Ірга – вирощування, догляд

Ірга – рослина невибаглива до грунту, і не вимагає особливого догляду. Ягоди ірги містяться безліч вітамінів, включаючи С, А, В, В2, і мікроелементів, таких як залізо, йод і марганець, а це робить рослину дуже корисною в профілактиці хвороб серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту.

Ця невибаглива рослина є унікальною в своєму роду. Іргу вирощують і в декоративних цілях. Рослина відноситься до сімейства розоцвілих, являє собою листопадний кущ, не менш привабливий, ніж вирощений самшит, або мале дерево.

. . . . .

Налічується до 25 видів рослини . Але в наших краях можна зустріти три найпоширеніші види ірги: круглолистна, колосиста, рідше канадська.

Ірга невимоглива до складу грунту, легко розмножується, а під час цвітіння є добрим медоносом. Рослина легко переносить зиму без укриття ( навіть при мало-сніжних зимах) з температурою нижче 40 ° С. Крім того, затяжні весняні заморозки не зможуть залишити вас без ягід, ірга легко і без втрат перенесе їх.

Корисні властивості ірги

В плодах ірги містяться безліч вітамінів, включаючи С, А, В, В2, і мікроелементів, таких як залізо, йод і марганець, а це робить рослину дуже корисною в профілактиці хвороб серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту. Крім цього, плоди знижують кров’яний тиск і укріпляють стінки кров’яних судин. Відповідно, протипоказанням до вживання ірги є знижений тиск.

Як та коли садити іргу

Ірга не вимоглива до грунту. Для успішного вирощування найбільш підходять легкі супіщані грунти. Ірга світлолюбна, в затіненні її пагони сильно витягуються і гірше плодоносять. На сонячному місці спостерігається висока врожайність, а зрілі плоди стають більш солодкими. У молодому віці кущі ірги переносять незначне затінення. Ірга колосиста відрізняється високою морозостійкістю і може переносити морози до -40 ° С, . Квіткам не страшні весняні заморозки до – 7° С. З ірги колосистої виходить густий високий живопліт, який розростається і ущільнюється за рахунок рясної кореневої порослі.

Однак рослина не любить місця, де постійно дуже висока вологість грунту (заболочені). Її коренева система розташована 3-4 м вглиб землі. Це, з одного боку, добре: допомагає без втрат пережити холодні зими. А з іншого боку, погано: якщо коріння будуть знаходиться в пласті з гунтовою водою – високих врожаїв не дочекаєтеся.

Час та висаджування ігри аналогічне до гумі

irga_viroszuvannya

Догляд за іргою

Влітку для ірги корисні рідкі підживлення, що складаються з аміачної селітри (50 г / кущ) або 5 л 10% -го розчину пташиного посліду. підживля ти кущі краще ввечері після дощу або після рясного поливу.

Гарне відео про лаванду

Як обрізувати іргу

Обрізку і формування куща ірги проводять ранньою весною, починаючи з 3-4 року після висаджування. У цей період слід вирізати біля самої поверхні грунту всю кореневу поросль, крім 1-2 пагонів, розташованих найближче до основи куща. Омоложуючу обрізку ірги роблять, коли кущ досягає 8-10 років. Сигналом до цього є ослаблення щорічних приростів до 10 см. Спочатку кущ проріджують, видаляючи всі слабкі, тонкі і надмірно витягнуті гілки, залишивши тільки 10-15 найміцніших пагонів. Потім потрібно вкоротити високі пагони, зрізавши їх на висоту 2-2,5 м. Місця зрізів обов’язково змастити садовим варом. При такому дбайливому догляді кущ ірги проживе до 70 років.

kviti_irgi

Розмноження ірги

Розмножується ірга насінням, відводами, живцями

Схожі записи