Підготовка саду до весни

Наближається весна, і час зимових холодних днів поступово добігає до кінця. Пташки починають голосно співати, а в повітрі відчувається запах весняної свіжості та радість людей від перших розквітлих весняних запашних квітів. Щоб сад гарно виглядав і плодоносив з весни до осені, потрібно його підготувати.

Весною потрібно поліпшити стан грунту на квіткових клумбах, газоні та на городі, підживити великі рослини (хвойні рослини, кущисті, дерева), реставрувати пошкоджені протягом зими елементи малої архітектури (лавки, статуї, арки, вазони, струмки, водоспади,теплиці…).

Щоб ваш сад цвів протягом цілого року, можна висаджувати багаторічні, однорічні рослини, дерева, кущі. Які рослини висаджувати щоб квіткова клумба цвіла цілий рік читайте у статті “Клумба безперервного цвітіння”.

Також потрібно прибрати минулорічне листя, обстригти дерева, посіяти або підготувати газон до весни, зняти укриття з рослин, тощо.

doglyad_za_roslinami

Підготовка рослин до весни

У лютому, березні потрібно перевірити наявність насіння, цибулини, бульби і кореневища рослин, що зберігалися в холодних приміщеннях (бульби бегоній, бульби жоржин, бульби картоплі, гладіолуси). На яких з’явилися чорні, коричневі або гнилі плями, слід викинути або обрізати, оскільки вони вражені грибками і можуть заразити здорові бульби чи цибулини. Цибулини, бульби і кореневища висаджують у грунт у другій половині квітня. А з висаджуванням бегоній, жоржин і канн необхідно почекати до середини травня, коли мине загроза нічних морозів.

В лютому можна сіяти насіння однорічних квітів на розсаду. Відновити газон.

Знімаємо зимові укриття!

Коли стане тепло (як правило, в кінці березня), можна знімати укриття, які захищали рослини від снігу та морозу. Краще це робити в похмурий день, щоб сонце не пошкодило ніжні пагони, які вже розвиваються під шаром укриття. Горбки з кори і торфу, що вкривають кущі багаторічних рослин, краще розгребти і залишити на клумбах в якості мульчі.

obrizka_kusziv

Обрізка кущів і дерев, збирання гілок та листя

Обрізаємо (біля основи) сухі пагони багаторічників на квіткових клумбах, з клумб і газону згрібаємо граблями сухе листя і залишки рослин.

Обрізаємо кущі, з кущів, квітучих ранньою весною, видаляємо сухі і старі пагони, формуємо крону (кизил, калина, бузок, жасмин, айва японська, смородина, аґрус). На кущах, квітучих пізньою весною і влітку (на пагонах, що з’явилися в поточному році), всі пагони вкорочуємо на 3/4. Завдяки цьому рослина почне випускати безліч нових пагонів , буде більш рясно цвісти (троянди, що в’ються, штамбові троянди (залишивши пагони-20 см), лаванда, спірея, рокитник, троянди).

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Формуємо живоплоти з листяних рослин, скорочуючи торішні пагони наполовину, а також обрізаємо гілки дерева; формуючи крону, також можна обрізати ті гілки, які затінюють ділянку. Всі зрізи замазуємо садовим варом.

Після того, як сніг остаточно розтане, на поверхні землі стануть непотрібними торішнє листя, сухі гілки дерев, обламані важким снігом або поривчастим вітром. Коли земля трохи просохне, потрібно граблями прибрати все сміття з території.

plpnuvannya_gorodu

Планування городу

У весняно-літню пору хочеться свіжих овочів. Настав час подумати про власний город. Сплануйте його так, щоб розмістити там якомога більше потрібних вам овочів. Якщо у вас немає достатнього місця для цього, то варто зупинитися лише на найнеобхідніших, або можна зробити вертикальні грядки і вирощувати овочі на балконі. Але найголовніше, що ви зможете насолоджуватися протягом усього сезону свіжими, натуральними, екологічно чистими продуктами.

Як підготувати грунт до весни?

Щоб отримати ранній врожай, сійте насіння на розсаду. Розсада, висаджена разом з земляною грудкою чи спеціальним контейнером , краще і швидше приймається.

Добриво для рослин

Підживляємо кущі, дерева, траву та квітники. Рослини чекають підгодівлі, яка їм так потрібна після цих холодних місяців. Пам’ятайте, одним з найкращих варіантів є повільне підживлення протягом 6 місяців, а саме підживлення азотом (жменька азотного добрива на 1 м2 для декоративних рослин квітів). Додавання добрив спровокує подальший активний ріст рослин.

Підготуйте вашу ділянку так само, як ви б це робили восени. Якщо у вас вже є грядки і рослини вже в землі, додайте останні штрихи у вигляді декоративної мульчі, або внесіть деякі зміни у зовнішній вигляд саду за допомогою декоративних каменів, статуй, ліхтариків…

pidgotovka_gruntu_do_vesni

Підготовка грунту до весни

Після того, як земля розмерзнеться і висохне, її потрібно акуратно розпушити (збагатити киснем), видалити бур’яни на квіткових клумбах і перекопати з додаванням добрив на грядці, використовуючи садові інструменти, але не забудьте про цибулинні квіти, вони якраз починають проростати. Ці процедури дуже важливі для подальшого життя посаджених рослин.

Реставрація ландшафтних елементів саду

Тепер саме час подумати про прибирання та реставрацію садових елементів саду ,таких як ставок, струмок, водоспад, доріжки, лавочки, декоративні горщики, статуї та ін. На струмках, ставках, водоспадах потрібно видалити все листя, гілочки, промити каміння, видалити небажані водорості, провірити систему подачі води, посадити яскраві квіточки, поставити декор (жабки, рибки, їжачки, світильники), залити чисту воду. Між плитами на доріжках викорчувати бур’яни, якщо їх дуже багато можна використати хім. препарати, потріскані плити – замінити, а решту – помити. Лавочки і статуї – реставрувати, потріскані дошки – замінити і полакувати, а тріщини на статуях – заклеїти і пофарбувати акриловими фасадними фарбами.

Сплануйте і створіть ваш особистий куточок, місце, де ви зможете по-справжньому насолодитися теплими літніми днями.

Схожі записи