Гортензія – види гортензій

Гортензія (Hydrangea)- це дуже красива багаторічна непримхлива рослина, в садівництві ціниться за різноманітність кольорів і форм суцвіть. Ефектно виглядає, як у групових так і в поодиноких насадженнях.

Рясне цвітіння гортензії влітку, надає вашій ділянці гарного та незвичного вигляду: на одному кущі можна побачити суцвіття різних кольорів.

Гортензія відноситься до виду гортензієвих (Hydrangeaceae); рід налічує приблизно до 100 видів рослин, які ростуть у Східній та Південній Азії, Північній та Південній Америці, найбільше видів зустрічається у Китаї та Японії.

collage_gortenziya1

Квіти гортензії, залежно від виду, зібрані в суцвіття у вигляді кулі, видовженої кулі, парасольки; листя великі, овальні, з хвилястими або зазубреними краями. Розмаїття кольорів суцвіть просто вражає. Суцвіття можуть бути як одноколірними так і двоколірними: білими, рожевими, темно рожевими, червоними, бузковими, блакитними, малиновими. Колір квітів гортензії (крім кремових та білих) залежить від кислотності грунту: рожеві кольори з’являється на лужних ґрунтах, а блакитні – на кислих.

Види гортензій:

Найбільш популярні велико-квіткові садові гортензії з кулястими суцвіттями – це Hydrangea macrophylla, H.horticula, –

collage_gortenziya-zvichaina

теплолюбні рослини, які вирощувалися у горщиках в домашніх умовах, в якості кімнатних рослин. Потрапили ці квіти до Європи з Японії у XVII ст. і настільки вразили своїми великими і красивими квітами, що у ХІХ ст. почалася інтенсивна робота селекціонування гортензій у Франції, Німеччині та Великобританії. Ця робота привела до найбільшого вибору морозостійких сортів гортензій.

Для вирощування в саду і в домашніх умовах найбільш популярними сортами є:

 • Гортензія садова, велико-листкова Hydrangea macrophylla, Hydrangea horticula – це кущові з яскраво-зеленим овальним, загостреним листям і кулястими квітковими суцвіттями;
 • Hydrangea quadricolor з жовто-кремовими листям;

  collage_gartenziya2
 • H.Grandiflora,H. Lilacina,H. Perfecta, H. Nigra з чорними блискучими стеблами і кольоровими квітками, які пізніше міняють колір; Altona (тіньолюбні з величезними, до 30 см, рожевими великими суцвіттями).
 • Гортензія метельчата (Hydrangea paniculata) – декоративна рослина з біло-кремовими квітками, які змінюють забарвлення у блідо-рожевий колір; квіти зібрані у великі пірамідоподібні суцвіття; за рік може вирости на 1, 5 метра у висоту. Вимагає щорічної сильної обрізки. Сорти: Unique, Floribunda, Grandiflora, White Moth (відрізняється тривалим цвітінням восени).

  collage_gortenziya-panikulata
 • Гортензія деревоподібна (Hydrangea arborescens) – рослина з великими кулястими біло-кремовими суцвіттями, нагадує калину. Найпопулярніший сорт Annabelle – висотою до 3 м. з величезними суцвіттями і загостреним листям. Цвіте з липня по вересень.

  collage_gortenziya3
 • Гортензія Серрата – гортензія “синій птах” (Hydrangea serrata Bluebird) – сонцелюбна рослина з великими кулеплоскими суцвіттями до 1.2 м у висоту. Цвіте з початку літа до вересня.

  collage_gortenziya-sinii_ptah
 • Гортензія Саржентіна (Hydrangea aspera sargentiana, villosa) – рослина з темно-зеленим листям і великими суцвіттями, які складаються з внутрішніх фіолетових квітів, які оточені зовнішніми блідо-рожевими; розкриваються в кінці літа, досягають до 4м росту у висоту. Вимагає щорічної сильної обрізки.
 • Гортензія ліаноподібна (Hydrangea anomala petiolaris) – використовують для вертикального озеленення в півтіні. Рослина з темними, червонувато-коричневими стеблами і яскраво-зеленим листям. Цвіте влітку протягом декількох тижнів.

  collage_gortenziya-_liana
 • Гортензія дуболистна (Hydrangea quercifolia) – декоративна рослина з шорстким листям, що нагадує за формою листя дуба, виростає у висоту до 2 м. Восени листя гортензії дуболистної забарвлюються у бордові і фіолетові кольори. Цвіте з літа до осені білими або рожевими, червоними квітками, зібраними в пірамідоподібні суцвіття. Сорти Snow Queen, Snow Flake з великими прямостоячими білими і махровими суцвіттями.

  collage_gortenziya-dubolistna

Схожі записи