|

Як доглядати за ромашкою великою

Доглядати за ромашкою великою нескладно. Для досягнення максимально великих квітів ромашку потрібно, своєчасно підживляти, підливати, пасинкувати, прополювати і захищати від шкідників та хвороб.

Ліквідація утеплення ромашки

Коли закінчуються морози, зійде сніг, розмерзнеться земля, потрібно починати доглядати за ромашкою. Для початку потрібно акуратно зняти утеплення з місця де вона росла. Зробити це можна пластмасовими граблями, це не принесе шкоди молодим паросткам.

kolazh_romashka_2

Підживлення грунту

Після зняття утеплення потрібно підживити грунт мінеральними добривами. Добрива рівномірно розсипають між рядами або навколо рослини (20 грам на 1 метр). Після підживлення поливати не потрібно (земля ще волога), добрива розчиняться самостійно. Повторну підгодівлю, органічними добривами, краще робити під час формування бутонів. При цьому треба звернути увагу на колір листя і стебла. Якщо листя темно-зеленого кольору і рослина розвивається добре, то поживних речовин достатньо, і підживляти необов’язково.

Поливання ромашки

Вологість грунту для ромашки повинна бути достатньою, але уникайте переливу та застоювання води, бо це приведе до загнивання коренів.

Прополювання та розпушування грунту навколо ромашки

Прополювання грунту, дуже важливий елемент у догляді за ромашками. Прополювання потрібне для того, щоб бур’яни не забирали поживні речовини та вологу у рослини. Розпушування грунту перед поливанням, збагачує рослину киснем та кращим доступом води до коріння.

collage_romashka3

Пасинкування ромашки великої

При формуванні великої квітки у ромашки, пасинки (маленькі ромашки), які виростають у пазухах листків, забирають запас вологи і поживних речовин. Щоб квітка виросла максимально великою, бажано, вчасно позбуватися від пасинків, їх обрізують або акуратно виламують.

Шкідники та хвороби ромашки

Іноді під бутонами ромашки може з’являтися попелиця. На окремих квітках її можна збити струменем води, при поливі. Але якщо тля розповсюдилась на всі квітконіжки, потрібно обробити рослину відповідним хімпрепаратом, до розкриття бутона.

При нестачі мікроелементів у грунті, ромашка може захворіти борошнистою росою, та сірою гниллю. Щоб це попередити, навесні треба обробити кущі розчином мідного купоросу, з розрахунку 100 грам на 10 л води.

collage_romashka1

Догляд після цвітіння

Для формування великої та міцної кореневої системи та для активного розвитку молодих паростків, ромашку після цвітіння краще зрізати, залишивши 10 см рослини від землі.

Як зрізати ромашку для букету

Зрізати ромашки для букету потрібно на висоті 10-15 см від землі. Якщо ромашку зрізати на початку цвітіння, то при регулярній зміні води у вазі, вона простоїть довго, і буде милувати ваше око протягом 2 тижнів.

Схожі записи