томати розсада
|

Перше підживлення розсади томатів. Коли? Чим?

Перше підживлення розсади томатів проводиться після появи 2 справжніх листків. Це дуже важливий етап, адже в цей час у рослини формується коріння, за його нарощування відповідає фосфор. Тому для першого підживлення потрібно використовувати добриво з підвищеною часткою фосфору. Наприклад, добриво з формулою NPK 13:40:13. 

Водночас з нарощуванням коріння закладається перша квіткова кисть у томата. Якщо розсаді томата, на даному етапі, не вистачить фосфора китиця буде неповною ( не всі плоди з’являться –  через один). Тому, фосфор це перший елемент, який потрібен розсаді на етапі появі 2 справжніх листків. 

Також, закладання першої кисті залежить від світла, якщо на етапі появи 2 справжніх листків розсаді бракуватиме світла (менше 12 год) то перша кисть з’явиться на високорослих томатах після появи 12-13 листка ( при достатньому освітленні кисть з’являється після 6-7 листка ), а це значно зменшить врожай томатів.

Отже, перше підживлення томатів проводимо після появи 2 справжніх листочків добривами з підвищеною часткою фосфору (Монофосфат калію або добриво NPK13:40:13, 10 -15 гр на 10 л води, додаємо вкорінювач фертіруд 10 – 15мл на 10 л води ) і також додаємо вкорінювач. Укорінювач значно покращить доступ потрапляння фосфору в коріння. Через 2 тижні підживлення повторюємо.

Читайте також: Як формувати високорослі томати?

Схожі записи