|

Гібіскус (Китайська троянда): догляд, пересадка, розмноження

Гібіскус – це рослина, яка славиться чудовим цвітом та простим доглядом. Як доглядати за гібіскусом, щоб кожного року милуватися його цвітом?

Гібіскус (hibiscus) або китайська троянда – багаторічна трав’яниста, кущиста, деревовидна, вічнозелена, листопадна рослина з великими квітами різних кольорів з сімейства Мальвових. Вона є легкою в догляді для вирощування в домашніх умовах. Для довготривалого і рясного цвітіння цій квітці необхідні пересадка, вологість, підживлення та обрізка.

В природному середовищі росте у тропічних регіонах – Індонезії, Гавай, на островах Гаїті, Пд. Китаї, Шрі-Ланці. На сьогоднішній день налічується більше 400 видів гібіскуса, які відрізняються розміром та структурою(махрові, прості квітки), кольором(білі, жовті, рожеві, оранжеві, червоні, фіолетові….).

hibiscus_rosa111

Цю квітку на Гаваях вважають національною рослиною яку називають „Квіткою вишуканих дам”. На батьківщині гібіскус використовують не тільки як декоративну рослину, але й як лікарську. Молоді пагони та листя додають в їжу як овочі. Насіння, листки, коріння застосовують у народній медицині. Також з квітів гібіскуса роблять фарбу для волосся чорного кольору і фіолетову харчову. З пелюстків роблять, нам всім відомий, чай „Каркаде”.

Гібіскус Китайський очищає повітря у кімнаті, також добре впливає на слабі рослини, вони відновлюються і оживають, починають рости.

При правильному догляді Гібіскус буде цвісти з весни до осені.

Види китайської троянди (гібіскуса):

Кущисті китайські троянди:

Гібіскус Китайський (Hibiscus rosa sinensis) – декоративний вічнозелений кущ висотою до 1-1,5 метрів. Листя темно-зелені овальні з блискучою поверхнею, по краях зубчасті. Цвіте з весни до осені. При правильному догляді квіти великі до 15 см у діаметрі, прості, махрові, різних кольорів.

collage_gibiskus

Трав’янисті китайські троянди:

Трав’янистий гібіскус є багаторічним, має великі яскраві квіти. Ці декоративні рослини будуть вписуватися у великі квіткові клумби.

collage_photocat2

Деревовидні китайські троянди:

Гібіскус Сирійський — листопадне морозостійке дерево або кущ з яскраво зеленим листям овальної форми з квітами різного кольору. Використовується для групових висадок в якості живих огорож. Росте досить повільно, починає зацвітати на 3-4-ий рік.

collage_photocat3

Догляд за гібіскусом

Догляд за Гібіскусами не важкий. Достатньо вибрати правильне місце, поливати, підживляти і ця рослина буде рости і милувати Ваше око своїми квітами.

collage_gibiskus1

Температура повітря

Літом температура для китайської троянди не повинна перевищувати 25 градусів. Зимою температура не повинна бути вищою 16 градусів.

Яскравість світла для китайської троянди

Вибираючи місце для кімнатнох Гібіскусів, краще віддати перевагу східним і західним вікнам. Гібіскус полюбляє яскраве розсіяне світло, але не прямі сонячні промені, від них листя можуть обгоріти. Деревовидні Гібіскуси можуть знаходитися і на прямому сонці у відкритому грунті.

collage_gibiskus2

Полив китайської троянди та вологість повітря

З весни до осені у період активного росту та цвітіння слід поливати часто, по мірі висихання верхнього шару грунту, приблизно що 2-3 дні. З осені до кінця зими поливають рідше – що 5-7 днів. Вода не повинна застоюватися у тарілочці; вода повинна бути м’якою(відстояна чи прокип’ячена).

Листя гібіскуса необхідно часто обприскувати, через сухе повітря бутони можуть повністю не розкриватись і опадати.

collage_gibiskus3

Підживлення китайської троянди

Починати підживляти китайську троянду потрібно в період бутонізації і протягом весни – осені один раз на 7 днів, чергуючи добрива мінеральні і органічні. Мінеральні добрива використовуйте для квітучих,- з малим вмістом азоту. Азот активізує ріст листя і сповільняє цвітіння. Органічні добрива потрібно настоювати (1 частина посліду на 10 частин води) 7 днів. Зимою підживляємо 1 раз на місяць.

collage_gibiskus4

Грунт та пересадка гібіскуса

Земля повинна бути стерильною, легкою, підживленою і нейтральною. Можна без проблем купити грунтосуміш для квіткових, або приготувати власноруч. Пересаджувати молоді рослини потрібно щороку весною у горщик на 2-3 см більший ніж попередній. Дорослі гібіскуси достатньо пересаджувати у більші горщики 1 раз на 3-4 роки. Якщо грунт не перекис і немає шкідників, достатньо буде замінити верхній шар (5см.) на свіжий грунт.

Обрізка китайської троянди

Ваш Гібіскус не цвіте? Його потрібно обрізати.

Весною, перед активним ростом і цвітінням, молоді рослини потрібно пересадити і обрізати.

Обрізку слід робити для формування крони(стає пишнішою) – це стимулює розвиток великої кількості молодих пагонів, на яких в подальшому будуть з’являються бутони. Квіткові бруньки у Гібіскуса з’являються на молодих пагонах поточного року. Потрібно зрізати повністю витягнуті, без листя, сухі гілки, здорові – обрізаємо наполовину. Всі зрізи змазуємо садовим варом, щоб у рослини не витікав сік. Всі зрізані погони можна укорінювати.

hibiscus-obrizca

Щоб цвітіння Гібіскуса перенести до осені чи зими, рослину пересаджуйте і обрізайте у травні, до цього часу рослина повинна знаходитися у стані спокою. При такому обрізанні бутони почнуть з’являтися ближче до осені.

Розмноження гібіскуса

Гібіскус розмножується вегетативно живцями та насінням.

Також ця рослина здатна виростати від кореня.

Шкідники

Гібіскусу загрожують попелиця, щитівка, павутинний кліщ.

Труднощі в догляді китайської троянди

Бутони опадають- брак добрив, пересушене повітря, недостатній полив, різка зміна температури чи освітлення.

Листя в’яне, жовтіє і опадає – у воді великий вміст хлору і кальцію, брак азоту, гниття коренів, переохолодження грунту, пересушене повітря, недостатній полив.

Відсутність цвітіння – брак світла, використовуєте добриво з великою кількістю азоту(від азоту притуплюється цвітіння), недостатній полив у період активного росту, узимку рослина трималась при високій температурі.

На листях коричневі плями- прямі сонячні промені обпалюють листки.

Схожі записи