|

Вирощування зелені на підвіконнику

Взимку хочеться ароматної свіжої зелені, яка надає стравам особливого смаку і літнього запаху. Звичайно в магазині можна придбати зелень протягом цілого року, і навіть у зимку, але ніхто не може дати нам гарантії, що ця зелень була вирощена на органічних добривах, без використання різних шкідливих хімікатів, які є дуже шкідливими для організму.

Тож пропонуємо зробити власний зимовий міні город на підвіконні, на якому будуть вирощені корисні та свіжі трави.

Грунт для вирощування трав на підвіконні

Грунтосуміш для вирощування городніх культур повинна бути досить поживною якщо ви будете вирощувати різні салати, і недуже поживною для коренеплодів та багаторічних пряних трав.

До складу грунту повинно входити дернова земля, компост, пісок, перліт, вермекуліт (2:2:1:0,5:0,5). Замість вермекуліту і перліту можна використати пінопластові кульки.

При висаджуванні рослин на зелень, обов’язково на дно горщика потрібно насипати дренаж. Грунт періодично зпушують – щоб не утворилася кірка і коріння не загнили без доступу повітря .

salat_na_pidvikonni

Вирощування салатів на підвіконні

Якщо хочеться швидкого результату, можна виростити всіляку зелень: пекінську капусту, крес-салат, руколу, кріп, кінзу, салатну гірчицю, шпинат, листя салату. Вона не буде виглядати такою ж великою, як зелень з магазину, – буде дрібнішою меншою ,але без хімікатів, тому що домашні умови не порівняти з промисловими тепличними умовами. Світла їй буде замало навіть на південному вікні – значить, в темну пору року доведеться забезпечити досвічування.

Різні культури можна сіяти разом,а можна окремо густіше ніж на грядці. Підійдуть будь-які широкі і не дуже глибокі контейнери. Їх наповнюють землею, добре зволожують. Насіння висівають по поверхні, присипають тонким шаром грунту, накривають поліетиленовою плівкою, для швидкого сходу насіння. Високий рівень вологості потрібно підтримувати і після появи сходів, час від часу обприскуйте сходи.

zrizka_salatu_na_pidvikonni

Коли зелень досягне висоти 5-7 см, її зрізують біля поверхні грунту або висмикують з корінцем для проріджування. Решта рослин, що залишилися виростають більш міцнішими, а листки більшими. Потім їх можна вищипувати по листочку. Для більш міцнішого і густішого урожаю можна використовувати рідкі органічні добрива для овочевих культур.

travi_na_pidvikonni

Вирощування зелені на підвіконні

Легкий, швидкий і надійний спосіб отримати зелень взимку на власному підвіконні – це вигонка з цибулин та коренеплодів. Урожай буде більший, а догляд легший , ніж при вирощуванні зелені з насіння. До того ж свіжа зелень буде набагато густішою і багатшою на вітамінами.

koreneplodi_na_pydvikonni

Вибір коренеплодів:

Як виростити пера цибулі, відомо всім. Так само можна виростити пера часнику. А коренеплоди селери і петрушки висаджені у горщик дають зелень дуже швидко. Щоб посадити коріння селери чи петрушки потрібно викопати або купити коренеплоди. При виборі посадкового матеріалу потрібно звернути увагу на розміри коренеплоду(петрушка більше 2 см. в діаметрі, а салера -5 см, можна садити вже з паростками) та на наявність гнилі. Вибирайте здорові коренеплоди без гнилі і цвілі, вони повинні бути тверді і здорові.

collage_petrushka_i_salera

Висаджування петрушки та селери

У дуже довгих коренеплодів петрушки можна обрізати нижню частину так, щоб коренеплід міг влісти у горщик. Для пертушки краще вибирати високі і вузькі контейнери. Висаджувати коренеплоди петрушки потрібно рядами на відстані до 5 см, а селеру на відстані 10 см. Грунт для всіх коренеплодів немає великого значення тому, що необхідний запас речовин міститься у самому корені. На дно контейнера потрібно насипати дренаж (керамзит і пісок).

Верхівку петрушки і селери не засипають(залишають 1см коріння над землею). До 10 днів ємкість з висадженим матеріалом тримають у прохолодному місці, наприклад на утепленому балконі, і поливають зрідка. Коли верхівкові бруньки почнуть рости, контейнери переносять на добре освітлене вікно і збільшують полив. Температура повітря повинна бути 15-18 ° С. Якщо температуру збільшити, зелень буде рости швидше, але стане млявою, почне падати. Періодично грунт акуратно зпушують – щоб не утворилася кірка і коріння не загнили без доступу повітря. Таку зелень як щавель, листочки буряка з дрібних коренеплодів – можна виростити і на темному Пн. підвіконні.

kapusta_u_vodi_2
kapusta_u_vodi

Листкову селеру, пекінську капусту і молоду цибулю можна вирощувати на зелень і у воді. Нам потрібно качан пекінської капусти , селери …обрізати при основі, залишивши 3см, поставити у воду і чекати на зелень, час від часу доливайте воду.

Висаджування цибулі та часнику

Цибулю і часник вирощувати на зелень на підвіконні дуже легко. Перш за все потрібно підготувати ємність, в якій вони будуть рости, вона повинна бути невисокою, але широкою (також дуже часто для вирощування цибулі використовують пластикові пляшки з під води в яких роблять гарячим цвяхом дирки насипають грунт і висаджують цибулини – вертикальні грядки на підвіконні) на дно насипати дренаж, грунт може підійти з городу з додаванням піску і вермикуліту або пінопластних крихт, це забезпечить повітро-прониникність грунту.

collage_cibulya_i_chasnik_na_pidvikonni

Цибулини висаджують поверхнево, тобто занурюють їх на половину висоти. Ставлять у тепле місце періодично поливають та чекають на зелень. Коли зелень (пера) буде більша 5 см, їх поодиноко зрізують. Часник на зелень висаджується аналогічно.

bagatorichni_travi

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Багаторічні трави на підвіконні

Ароматні трави цінувалися у всі часи. Не обов’язково чекати весни, літа ,щоб приправити страви власними прянощами, їх восени можна пересадити у горщики і вирощувати на підвіконні і протягом довгих зимових днів.

Посаджені в квіткові горщики кущі меліси, м’яти, чебрецю, розмарину, лавру, базиліку(багаторічна рослина), майорану та шавлії виглядають на вікні, як звичайні кімнатні рослини. Тим більше, що ніякого особливого догляду вони не вимагають. Розмарин, лавр і чебрець в горщиках можна купити у магазині, це багаторічні кущисті рослини . А можна виростити їх і самим з насіння, тільки урожаю прийдеться чекати досить довго, у наступному році, і догляд за сіянцями досить клопіткий. Влітку розсаду тримають на балконі або висаджують у відкритий грунт.

Для висаджування трав підходять різні контейнери – головне, щоб вони були просторими і з дренажними отворами.

Насипте грунт в ємність так, щоб вона не доходила до краю на 3-4 см, інакше буде незручно поливати. Також не забувайте щодня обприскувати рослини водою.

bagatorichni_travi1

Урожай збирайте вчасно, щоб стебла і листя не витягувалися і переростали.

  • Для висаджування багаторічних трав нам потрібно:
  • Горщик, грунт, посадковий матеріал(розмарин, меліса,м’ята, чебрець…)
  • Спочатку нам потрібно викопати те, що ми будемо пересаджувати у горщик. Кущ для висаджування повинен бути невеликим
  • Обов’язково на дно горщика потрібно викласти дренаж
  • Якщо корені дуже великі, обріжте їх, щоб коренева система росла в ширину, а не в глибину
  • Готовий посадковий матеріал висаджуємо у підготовлений горщик, в якому робимо заглибину і садимо наш багаторічник.
  • Поливаємо міні город

Схожі записи