Невибагливі квітучі кущі, які варто посадити в себе на ділянці. Частина 1

Щоб ваш сад був цікавий, веселий, яскравий і кольоровий протягом року варто посадити також і декоративні кущі. За такими кущами доглядати, практично, непотрібно, вони цвітуть і роблять яскраві плями у ландшафтному дизайні саду з весни і аж до осені.

Посадивши невибагливі декоративні кущі ви надасте вашому саду різноманітного кольору протягом року. Ці декоративні чагарники можуть повністю замінити квітник. Але варто пам’ятати, щоб кущ не втрачав свого охайного вигляду, його потрібно весною чи восени обстригати.

Отже, kvitkainfo.com склала рейтинг 10 невибагливих кущів, які є декоративними 4 сезони:

forziciya-nevibaglivi_kvituci_kuszi

1. Форзиція

Форзиція перша квітка весни, тільки стане сніг і сонечко почне прогрівати землю – зацвітають пишні кущі форзиції. Найпоширеніший колір форзиції це яскраво жовтий, але зовсім нещодавно з’явилися рожеві і білі кольори квіток. Дуже гарно виглядають живоплоти з форзиції – перший місяць весни куш цвіте жовтими квітами, а далі, виростає зелене листя, через яке нічого не видно, тому форзиція є чудовим живоплотом. Потрібно пам’ятати що цей кущ листопадний.

Як та де посадити форзицію? Як доглядати за форзицією? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті “ФОРЗИЦІЯ: ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД“.

buzok-nevibaglivi_kvituci_kuszi

2. Бузок

Після форзиції зацвітає бузок. Бузок це найпоширеніший декоративний кущ, який є практично на кожному подвір’ї. Його аромат – запах весни. Різноманітність видів та сортів на сьогоднішній день дозволяють вибрати кущ, який задовольнить всі забаганки – і пишні квіти насиченого кольору, і багате листя, і розмір рослини дозволяє посадити його навіть в маленькому саду. Бузок також можна вважати хорошим, але листопадним, живоплотом.

Як та де посадити бузок? Як доглядати за бузком? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті “БУЗОК: ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД“.

kalyna-nevibaglivi_kuszi

3. Калина

Калина один із символів нашої України. Цінність калини полягає в тому: 1 квітучий кущ весною, садять калину в поодиноко та групових насадженнях, в тому числі, і разом з іншими декоративними кущами і деревами, хвойними рослинами; 2 Восени листя змінює колір з яскраво зеленого до багряно червоного, перетворюючи кущ калини на справжню родзинку саду в будь-яку пору року, а взимку він ціниться за червоні цілющі їстівні ягоди, які яскраво виділяються на білому снігу. Рід калин включає більш як 200 видів. Є такі, які мають не їстівні плоди, але дуже декоративне листя. Бувають навіть вічнозелені кущі калини.

buldenezh-nevibaglivi_kuszi

4. Декоративна калина – “Буль де Неж”

Часто в подвір’ях України зустрічається великий розлогий кущ вкритий білими кулеподібними квітами це бульденеж або калина розаріум, або декоративна калина.

У перекладі з французької «Бульденеж» означає «сніжна куля». І таку назву рослина отримала не випадково. Цвіте ця калина великими квітками, зібраними в кулясті суцвіття, і весь кущ покривається величезними, діаметром до 15-20 см, білосніжними кулями.

Тривалість цвітіння у калини декоративної 25-35 днів, тому вона відмінно виглядає як в групових, так і в одиночних посадках. Особливо ефектно виглядає «Бульденеж» в штамбовій формі і біля водойм та на фоні парканів і вічнозелених рослин.

Як та де посадити декоративну калину? Як доглядати за декоративною калиною? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті “ДЕКОРАТИВНА КАЛИНА – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД, РОЗМНОЖЕННЯ”.

5. Барбарис

Ландшафтні дизайнери дуже люблять використовувати у своїх дизайнах барбарис, за незвичайну декоративність в будь-який час року, висаджують як в окремих насадженнях, садять також групами, використовують і в якості живої огорожі. Барбарис легко піддається стрижці, що робить його одним з кращих кущів для топіарного мистецтва.

Барбарис гарний протягом року не дарма його називають рослиною 4 сезонів. У травні кущі всипані маленькими жовтими квітами, зібраними в грона. Всі літні місяці кущ тішить око яскраво-зеленими листями, а деякі декоративні сорти строкатою, жовтою і бордовою окрасою. Осінь – це пора зміни кольору листя , а от яскраво-червоні грона ягід залишаються на гілках до наступної весни.

Використовують барбарис також і для живоплоту, за декілька років барбарис так розростається, що стає щільною, непрохідною перепоною в саду. Для цього підійдуть нелистопадні кущі найкраще.

Як та де посадити барбарис? Як доглядати за барбарисом? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті “БАРБАРИС: ВИРОЩУВАННЯ, ДОГЛЯД”.

pirakanta-nevibaglivi_kvituci_kuszi

6. Піраканта

Піраканта являє собою колючий вічнозелений чагарник, який є декоративний протягом року і за ним доглядати непотрібно. Весною цвіте білими квітами, а після цвітіння формуються плоди, які восени стають яскравими, а взимку прекрасно виглядають на білому снігу. Такий кущ обов’язково повинен рости на квітнику чи поодиноко в саду. Декоративність даного чагарнику полягає в тому, що він пишно цвіте і рясно плодоносить. Пишно квітучі кущі привабливі для бджіл, а плоди цієї рослини скльовують птиці.

travyanistii_gibiskus_-_nevtbaglivi_kuszi

7. Гібіскус

Гібіскус сірійський і гібіскус трав’янистий відноситься до родини Мальвових. Цінується за великі красиві квіти різноманітних відтінків, які цвітуть з липня аж до вересня, та за невибагливість у догляді.

Гібіскус прикрасить собою будь-який ландшафтний дизайн. Деякі декоративні кущі цього виду виростають до трьох метрів, то ж з таких сірійських гібіскусів можна зробити чудовий живоплід. Також можна використовувати гібіскус для поділу ділянки на зони. Для підтримання декоративності кущів, їх потрібно щороку обстригати, інакше вони матимуть неохайний вигляд. Потрібно зазначити, що травянисті гібіскуси на зиму відмирають над землею, а з настанням весни знову виростають.

Порада: Довгі гілки вкорочуйте на половину, щоб не вигиналися.

Як та де посадити гібіскус? Як доглядати за гібіскусом? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті ” ГІБІСКУС: ДОГЛЯД, ПЕРЕСАДКА, РОЗМНОЖЕННЯ

glid-nevibaglivi_kvituci_kuszi

8. Глід

Глід є декоративним чагарником через яскраво-зелене і блискуче листя весною і влітку, яскраві помаранчеві, жовті та багряні відтінки восени. Глід цвіте з кінця травня і до середини червня, але пахне неприємно. Квіти в залежності від сорту можуть бути махровими або простими, білосніжними, ніжно-рожевими або червоно-рожевими. Вони зібрані в щільні або пухкі суцвіття. Ягоди червоного кольору дозрівають у вересні або жовтні. Тож глід може рости як в поодиноких посадках так і у групових. Варто зазначити, що ягоди глоду їстівні і взимку їх полюбляють птахи. Декоративний глід є невибагливий у догляді, після посадки швидко вкорінюється, стійкість до посухи та морозів забезпечили чагарнику високу популярність у садівників.

Порада: Садити глід потрібно на сонячній ділянці, бо для цвіту і родючості глоду йому необхідно не менше шести годин на добу перебувати на сонці. Віддає перевагу пухким водопроникним ґрунтам. Адже при правильно вибраному місці для посадки практично не вимагає догляду.

9. Спірея

Спірея – багаторічний кущ із здеревілими гілками, останнім часом став особливо популярним серед садівників-любителів. Спірея часто зустрічається в міських парках, тому, що вона зовсім невибаглива рослина та не потребує спеціального догляду, а різні сорти можуть створити приголомшливу композицію. Спірея підходить для живоплоту, вона швидко росте і при правильному догляді десятиліттями залишається декоративною.

Як та де посадити спірею? Як доглядати за спіреєю? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті “СПІРЕЯ: ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД, ОБРІЗУВАННЯ, РОЗМНОЖЕННЯ”.

gortenziya-nevibaglivi_kvituci_kuszi

10. Гортензія

Гортензія (Hydrangea)- це дуже красива багаторічна непримхлива рослина, в садівництві ціниться за різноманітність кольорів і форм суцвіть. Ефектно виглядає, як у групових так і в поодиноких насадженнях на зеленому фоні. Рясне цвітіння гортензії влітку, надасть вашій ділянці гарного та незвичного вигляду: на одному кущі можна побачити суцвіття різних кольорів.

Гортензія відноситься до виду гортензієвих (Hydrangeaceae). Рід налічує приблизно до 100 видів гортензії, які ростуть у Східній та Південній Азії, Північній та Південній Америці, найбільше видів зустрічається у Китаї та Японії.

Квіти гортензії, залежно від виду, зібрані в суцвіття у вигляді кулі, видовженої кулі, парасольки; листя великі, овальні, з хвилястими або зазубреними краями. Розмаїття кольорів суцвіть просто вражає. Суцвіття можуть бути як одноколірними так і двоколірними: білими, рожевими, темно рожевими, червоними, бузковими, блакитними, малиновими. Колір квітів гортензії залежить від кислотності грунту: рожеві кольори з’являється на лужних ґрунтах, а блакитні – на кислих, але неможна сказати, що всі гортензії міняють колір.

Як та де посадити гортензію? Як доглядати за гортензією? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті” ГОРТЕНЗІЯ: РОЖЕВА ЧИ БЛАКИТНА? ДОГЛЯД“.

ЯК ОБРІЗАТИ ГОРТЕНЗІЮ ВОСЕНИ

ГОРТЕНЗІЯ – ВИДИ

Ще 10 невибагливих квітучих кущів, які варто посадити в себе на ділянці читайте у другій частині

Схожі записи