
Ірга - рослина невибаглива до грунту, і не вимагає особливого догляду. Ягоди ірги містяться безліч вітамінів, включаючи С, А, В, В2, і мікроелементів, таких як залізо, йод і марганець, а це робить рослину дуже корисною в профілактиці хвороб серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту.
Ця невибаглива рослина є унікальною в своєму роду. Іргу вирощують і в декоративних цілях. Рослина відноситься до сімейства розоцвілих, являє собою листопадний кущ, не менш привабливий, ніж вирощений самшит, або мале дерево.
. . . . .Налічується до 25 видів рослини . Але в наших краях можна зустріти три найпоширеніші види ірги: круглолистна, колосиста, рідше канадська.
Ірга невимоглива до складу грунту, легко розмножується, а під час цвітіння є добрим медоносом. Рослина легко переносить зиму без укриття ( навіть при мало-сніжних зимах) з температурою нижче 40 ° С. Крім того, затяжні весняні заморозки не зможуть залишити вас без ягід, ірга легко і без втрат перенесе їх.
Корисні властивості ірги
В плодах ірги містяться безліч вітамінів, включаючи С, А, В, В2, і мікроелементів, таких як залізо, йод і марганець, а це робить рослину дуже корисною в профілактиці хвороб серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту. Крім цього, плоди знижують кров'яний тиск і укріпляють стінки кров'яних судин. Відповідно, протипоказанням до вживання ірги є знижений тиск.
. . . . .Як та коли садити іргу
Ірга не вимоглива до грунту. Для успішного вирощування найбільш підходять легкі супіщані грунти. Ірга світлолюбна, в затіненні її пагони сильно витягуються і гірше плодоносять. На сонячному місці спостерігається висока врожайність, а зрілі плоди стають більш солодкими.
Однак рослина не любить місця, де постійно дуже висока вологість грунту (заболочені). Її коренева система розташована 3-4 м вглиб землі. Це, з одного боку, добре: допомагає без втрат пережити холодні зими. А з іншого боку, погано: якщо коріння будуть знаходиться в пласті з гунтовою водою - високих врожаїв не дочекаєтеся.

Догляд за іргою
Влітку для ірги корисні рідкі підживлення, що складаються з аміачної селітри (50 г / кущ) або 5 л 10% -го розчину пташиного посліду. підживля ти кущі краще ввечері після дощу або після рясного поливу.
Гарне відео про лаванду
Як обрізувати іргу
Обрізку і формування куща ірги проводять ранньою весною, починаючи з 3-4 року після висаджування. У цей період слід вирізати біля самої поверхні грунту всю кореневу поросль, крім 1-2 пагонів, розташованих найближче до основи куща. Омоложуючу обрізку ірги роблять, коли кущ досягає 8-10 років. Сигналом до цього є ослаблення щорічних приростів до 10 см.

Розмноження ірги
Розмножується ірга насінням, відводами, живцямиВам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!