Коли сіяти петрушку, вирощування, догляд

Найчастіше, готуючи різні страви, ми використовуємо свіжу зелень, а саме петрушку. У цій статті мова йтиме про вирощування пертушки у відкритому грунті і в домашніх умовах протягом цілого року. Прочитавши нашу статтю, ви зможете забезпечити свою сім’ю свіжою зеленню на цілий рік.

petrushka_u_gorsziku

Вирощувати петрушку на зелень – цікава, легка і корисна праця садівників, її можна садити на маленьких земельних ділянках або у горщиках – просто висіявши насіння. Для отримання великого коренеплоду петрушки вам доведеться дотримуватися певних умов, а саме: правильне висаджування, вчасне підживлення, сумісництво городніх культур, чергування городніх культур, і так далі.

Вирощування петрушки

Вирощувати петрушку дуже легко, тому що це зовсім невибаглива рослина. Якщо петрушці створити відповідні умови, то вона дасть багато зелені і великий корінь.

Грунт та місце для петрушки

Петрушці потрібен досить родючий грунт і сонячне, без перетягів, місце. Тому підготувати місце для петрушки потрібно восени. Восени ретельно перекопайте грунт і додайте перегній (до 5 кг перегною на 1-2 м), а весною додайте в грунт мінеральні добрива. Найкращими сусідами для петрушки будуть томати, кріп, перець та картопля. Чергування городніх культур.

rozsada_petrushki

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Як сіяти насіння петрушки на розсаду

Насіння петрушки сходить дуже довго, до 3 тижнів, тому досвідчені садівники замочують насіння у теплій воді на 8 год., попередньо просушивши перед посадкою до стану сипучості.

Сіяти насіння петрушки на розсаду, або ж одразу у відритий грунт потрібно аналогічно до висівання салату. Після появи 3 справжніх листочків, розсаду петрушки пікерують за певною схемою.

petrushka_u_grunti

Схема висаджування петрушки

Ідеальною схемою висаджування розсади петрушки є відстань 20Х20 см між рослинами, але відстань може відрізнятися в залежності від сорту петрушки, потреби у корені чи зелені (на зелень 10Х10, на корінь 20Х20).

posiv_petrushki_u_vidkritii_grunt

Коли сіяти пертушку у відкитий грунт

Сіяти петрушку у відкитий грунт потрібно тоді, коли грунт розмерзся і прогрівся, тобто середина квітня – початок травня.

Насіння і сходи петрушки не бояться морозів, насіння проростає при температурі + 2 ° С, і витримують приморозки до -8 ° С.

doglyad_za_petrushkoyu

Догляд за петрушкою

Петрушка досить невибаглива рослина і доглядати за нею неважко, достатньо вчасно поливати та прополювати, а щоб отримати великий коренеплід – не забувати підживляти.

Місце висаджування та добриво для петрушки

Сонячні місця без перетягів та поживний грунт – запорука багатого врожаю . У першу чергу, рекомендується підгодівля, кілька разів за літній сезон. Це може бути внесення в грунт мін. Добрив, приблизно 50 г / 10 м кв., і фосфорно-калійних добрив. При цьому варто пам’ятати, що великий вміст азотних добрив використовується при вирощуванні листової петрушки, а ось фосфорно-калійні добрива і їх точне внесення в період вегетації, найбільш підходять для вирощування кореневої петрушки.

Полив петрушки

Важливим є правильний і достатній полив петрушки, поливають петрушку в залежності від погодніх умов, але не слід допускати перезволоження грунту. Поливати петрушку найкраще зранку або ввечері, в суху сонячну погоду – 2 рази на день зранку і ввечері. При поливанні в обід сонячні промені можуть обпекти листя петрушки.

Слід звернути увагу на поливи в залежності від того, яку саме петрушку ви хочете отримати. При вирощуванні листової петрушки необхідні регулярні поливи та підживлення протягом усього сезону. Щоб отримати великі коренеплоди петрушки, потрібно збільшити полив і підживлення в середині серпня і до кінця жовтня, саме в цей час коренеплоди наливаються.

proridzhuvannya_petrushki

Прополювання та проріджування петрушки

Прополювання петрушки та інших культур є дуже важливим моментом у догляді і зборі багатого врожаю. Бур’яни, які ростуть біля петрушки, забирають велику кількість поживних речовин, затінюють її, якщо не прополювати насадження від бур’янів, кількість і якість врожаю буде значно меншою.

Якщо петрушка посаджена дуже густо, ви отримаєте багато зелені, але коренеплоди петрушки будуть дуже малі. Тому для більшої врожайності коренеплодів петрушки, насадження проріджують (після сходів і через 30 днів), залишаючи петрушку на відстані 10Х10, або 20х20 см одна від одної.

nasynnya_petrushki

Розмноження петрушки

Розмножується петрушка насінням.

Вирощування петрушки в домашніх умовах

Вирощування петрушки у будинку можна почати з посіву насіння у горщики, а для більш швидкого результату використати коренеплоди петрушки. Вирощувати петрушку можна на підвіконні.

shkidniki_petrushki

Шкідники та хвороби петрушки

Слідкуйте за тим, щоб листя петрушки були здоровими, без ознак захворювань і пошкоджень комахами, щоб вчасно вжити заходів і не втратити урожай. Петрушка схильна до таких захворювань і шкідників: іржа, гниль, морквяна листоблішка, морквяна муха, попелиця, стеблова нематода, плямистість, гусениця.

zbir_vrozhayu_petrushki

Збір та зберігання петрушки

Кореневу петрушку викопують восени, до заморозків, листя обрізають, зберігають у прохолодному місці, пересипану піском (як і морква), коренеплоди висушують або нарізають і заморожують. Можна не викопувати кореневу петрушку, тоді рано навесні, коли зійде сніг, отримаєте свіжу зелень.

korin_petrushki

Коренеплоди петрушки можна використовувати взимку для вигонки зелені в горщиках на вікні. Листова петрушка зрізається в будь-який час і сушиться в затемненому, але не темному, місці або заморожується.

Схожі записи