Як зробити затишний сад – поради початківцям

Затишний, сонячний, різнокольоровий сад повинен бути у житті кожної людини.

Cаме сад у літню пору перетворюється на ще одну кімнату для відпочинку та прийому гостей. Kvitkainfo.com (Квіткаінфо) пропонує вам декілька порад для створення затишного саду.

Як зробити затишний сад – поради початківцям

  1. Почніть з малого. Не робіть одразу великі сади та клумби, догляд за якими вимагає достатньо часу, якого у вас обмаль, що включає в себе регулярні поливи, підживлення, прополювання, обрізка і так далі. Спробуйте зробити спершу невеликий сад з маленькими клумбами і з невеликою кількістю дерев. Посадіть 3 -4 дерева, зробіть маленькі клумби, щоб догляд за ними приносив лише задоволення. З часом ваша впевненість у вирощуванні рослин збільшиться, і відповідно клумби, сади будуть ставати все більшими і більшими. Адже рослин на світі так багато……
  2. pydzhivlennya_gruntu

    Інвестуйте в грунт. Садівникам початківцям варто починати садити рослини у родючий (багатий на органіку) грунт. На такому грунті рослини будуть процвітати з мінімальним доглядом і підгодівлею, що значно скорочує роботу садівника на самому початку. Додавайте у грунт органічні речовини щорічно (компост).

  3. Підбір рослин. Основна робота в саду полягає у догляді за рослинами. Спершу вибирайте рослини за якими легко доглядати. Як ви станете більш досвідченим садівником, кількість рослин у саду чи на клумбі можна збільшувати, та починати садити екзотичні рослини, які пристосовані до ваших кліматичних умов.
  4. Що посадити у саду. Не існує правильного чи неправильного способу створення ландшафтного дизайну вашої ділянки, так що вибирайте те, що ви любите. Рослини за якими легко доглядати: тюльпани, мускарі, гіацинти, нарциси, лілейники, лілії, примули, хвойні рослини, хости, кущові троянди, гортензії, чорнобривці, цинії, іриси, сукулентні рослини, декоративний клен, форзиція, бузок…

    Підібрати квіти для квітника допоможе вам наша стаття: Клумба безперервного цвітіння

  5. mulcha_v_sadu

    Роль мульчі у садівництві. Мульчування допомагає підтримувати рівень вологості в грунті і захищає від росту бур’янів. Яку мульчу можна використовувати: кору, солому, сіно, дерев’яну стружку, компост або листя. З часом мульча перегниває і покращує грунт. Мульча також надає саду акуратнішого вигляду.

  6. avtopoliv_u_sadu

    Автоматичний полив. За допомогою сучасних технологій, з’явилися у продажі шланги з крапельним поливом. Вам потрібно обмотати, чи провести такий шланг навколо чи біля рослини, приєднати до подачі води, і рослини будуть поливатися без додаткових ваших зусиль та часу.

sad_poradi

Додаткові поради початківцям для створення саду

  • Каміння у саду. Великі каміння гарно виглядають у квіткових та хвойних клумбах, вони доповнюють рослинні композиції надаючи їм більш природнього вигляду.
  • Додайте яскравий та цікавий аксесуар. Садовий аксесуар забезпечує центр саду чи клумби, а також привертає у вагу перехожих, гостей до саду. Для створення квіткового аксесуару підійдуть корзини, глечики, ящики, пні, старе взуття, лійки, чайники… .
  • Використовуйте однорічні рослини. Квітучі однорічні рослини забезпечують різномаїття кольорів у саду з весни до пізньої осені. Наприклад, петунія, петунія-сурфінія, чорнобривці, бальзаміни, лобелія…
  • Зробіть доріжки у саду. Садові доріжки візуально полегшують сад від переповнених насаджень. Ще важливіше те , що доріжки роблять сад більш привітним і легшим у догляді. Для доріжок використовуйте гравій, садові плити чи бетон. Трав’яна доріжка підходить для тих ділянок де рух дуже малий, і звичайно така доріжка вимагає регулярного скошування.

Схожі записи