|

Як виростити базилік

Базилік – красива, ароматна, однорічна рослина, прекрасний лікар і улюблена пряність. Базилік утворює гарний гіллястий і дуже декоративний кущ, залежно від сорту досягає висоти до 60 см. Листя базиліку овальні, забарвлення яких може бути яскраво-зеленими, темно-зеленими, зелено-фіолетовими, і навіть темно-фіолетовими. Вирощують базилік через його цінний аромат і використовують, як приправу.

Базилік у природному середовищі росте в Азії. Ця пряність підкорила Європу не відразу, минуло кілька століть, перш ніж в Європі базилік оцінили як належить: спочатку його почали вирощувати в Італії, а потім у Франції, де базилік став улюбленою пряністю.

Починає цвісти базилік в кінці липня – на початку серпня. Якраз до моменту початку цвітіння в його листі накопичується максимальна кількість ефірної олії, тому саме в цей час його краще збирати.

Сильний запах базиліка відлякує від дерев та інших городніх культур шкідників, тож його корисно садити в різних місцях городу.

rozsada_bazilika

Вирощування базиліка

Вирощувати базилік нескладно – можна купити розсаду, або посіяти насіння, і ваш город чи подвір’я запахне чудовим ароматом. Базилік будь-якого сорту можна легко розмножити зеленими живцями.

posiv_u_vidkritii_grunt

Місце висаджування базиліка

Базилік, як і більшість пряних трав, любить тепло та відкриті сонячні ділянки захищені від протягів, з родючим добре дренованим грунтом. На постійно вологих і важких грунтах, рослина розвивається погано і гине.

Вибираючи де посадити базилік, врахуйте, що його не можна вирощувати кілька років поспіль на одному місці, це може привести до масового захворювання рослин фузаріозом. Висаджувати базилік на колишнє місце, можна не раніше ніж через 5 років.

Температура повітря

Базилік дуже любить тепло, страждає від найменшого зниження температур, абсолютно не виносить заморозків, тому на постійне місце розсаду потрібно висаджувати на початку червня.

Грунт для базиліка

Для багатого врожаю базиліка потрібно подбати про поживність грунту. На 1 кв.м. додаємо по 2 кг перегною, компосту і торфу. Висаджувати розсаду в грунт потрібно на відстані: між рядами 30 см, а між самими рослинами – 15-20 см, в похмурий день і тільки ввечері. Після висаджування молоду розсаду базиліка гарненько поливаємо теплою водою.

posiv_bazilika_na_rozsadu

Посів насіння базиліка на розсаду

Базилік розмножується насінням. Сіємо насіння на розсаду на початку квітня в ящики, наповнені добре зволоженим земельним субстратом, на глибину приблизно 1 см.

Базилік дуже любить тепло, температура для проростання насіння повинна бути досить висока (25-28° C). Вологість повітря для насіння також дуже важлива, ящики з посівним матеріалом накриваємо плівкою або склом. При дотриманні вище перелічених умов, сходи базиліка з’являються до 10 днів після посіву.

Сіянці особливого догляду не потребують, єдине, вони вимагають вчасного поливу( не можна допускати пересихання грунту і застою води), але не переливу, через це вони можуть захворіти чорною ніжкою і загинути. У разі зараження сіянців базиліка чорною ніжкою, негайно обробіть їх розчином мідного купоросу: в 2 л води розчиніть 1 чайну ложку мідного купоросу і полийте рослинки. Пікірування розсади робимо два рази, перший раз у фазі 2 справжніх листочків, вдруге через 2-3 тижні. Для досягнення більш пишного куща верхівку рослин прищипують.

posiv_bazilika_u_vidkritii_grunt

Посів насіння базиліка у відкритий грунт

Можна сіяти насіння базиліка прямо у відкритий грунт, але робити це потрібно не раніше середини червня. Якщо ви сієте насіння у відкритий грунт, варто знати, що розвиток і ріст рослин відбуватиметься повільніше, ніж висаджування розсади, вирощеної в домашніх умовах. Прокопайте ділянку посіву, зробіть борозну глибиною до 2 см, пролийте її теплою водою, посійте насіння і приспите її землею. За 14 днів з’являться паростки (сім’ядолі), і якщо вони зійдуть надто густо, розсадіть їх у фазі 4 листочків.

Схожі записи