|

Як обрізати гортензію восени

Час обрізування гортензій залежить від виду, віку і кліматичних умов вашого регіону, але все ж таки невелику санітарну обрізку в кінці сезону(кін жовтня – листопад) краще провести.

До питання, чи потрібно обрізати гортензію на зиму, багато садівники відносяться по-різному. Хтось впевнений, що обрізка життєво необхідна рослині, і без неї кущ буде гірше цвісти і занепадати. Хтось доводить, що обрізка не є ключовим фактором для гарного цвітіння. Але для гарного вигляду куща гортензії краще обстригати санітарна – восени, стимулююча – весною.

metelchasta_gortenziya_obrizka
. . . . . .

Як обрізати метельчату гортензію

Метельчату гортензію потрібно прорідити центр куща і видалити всі мертві і хворі пагони, сухі суцвіття, погано квітучі пагони. Слабкі гілки потрібно підрізати, щоб вони не вимерзли. Потужні скелетні пагони обрізайте, залишаючи по 1-3 пари бруньок. Це допоможе сформувати красиву крону.

Як обрізати деревоподібну гортензію на зиму

У деревовидній гортензії потрібно видалити мертві і хворі пагони, старі гілки зі слабкими гілочками і загущуючу кущову поросль, а також дрібні пагони, що не утворюють суцвіть. Прорідити кущ в середині. Щоб деревоподібна гортензія пишно зацвіла в майбутньому році,потрібно вкоротити всі сильні пагони до 2-4 пар розвинених бруньок. Цю процедуру проводять в самому в самому кінці осіньої обрізки.

. . . . . . . .

Як обрізати великолистну (великопелюсткову) гортензію на зиму

Цей вид гортензії потребує особливо акуратної обрізки, тому, що є ризик порушення цвітіння. Обріжте відцвілі і старі (старше 5 років) пагони, а також зламані, хворі гілки і поросль. Решта гілок залиште.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Схожі записи