|

Як і коли правильно садити троянди

Садити троянди можна весною, влітку і восени. Як і коли правильно садити троянди, розглянемо у цій статті.

Як правильно садити троянди весною

Точної дати коли правильно садити троянди весною ви ніде не знайдете, погода щороку відрізняється. Тому, є загальне правило для висаджування: чим раніше ви посадите троянди весною, тим швидше вони приживуться і, потішать вас пишнішим і довготривалим цвітінням вже в перший рік після висаджування. Приблизним часом для висаджування троянд у відкритий грунт весною є час коли грунт достатньо прогріється, і минуть нічні приморозки ( кінець березня – початок квітня ).

Порада: найкраще весною висаджувати у відкритий грунт морозостійкі сорти троянд. Інші сорти висаджуйте з кінця квітня до початку травня.

Як правильно садити троянди влітку

Єдиним позитивним моментом літнього висаджування троянд у відкритий грунт є те, що ви бачите якою насправді є троянда, бо ви купляєте квітучу рослину. Але є і негативний момент такого висаджування, всі квіти і бутони потрібно обрізати, щоб рослина всі сили витрачала на приживлення, а не на цвітіння. Але, якщо ви купили троянду у горщику і пересадили (способом перевалки) на постійне місце без пошкодження земляної грудки, то в такому випадку квіти обрізати не потрібно.

Особливості літнього висаджування квітучих троянд з відкритою кореневою системою:

  • Обрізати бутони і квіти ;
  • Підрізати коріння й пагони (залишити приблизно 2/3);
  • Протягом 14 днів підливати троянди під корінь та обприскувати щодня ( 2 рази на день якщо стоїть спекотна погода ).

Порада : Досвідчені фермери, що професійно займаються вирощуванням троянд радять не давати цвісти трояндам, висадженим в поточному році. Так рослина краще приживеться, наростить потужне коріння, а не витрачатиме сили на цвітіння. Внаступному сезоні троянди будуть виглядати значно краще і будуть менш вразливі до різних хвороб.

Як і коли правильно садити троянди восени

Найкращим часом для висаджування троянд у відкритий грунт восени є вересень – середина жовтня. Вони встигнуть укорінитися до морозів, а весною почнуть рости і зацвітуть швидше, порівняно з трояндами, висадженими весною, відсоток приживання висаджених троянд значно вища, завдяки прогрітому грунту і достатньому рівню вологи.

sadimo_troyandu_pravilno

Як правильно садити троянду з відкритою кореневою системою – покрокова інструкція

  1. Перед висасаджуванням троянду потрібно зволожити (потримати коріння у воді кілька годин), обрізати корінці, залишивши сантиметрів 18-20 довжини. Засохле пошкоджене коріння відрізається до живої тканини.
  2. Викопуємо посадкову яму у вибраному сонячному місці. Посадкова яма повинна бути приблизно 40 см в глибину і 40 см в діаметрі.
  3. Викопаний грунт змішуємо з компостом чи перегноєм. Пропорція – приблизно 1:10. Свіжий гній не підійде, тому, що він може спалити коріння.
  4. Обережно і рівномірно розміщуємо коріння троянди в лунці так, щоб коренева шийка троянди заглиблювалася на один-два сантиметри в землю.
  5. Засипаємо її наполовину підготовленою землею. Втрамбовеємо і поливаємо.
  6. Засипаємо лунку доверху землею, втрамбовуємо і знову поливаємо.
  7. Мульчуємо грунт навколо троянди.
posadka_troyandi_u_gorsziku

Успіху вам!

Також читайте інші статті:

ЧОМУ НЕ ЦВІТУТЬ ТРОЯНДИ

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ

ТРОЯНДА: ВИДИ ТРОЯНД

ДОГЛЯД ТРОЯНД ВІДКРИТОГО ГРУНТУ

МІНІАТЮРНА ТРОЯНДА (КІМНАТНА) – ДОГЛЯД

ЧИМ ТА ЯК ПІДЖИВЛЯТИ ТРОЯНДИ ВОСЕНИ

Як пересадити старий кущ троянди

Як змусити плетисту троянду рясно цвісти

Схожі записи