
Спільне висаджування рослин впливає одна на одну і дозволяє підвищити урожай різних культур. У разі несумісності (приглушення) урожай виростає слабким або повністю гине. Рослини-сусіди сприяють активному росту, великій врожайності, привабленню бджіл та відлякуванню шкідників.
Вплив рослин одна на одну
Виділення рослинами в навколишнє середовище хімічних речовин, необхідних для життєдіяльності, називається алелопатія. При такому виділенні одного виду рослини викликають різну реакцію на інші види: в одних спостерігається активний ріст, у других - гальмування в рості, а треті - залишаються байдужими. Яскравим прикладом є шавлія: вона притуплює ріст інших рослин, але приваблює бджіл. А запах анісу, базиліку, коріандру, меліси, петрушки, чебрецю, естрагону перешкоджає поширенню шкідників і хворіб. Чорнобривці, гірчиця листова, нагідки, чистотіл, шпинат - оздоровлюють грунт. Якщо між рядами картоплі чи цибулі посадити чорнобривці, настурції, календулу, цикорій, закопати в грунт пучки житньої соломи - вони захистять ці культури від нематоди.
- Баклажани рекомендується садити серед кущової квасолі, вона відлякує колорадського жука. Сприятливо впливає на баклажани чабер.
- Для бобів найбільш сприятливі сусіди - огірки.
- На виноград сприятливо впливає редис і редька олійна. Петрушка оздоровлює виноградники, уражені хворобами.
- Горох добре росте між рядами моркви, огірків та ріпи, і, як і всі бобові, збагачує грунт азотом. Гірчиця відлякує від гороху горохову плодожерку і пригнічує бур'яни, стимулює ріст. Горох сумісний так само і з селерою. Помідори виділяють біологічно активні речовини, що стимулюють розвиток гороху.
- На суницю сприятливо впливають: кущова квасоля, петрушка, шпинат. Часник - захищає. Петрушка, посаджена в міжряддях суниці, відлякує слимаків. Суниця може поєднуватися з капустою, цибулею, редискою, редькою, салатом, буряком, часником. З трав на неї добре діє oгіркова трава і шавлія. Мульчування грунту в період утворення плодів ялиновими і сосновими голками істотно покращує смак суниці;
- Капуста білокачанна в якості сусідів віддає перевагу салату, цибулі, селері, кропу, кущовій квасолі, редису і навіть картоплі; салат (всі види) захищає від земляних бліх. Кріп, посаджений між рядами капусти, поліпшує її смак, відлякує гусеницю і попелицю. Селера захищає капусту від земляних блох і капустяної мухи, але своїм запахом привертає капустяна білявка, а значить, садити їх разом небажано.
Небажані для капусти: помідори, квасоля, морква. - Картопля добре уживається з баклажанами, капустою, кукурудзою, цибулею, шпинатом, квасолею, хроном, часником і м'ятою. Картопля захищає квасолю від хворіб, а квасоля підживлює картоплю азотом.
- Кукурудза - вимоглива рослина до поживних речовин у грунті, тому вона дуже добре поєднується і з кущовою, і з кучерявою квасолею, для якої кукурудза є опорою. Кукурудза поєднується з бобами, огірками, помідорами, ранньою картоплею, салатом. Огірки рекомендують садити навколо кукурудзяних ділянок, кукурудза - дуже дружня рослина для багатьох культур. Кукурудзу ущільнюють кабачком, гарбузом, а так само квасолею чи горохом, для яких кукурудзяне стебло - служить опорою. Горох з квасолею сприяють накопиченню в грунті азоту.
Не варто садити біля кукурудзи буряк столовий і селеру. - Цибуля і морква захищають одне одного від шкідників: морква відлякує цибульну муху, а цибуля - морквяну муху. Цибуля поєднується з суницею, крес-салатом, огірками, редискою, салатом, буряком, помідорами, петрушкою.
Цибуля не поєднується з бобами, горохом, квасолею. Для неї несприятливе також сусідство шавлії. - Буряк добре вживається з салатом, горохом, капустою, кропом і петрушкою.
- Помідорам допоможуть часник і кріп. Помідори і самі допомагають іншим рослинам. Для відлякування метеликів плодожерки та захисту від парші груш і яблунь, садять високорослі томати. Помідори виділяють біологічно активні речовини, які стимулюють розвиток гороху, капусти, цибулі, квасолі.
- Селера воліє брати в сусіди томат, квасолю, шпинат, цибулю, огірок, капусту.
- Гарбуз і кукурудза. Гарбуз гальмує ріст бур'янів, затінюючи своїм листям грунт; кукурудза захищає гарбуз від перегріву, боби збагачують грунт азотом. Ці рослини доповнюють один одного, оскільки беруть вологу і поживні речовини з різних шарів грунту; для їхнього розвитку необхідні різні мінеральні елементи, по-різному ставляться вони до освітлення.
Висаджування на грядці



Читайте також:ОРХІДЕЇ - ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!