Коли садити озиму цибулю

Озима цибуля – це одна з найпопулярніших овочевих культур в Україні. Вона відрізняється від ярої більшою стійкістю до холоду і хвороб, а також дає більший урожай.

Коли садити цибулю під зиму

Найкращий час для посадки цибулі під зиму – з кінця жовтня до початку листопада. За цей час вона встигне вкоренитися до настання морозів, але не дасть зелених пагонів.

Як вибрати місце для посадки

Цибуля добре росте на сонячних ділянках з родючим, добре дренованим ґрунтом. Не слід висаджувати її на ділянках, де раніше росли цибуля, часник, ріпа або редька.

Як підготувати ґрунт для висаджування цибулі

Осінню перед посадкою ґрунт на ділянці перекопують на глибину 20-25 см. Вносять органічні добрива (гній, компост) з розрахунку 5-6 кг на 1 м².

myyace_dlya_cibuly

Як підготувати цибулю до посадки

Для посадки цибулі вибирають здорові, без ознак хвороб і пошкоджень цибулини. Перед посадкою їх можна прогріти в теплій воді з марганцовкою. Для отримання розчину необхідно 1 грам перманганату калію на 1 літрів води. Після 20-25 хвилин проведених в марганцівці цибулю-сіянку злегка обполіскують водою – і вона готова до висадки.

Сівозміна

Добрими попередниками для озимої цибулі вважаються всі зернові ( крім вівса ), кукурудза, буряк, гірчиця, ріпак, фацелія, горох, квасоля, вика, помідори, салат, огірки і будь-яка капуста. Щоб уникнути зараження цибулі нематодами, не саджайте її після бобів, картоплі, петрушки, селери, люцерни та червоної конюшини.

Як садити цибулю

Цибулю висаджують у борозенки завглибшки 5-7 см. Відстань між цибулинами – 5-7 см, між рядами – 15-20 см. Цибулини закопують так, щоб їх верхівки були на рівні ґрунту.

Догляд за озимою цибулею

У догляді за озимого цибулею важливі такі заходи:Полив. Цибуля потребує регулярного поливу, особливо в період вегетації.

  • Підживлення. У період вегетації цибулю підживлюють весною – азотними і влітку – калійними добривами.
  • Прополювання. Для запобігання росту бур’янів ділянку потрібно регулярно прополювати.
  • Збір врожаю озимої цибулі

    Ознаками стиглості цибулі є : пера цибулі 80 % пожовкли і лягли; сформувалося насіння ( залиште одне суцвіття ),

    Цибулю збирають влітку, головки викопують, обтрушують від землі і просушують на сонці.

    Схожі записи