 50-55 ° С. садіть стійкі сорти суниці (наприклад, Фестивальна).

Хімічні методи боротьби:

Обробка рослин препаратами Фундазол, Немагон, Швидкість, карбатіоном, Максим та ін.

sunichnii_klisz1

Суничний кліщ

Ознаки появи суничного кліща:листя скручуються, зморщуються і жовтіють, на поверхні з’являється восковий наліт. Пізніше уражені частини рослини відмирають. Шкідник активніший в північних регіонах з холодним кліматом, ніж на півдні.

Біологічні методи боротьби з суничним кліщем: Проріджування насаджень, регулярне прополювання. Обробка настоєм лушпиння цибулі (200 г лушпиння залити 10 л теплої води, настоювати 4 дні) або часниковою витяжкою (200 г подрібненого часнику залити 10 л води, перемішати, процідити).

Хімічні методи боротьби: Обробка інсектицидом Карате Зеон (5 мл на 10 л води). Ефективно обприскування розчином Карбофоса.

Малиний кліщ

Ознаки появи:Кліща можна знайти на зворотному боці молодого листка. Шкідник харчується соком рослини, через що листя деформуються, покриваються світлими плямами.

Біологічні методи боротьби з малиним кліщем:

Обприскування настоєм цибулі: 20 г залити 1 л води, перемішати, наполягати 7-8 годин, процідити.

Хімічні методи боротьби: Обробка кущів по листю препаратами Фуфанон, Карбофос, Іскра-М, Актеллік і т.д. (Дозування згідно з інструкцією).

listoid

Суничний листоїд

Ознаки появи:Шкідник виїдає м’якуш листя, залишаючи шкірку незайманою. Кущ в’яне, засихає, перестає плодоносити.

Біологічні методи боротьби з суничним листоїдом: Не допускайте сусідства суниці з таволгою – це дім шкідника. Обов’язково, регулярне розпушування грунту.

Хімічні методи боротьби До початку цвітіння посадки обробляють пестицидами: Карате, карбофос.

malina_mil

Малина брунькова міль

Ознаки появи:Шкідник виїдає бруньки та молоді пагони. Пошкоджені шкідником частини рослини засихають.

Біологічні методи боротьби з бруньковою міллю: Проріджування насаджень, очищення ділянки від сміття. Обробка малинників настоєм гіркого полину : 800 г сушеної трави (або 0,5 відра сирої) залити 10 л води, настоювати добу. Потім прокип’ятити, процідити, розбавити в 2 рази.

Хімічні методи боротьби: На стадії набрякання бруньок кущі обприскують розчином хлорофосу (30 г на 10 л води).

shkidniki_malini_sunici_polunici_i_ozhini_gvlicya

Малина стеблова галиця

Ознаки появи:Шкідник відкладає яйця ближче до основи стебла. Типова ознака пошкодження – здуття (гали) на стеблах рослини.

Біологічні методи боротьби з стебловою галицею: Заражені частини рослин необхідно видаляти. Комаху відлякує запах часнику і цибулі, тому біля малинників доцільно посадити ці культури.

Хімічні методи боротьби Двічі за сезон малинники обприскують 0,3% -ним розчином хлорофосу: перший раз весною (коли грунт прогріється до 13 ° С), другий – через 10 днів.

shkidniki_malini_sunici_polunici_i_ozhini_steblova_mcha

Малина стеблова муха

Ознаки появи:Личинки шкідника залишають ходи в стеблах. Стебла рослини темніють і засихають.

Біологічні методи боротьби малиною стебловою мухою: Заражені стебла вирізають і спалюють. Восени грунт під кущами перекопують, своєчасно проводять обрізку.

Хімічні методи боротьби: Обробка 1% -ною бордоською рідиною. Ефективно обприскування препаратами Іскра, Карбофос, Актеллік, Інта-Вир і т.д.

dovgonosik

Малиново-суничний довгоносик(комарик)

Ознаки появи:На листку помітні маленькі проколи, бутони слабшають і в’януть (шкідник підгризає квітконіжки).

Біологічні методи боротьби з довгоносиком: Обов’язкове знищення рослинних рештків в кінці сезону. Обробка настоєм деревного попилу (3 кг залити 10 л окропу, додати 40 г мильної стружки, перемішати, настоювати 12 годин).

Хімічні методи боротьби До і після цвітіння рослини обробляють препаратами Іскра-М, Карбофос-500, АЛАТАР, Таран, Ф’юрі, Фуфанон-Нова.

malinnii_zhuk

Малиний, ожинний жук

Ознаки появи:Личинку шкідника можна побачити, зірвавши ягоду з куща. Комаха пошкоджує квітки, зав’язі, молоде листя.

Біологічні методи боротьби з малиним жуком Під час глибокого (20 см) розпушування в грунт додають тютюновий пил. У малиннику садять часник і цибулю, щоб залучити на ділянку хижаків – Журчалку і жужелицю. Рослини обробляють настоєм пижма (400 г на 5 л води, настоювати добу, потім прокип’ятити, процідити і розбавити до 10 л). Перед цвітінням кущі обприскують 2% -ним бітоксибациллін.

Хімічні методи боротьби з малиним жуком Обробка препаратами Інта-Вир, Кінмікс, Конфідор, Іскра-М витрата робочого розчину – 1,5 л на 10 кущів.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Схожі записи