Підготовка грунту до весни

Якщо ваша ділянка доглянута і бур’янів по пояс немає, але при цьому осіння обробка грунту і внесення добрив не проводилась, то потрібно підготувати грунт весною, щоб влітку і восени отримати багатий врожай.

perekopuvannya_gruntu

Підготовка грунту включає кілька етапів:

 1. Підготовка грунту

  Проводиться навесні, коли зійде сніг і земля підсохне, перестане бути липкою. Підготуйте грядки. Обробка грунту залежить від складу грунту. На важких і середніх грунтах (глина, суглинки) обробку грунту потрібно робити ретельніше: перекопати, розбиваючи грудки. Якщо у вас легкі грунти – пісок або субпісок, то в цьому випадку обробку грунту потрібно проводити раніше і краще за все робити це за допомогою вил. Так само при обробці можна поліпшити структуру грунту: у піщаний грунт додати дернову землю, торф, глину, а в глинисту додати пісок та дернову землю.

  pydzhivlennya_gruntu

  Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

 2. Внесення добрив

  Органічні добрива. При весняному перекопуванні корисно вносити перегній або компост (органічні добрива) для кращої родючості грунту. В жодному випадку не підживляйте грядки весною свіжим гноєм, тому що свіжий гній при перегниванні дуже окислює грунт, чого не люблять рослини.

  Мінеральні добрива. З мінеральних добрив можна додавити азот – аміачну селітру з розрахунку 1 чайна ложка на 1 м2. Внесіть також суперфосфат (джерело фосфору), а ось, що стосується калію, то навесні не можна вносити хлоровміщуючі калійні добрива. І найкраще навесні вносити дерев’яний попіл.

  Якщо ви прихильники органічного садівництва, то замість мінеральних добрив можна садити рослини-сидерати (люпин, редька, ріпак, гірчиця, овес, жито, пшениця), які абсолютно можуть замінити мінеральні добрива. Коли садити, які саме мінеральні елементи містяться в тій чи іншій рослині, про це ми поговоримо у нашій статті «Рослини-сидерати»

 3. Боротьба з бур’янами

  При перекопуванні викидайте бур’яни з коренем та інше коріння, яке згодом може прорости. Якщо бур’янів багато, то доведеться обробити грунт гербіцидом.

На нашому сайті ви зможете детальніше ознайомитися, як підготувати грунт під кожну овочеву культуру весною у розділі сад, город.

Схожі записи