Чим та як підживляти троянди восени
Дуже рясне цвітіння троянд є великою гордістю та радістю для садівників, але водночас може бути стресом для рослини. З настанням осені троянді потрібно відпочити і набратися нових сил, до нового весняно-літнього сезону.
У цій статті ми розглянемо, чим підживляти троянди восени, щоб в наступному році вони знову рясно зацвіли?
Восени троянди добре підживляти фосфорно-калійними добривами.Вони допомагають рослинам краще перезимувати, а також покращують визрівання деревини. Незайвим буде і кальцій.
Важливо! Восени ні в якому разі не можна використовувати азотні добрива, тому, що вони стимулюють ріст зеленої маси, що, в свою чергу, завадить рослині підготуватися до зими.
Коли підживляти троянди
В осінній період, бажано в дощовий, можна підживляти кущі троянди два рази: в кінці серпня – початку вересня (як тільки закінчиться цвітіння), і в кінці вересня або жовтні.
Способи підживлення троянд
Добрива можна вносити як водорозчинні, поливати під корінь або обприскувати листя , так і розсипати гранули по землі навколо куща . Ці два методи найчастіше використовуються садівниками. Також добрива можна вносити таким способом: відступити від стебла 15 см і обережно, щоб не пошкодити коріння, зробити кільцеву борозну навколо троянди, яку потрібно заповнити сумішшю з добрив і чорнозему. Таким чином рослина буде отримувати всі необхідні речовини поступово.
Позакореневе підживлення троянд
Позакореневе підживлення полягає в тому, що рослина швидко отримує необхідні поживні речовини, але склад грунту при цьому не змінюється. Для того щоб підживити троянди восени, потрібно 50 г суперфосфату розчинити в 1 л гарячої води, після чого додаючи ще 10 л води і рясно обприскувати листя рослин (в пасмурну погоду, або ввечері).
Троянди люблять деревний попіл. Тому восени корисно буде обприскати кущі троянд деревним розчином. Для позакореневого підживлення 200 г попелу потрібно розчинити в 10 л води (настоюють 4 год.)
Важливо! Обприскування рослин в денний час, коли сонце особливо активно, може стати причиною опіку листя. А занадто пізнє обприскування (після настання сутінків) може спровокувати розвиток грибка, так як волога просто не встигне випаруватися.
Кореневе підживлення троянд
Для підживлення троянд перед настанням холодів можна використовувати готові комплексні добрива. Вони бувають рідкими і гранульованими. Перші краще засвоюються рослинами, зате другі, як правило, розчиняючись і проникають в грунт поступово.
Добриво нескладно приготувати самостійно. Для осінньо- кореневого підживлення можна розвести в 10 л води 16 г монофосфата калію і 15 г суперфосфату. Зазвичай цього складу вистачає, щоб підгодувати рослини на площі 4-5 кв.м.
Увага! Підживляти троянди великою кількістю органіки восени не рекомендується.
Деревний попіл як добриво для троянд
Попелом можна посипати грунт навколо кущів троянд (в середньому на 1 кв.м йде 3-л банк), а можна полити троянди розчином з попелу (100 г попелу на 10 л води). Попіл, отриманий при спалюванні стебел соняшнику і гречки, містить багато калію, а деревний попіл – багато кальцію. Крім цього, до складу попелу входять марганець, цинк, бор та інші, корисні для рослин мікроелементи.
Компост, як добриво для троянд
Також можна використовувати перепрілий компост. Компост розкладають на грунту навколо куща троянди, не присипаючи землею. Таке добриво буде поступово розкладатися, повільно віддаючи корисні речовини коріння рослини і підживлюти трояндовий кущ всю зиму. Також компост послужить мульчею, що забезпечує додатковий захист від морозів . В середньому на 1 кв.м потрібно використати приблизно 4 кг компосту.
Поради наших читачів
Під кущ троянд або поруч з ними закопують бананову шкірку, яка містить значну кількість калію.
Також читайте інші статті:
ЯК РОЗМНОЖУВАТИ ТРОЯНДИ ЖИВЦЯМИ