Яєчна шкарлупа, як добриво для рослин та захист від шкідників

Яєчна шкарлупа вже давно відома як добриво, але не всі знали, що вона також може захищати рослини від шкідників.

В основі яєчної шкарлупи є карбонат кальцію (92-95%) і важливі для розвитку рослин мікроелементи: калій, кремній, магній, фосфор і ін. На підживлення таким добривом раді такі рослини : цибуля, морква, вишня, смородина , листовий салат, пасльонові культури, квіти та кімнатні рослини.

yaechna_shkarlupa_v_blendery

Яєчна шкаралупа навіть у великій кількості не завдає шкоди рослинам. Тому таке добриво можна класти в лунки безпосередньо перед висаджуванням будь-яких культур. Просто насипте невелику жменю яєчної шкарлупи – і ваші рослини відгукнуться активним ростом і багатим врожаєм.

Квіткаінфо.ком пропонує розглянути у цій статті як правильно використовувати яєчну шкарлупу для рослин.

Шкаралупу використовують в сільському господарстві як в подрібненому вигляді, так і у вигляді розчину. Але врахуйте: чим дрібніші шматочки яєчної шкаралупи, тим легше витягнути з неї всі необхідні речовини. Тому яєчну шкарлупу в більшості випадків рекомендується перетворювати в борошно.

Висушену яєчну шкаралупу подрібнюють в м’ясорубці, ступі або кавомолці.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Користь яєчної шкарлупи для розсади

Щоб швидше з’явилися паростки – сім’ядольні листочки, посіяне насіння зверху необхідно посипати мукою з яєчної шкарлупи. Це сприятиме вирощуванню міцних і здорових рослин.

Кореневе підживлення яєчною шкарлупою городніх культур

Сухі шкарлупки від 4-5 яєць подрібнюють до порошкоподібного стану. Потім заливають кип’ятком і накривають кришкою. Після чого дають відстоятися протягом 5-7 днів. Отриману суміш щодня перемішують. Потім рідину розводять водою 1: 3 і поливають нею розсаду перців, баклажанів, буряків та інших овочів і коренеплодів.

А можна просто подрібнити яєчну шкаралупу до порошкоподібного стану і посипати навколо рослин на городі.

yaechnii_drenazh

Яєчна шкарлупа – дренаж для розсади та квітів

В цьому випадку шкаралупу НЕ подрібнюють в порошок, а тільки злегка мнуть.

Потовчену шкаралупу також можна використати як дренаж для кімнатних та інших рослин , які ростуть в горщику .

Яєчна шкарлупа як засіб для поліпшення структури грунту

Порошок з яєчної шкаралупи знижує кислотність грунту і разом з тим живить рослини. Для цього зазвичай використовують 1-2 склянки подрібненої шкаралупи на кв.м. А якщо грунт дуже кислий, то потрібно насипати більше – до 1 кг на кв.м.

При осінньому перекопуванні ділянки шкаралупу грубого перемелюють змішують з грунтом. Це робить землю більш пухкою і покращує доступ повітря.

yaechna_shkarlupa

Яєчна шкарлупа як захисний від хвороб і шкідників

Порошком з шкаралупи припудрюють розсаду рослин для захисту від “чорної ніжки”, а якщо дрібно подрібнити шкарлупу і висапати в ямки для рослин, вона захищає коріння від кротів.

А ще насипана під рослинами шкаралупа перешкоджає навалі слимаків, яким неприємні шорсткі поверхні.

Яєчна шкаралупа також є надійним засобом боротьби з капустянкою (медведкою). Для цього шкаралупу розмелюють, додають соняшникову олію і закопують між рядами висаджених рослин. Після такого “частування” комаха-шкідник гине.

Схожі записи