|

Інжир в горщику: догляд

Інжир дуже корисна ягода, в ній у великій кількості містяться вітаміни групи В, С, РР і бета-каротин, а також мінеральні речовини – калій, кальцій, магній, фосфор і залізо.

В Україні дерево інжиру найчастіше зустрічається в Криму. Це дерево вирощують у відкритому грунті як цінну плодову культуру, що дає корисні ягоди. Також інжир можна вирощувати у горщику в будь якій частині нашої країни.

Інжир (фіга, фігове дерево, Ficus carica) – субтропічна листопадна кущиста рослина з сімейства тутових, яку з успіхом вирощують і в більш холодних широтах, в домашніх умовах.

Як формуються плоди інжиру

Роздільностатеві квітки інжиру розвиваються всередині коротких генеративних пагонів в пазухах листків жіночих рослин і фактично не видно зовні. На місці квіток починають рости супліддя, які з часом набувають грушоподібної форми, збільшуються в розмірі і фарбуються в колір зрілого інжиру (відповідно до сорту). Саме ці смачні супліддя ми називаємо врожаєм інжиру. Усередині соковитих плодів зібрано безліч плодів – горішків, які є насінням інжиру.

ynzhir_v_gorsziku

Як доглядати за інжиром в горщику

Інжир, рослина невибаглива і доглядати за нею в домашніх умовах легко. При належному догляді інжир може гарно рости в горщику і давати до 2 врожаїв на рік – в кінці червня і в кінці вересня. Інжир, що росте в горщику починає плодоносити у 3 річному віці.

Світло для інжиру в горщику

Інжиру в горщику потрібно розсіяне сонячне світло. Особливо в період дозрівання плодів. Найкраще воно буде себе почувати поруч з південними вікнами. Також рослину можна виносити на подвір’я після загрози нічних заморозків у яскраве притінене місце. Від прямих обідніх сонячних променів його краще притіняти.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Полив інжиру в горщику

Одним із головних елементів догляду за інжиром в горщику є полив. Поливати рослину у горщику потрібно раз в 3-5 днів, в залежності від температури повітря. Дайте воді стекти в дренажні отвори і злийте зайву рідину з піддона. Верхній шар грунту між поливами повинен трохи підсохнути. Такий полив необхідний в період активного росту, який починається з січня і закінчується в жовтні. Восени деревце починає скидати листя. У період спокою – з листопада і до останніх чисел грудня деревце вимагає менш частого поливу.

Температура повітря для інжиру в горщику

Температура повітря для інжиру в горщику повинна бути +10 – +30 ° С. Більш високі або низькі температури можуть призвести до уповільнення в рості. У зимовий період потрібно знижений температурний режим.

Добриво для інжиру

Підживляти інжир в горщику потрібно протягом усього періоду вегетації (лютий – жовтень ). Починається він в кінці зими з набуханням бруньок. Підживляйте рослину 1 раз на 2 тижні органічними добривами.

Пересадка інжиру

Пересадка у догляді за інжиром має дуже важливе значення. Пересаджувати рослину потрібно щороку, весною, на початку періоду вегетації. Пересаджувати інжир потрібно у більший горщик (6см), ніж попередній. Коренева система у рослини дуже ніжна при пересаджуванні намагайтеся не пошкодити її. У виборі горщика потрібно врахувати, те, що у тісному горщику дерево інжиру раніше заплодоносить і плодів буде більше. Грунт для рослини повинен складатися з: дернової землі, компосту і піску(2:2:1). При вирощуванні кімнатного інжиру в горщиках в земляну суміш додають також перліт для поліпшення водопроникності, а на дно контейнера потрібно насипати шар дренажу (керамзит).

Обрізка інжиру в горщику

Для формування крони і для більш компактного і декоративного вигляду дерева можна обрізати верхівку і бічні гілочки, коли починається активний ріст. Як тільки він починає активно рости, можна прищипувати пагони. Це буде стимулювати розвиток густої крони. Інжир відмінно переносить обрізку.

Розмноження інжиру

Найлегші методи розмноження інжиру – відводками або прикореневими відростками. Гілку інжиру пригинають до землі, закріплюють, присипають грунтом і регулярно зволожують. Через пару місяців у відводка з’являється коріння. Нова рослина буде плодоносити вже на 2-ий або 3-ий рік. Прикореневу поросль відокремлюють від основного дерева інжиру секатором, робити це можна в будь-який час.

Бажаючим виростити інжир з насіння варто пам’ятати, що саджанці інжиру з розплідників і садових центрів є жіночими рослинами, отримані вегетативним методом розмноження (з живців). Насіння інжиру всередині таких плодів стерильні, якщо під час цвітіння поруч не було чоловічої рослини, тому з них ви не зможете виростити новий інжир.

Хвороби і шкідники

Догляд за інжиром також включає боротьбу зі шкідниками – це павутинний кліщ і борошнистий черв. Із захворювань поширена сіра гниль, викликана надмірним поливом.

Найбільш частою причиною падіння листя є надмірна вологість або сухість грунту, але перетяги або прямі сонячні промені можуть також бути причиною опадання листків.

Схожі записи