Підготовка дерев до весни

На початку літа формується майбутній урожай – дерева закладають плодові бруньки. Головна наша мета – допомогти їм, захистити гілки від шкідників, створити найсприятливіші умови для нормального розвитку фруктів і ягід в саду. Як підготувати дерева до весни, ми розглянемо у цій статті.

Обов’язково треба поливати і розпушувати грунт навколо рослини, а також вчасно видаляти кореневу і штамбову поросль.

Весняне підживлення та полив дерев

На початку квітня обов’язково потрібно підживити всі плодові дерева повним мінеральним добривом. Зробіть рів по всьому колу крони дерева і посипте добривами, в червні повторіть підживлення. В цей час плодові дерева потребують рясного поливу. Води не шкодуйте, під кожне доросле дерево виливайте до 100 літрів води ( на кожну дорослу яблуню і грушу).

Звичайно, якщо літо дощове, можна зменшити цю дозу. Але поливати потрібно, навіть якщо є проблеми з водопостачанням, інакше плоди будуть малими і несоковитими.

poliv_sadzhanciv

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Перед поливом обов’язково просапайте пристовбурне коло

У липні потрібно зробити третє підживлення органічними добривами: настоєм коров’ячого гною (1:10) або пташиного посліду (1:20). Також можна приготувати таке органічне добриво: на 100 літрів води кидаємо скошену траву, кропиву, молочай (0.5 частини бочки) залити водою і настоювати 5 днів і поливати рослини.

Як обрізати плодові дерева читайте у статті “Обрізка плодових дерев”

Весняний захист дерева від шкідників

В травні пофарбуйте стовбури дерев, а лишайники (у червні і липні) зішкребіть звичайним ножем з верхнім шаром кори. Ця процедура допомагає позбутися шкідників, що харчуються соком рослин, і лишайників, це сприяє поліпшенню «дихання» дерева. Весною також потрібно захистити плодові дерева від шкідників способом обприскування хім. препаратами (перед цвітінням, після цвітіння, …).

Схожі записи