|

Коли садити майоран

Майоран – не тільки декоративна, пряна, але й ще лікарська рослина. Листки, стебла і насіння містять ефірну олію, з приємним ароматом і гострим присмаком. У природному середовищі зустрічається цей багаторічний напівчагарник в Південно-Західній Азії, Північній Африці, в нас вона вирощується, як однорічна трав’яниста рослина.

Використання майорану

З лікувальною метою використовують цю рослину, як заспокійливий, спазмалітичний, жовчогінний засіб. Майоран, також стимулює роботу шлунку і кишечнику, збуджує апетит.

Майоран використовують в сухому і свіжому вигляді, як приправу до м’ясних і овочевих страв, додають майоран до салатів, соусів, фруктових соків, лікерів, настоянок тощо.

majoran

Як садити майоран

Місце висаджування та грунт для майорану

Для майорану слід підібрати сонячне і вологе місце, грунт повинен бути легким, нейтральним, добре дренованим, поживним.

Кращими попередниками майорану є: капуста, цибуля, картопля та бобові культури.

Восени, при перекопуванні майбутнього місця висаджування майорану, грунт необхідно удобрити, органічними і мінеральними добривами.

Розмноження майорану

Майоран розмножується найчастіше посівом насіння на розсаду або у відкритий грунт.

yak_saditi_maioran

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Посів насіння майорану на розсаду

На розсаду насіння майорану сіють на початку квітня, у ящики наповненні вологим грунтом, на глибину до 1 см. Майоран дуже любить тепло та вологість, температура повітря для сходів повинна бути високою, приблизно 25° C. Для насіння вологість повітря дуже важлива, посіви накриваємо плівкою, склом, або газетою. При дотримані вище перелічених умов сходи майорану з’являються до 20 днів після посіву. У фазі 2 справжніх листочків розсаду майорану потрібно пікірувати, на відстані 5 см між рослинками, або висадити в поодинокі горщечки з торфом і перегноєм. Через 2 тижні після пікірування, рослину підживляємо, розчиненими мінеральними добривами. Готову розсаду висаджуємо, за схемою: між рослинами 15 см, а між рядами до 35 см. Висаджувати розсаду майорану можна після того як мине загроза нічних морозів, на початку червня.

posiv_bazilika_u_vidkritii_grunt

Посів насіння майорану у відкритий грунт

Можна сіяти насіння майорану прямо у відкритий грунт, але робити це потрібно не раніше середини червня. Якщо ви сієте насіння майорану у відкритий грунт, варто знати, що розвиток і ріст рослин відбуватиметься повільніше, ніж висаджування розсади, вирощеної в домашніх умовах.

Перекопайте підготовлену (родючий грунт, який ми підготували восени) ділянку для посіву, зробіть борозну глибиною до 1 см, пролийте її водою, посійте насіння, приспите землею. До і після посіву грунт злегка ущільнюють. За 2 тижні повинні з’явитися сходи (сім’ядолі), і якщо вони зійдуть надто густо, розсадіть їх.

Як доглядати за майораном?

Схожі записи