Чергування городніх культур

Щорічне чергування городніх культур допоможе виключити виснаження грунту. Щоб виключити одностороннє виснаження грунту, рослини чергують в залежності від того, яких поживних речовин вони потребують.

У спрощеному вигляді: можна чергувати рослини, в яких використовується верхня частина з тими, в яких використовується коренеплоди, наприклад: моркву сіють після капусти або помідорів.

Найкраще садити ту саму рослину на тому самому місці не раніше ніж через 3-4 роки. Але є винятки: помідори, квасоля, суниця, картопля – можуть рости на одному і тому ж місці роками. Принцип сівозміни полягає в тому, що попередники готують землю для наступних рослин. Після рослин з малою кореневою системою саджають рослини з глибокою кореневою системою. Після рослин слабких до хворіб та шкідників садять ті, що є більш стійкішими. Це особливо важливо для капусти і пасльонових (помідорів та картоплі). Споріднені культури рослин (помідори-картопля, огірки-гарбуз) хворіють однаковими хворобами, тобто садити їх один за одним не рекомендують.

cherguvannya-gorodnih-kultur1

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Після цибулі, бобів, гороху та часнику можна висаджувати всі культури. Повторний посів цибулі та часнику – не рекомендується.

Після томатів та картоплі садять: капусту, огірки, кабачки, гарбуз, квасолю, горох, часник, буряк, салат, моркву, петрушку, кріп, селеру.

Після огірків, кабачків, патисонів садять: редис, капусту, буряк, цибулю, часник, горох, боби, помідори, картоплю.

Після моркви, кропу, петрушки, селери садять: цибулю, часник, боби, горох, картоплю, томати.

Після суниці (через 4 роки) садять: коренеплоди та бобові, на наступний рік – гарбуз, огірки, кабачки, після – томати, цибулю.

    Кращими попередниками основних овочевих культур є:

  • для зеленних культур (крім салату) – капуста, огірок, коренеплоди, цибуля;
  • для ранньої білокачанної та цвітної капусти – картопля, томат, цибуля на ріпку, бобові, коренеплоди (крім редису, ріпи, редьки і брукви);
  • для середньої і пізньої білокачанної капусти – томат, картопля, бобові, морква, буряк;
  • для цибулі на зелень – огірок, томат, рання білокачанна капуста, рання картопля, бобові, пізня капуста і картопля;
  • для огірка – рання білокачанна і цвітна капуста, томат, картопля, бобові (крім квасолі), коренеплоди (крім моркви). Квасоля і морква уражаються білою гниллю, як і огірок;
  • для моркви – картопля, капуста, зеленні культури (крім салату, хворіють білою гниллю), томат, бобові (крім квасолі);
  • для буряка – огірок та інші гарбузові, ранні картопля, капуста, томат і всі бобові, пізня капуста;
  • для картоплі – огірок, кабачок, гарбуз, патисон, капуста, бобові, коренеплоди, цибуля;
  • для помідорів, перцю, баклажанів, фізалісу – рання білокачанна і цвітна капуста, огірок, кабачок, гарбуз, бобові, цибуля на ріпку, коренеплоди, пізня капуста;
  • для часнику – огірок, томат, рання білокачанна капуста, бобові, пізня капуста;

Щорічне чергування городніх культур допоможе виключити виснаження грунту і забезпечить збирання здорових овочів.

Схожі записи