Як садити півонії

Півонії одні з найкрасивіших квітів на подвір’ї.

Починаючи з перших чисел травня і закінчуючи останньою декади липня ваш сад буде наповнений яскравими фарбами і чудовим ароматом півоній.

Квіти півонії розрізняються за кольором, розміром і формою квітки, можуть бути простими і махровими. Вони гарно пахнуть, в більшості сильно вираженим і надзвичайно приємним запахом. Пишне і яскраве цвітіння півоній триває зазвичай два-три тижні, але у різних сортів настає в різний час. Тому цвітіння добре підібраних сортів може тривати і до трьох місяців. Листя у півоній декоративне і ранньою весною, до цвітіння, воно виділяється червоним і фіолетовим кольором. Його привабливість зберігається і влітку, після цвітіння.

Останнім часом все більшої популярності набувають деревовидні півонії. Умови їх вирощування дещо відрізняються від трав’янистих півоній. Деревовидні півонії потрібно садити в притінених від жаркого обіднього сонця та захищених від вітрів місцях.

pionii

Види півоній

Трав’янисті півонії і деревовидні півонії налічують безліч сортів не кажучи вже про те, що кожен рік ця кількість значно зростає.

Найпопулярнішими на сьогоднішній день є півонії : Новина Алтаю, Максима, Аврора, Коріна Версан, Піонія жовта, Півонія рожева, Сара Бернар, Пінк Рейдіанс, Мерседес, Альбер Крусс, Монблан, Лонгфелло, Ежен Варда, Філіп Ревуар, Клемансо, Аншантресс, Півонія вузьколиста і багато інших сортів, які не просто користуються попитом у садівників, а й якісно доповнюють будь-який сад.

Де садити півонії

Півонії рослини світлолюбні, тому висаджувати їх потрібно на сонячних місцях, але можливо і вирощування в півтіні. Кількість сонця регулює кількість і розмір квітів півоній. Також, місце для півоній повинно бути добре захищене від вітрів і різких перетягів.

Півонії можуть рости на будь-якому грунті, але більшу перевагу віддає суглинкам, чистим і окультуреним. Не переносять півонії тільки заболочені і занадто сирі грунти.

При виборі місця потрібно звернути увагу на рівень грунтових вод, який повинен бути на відстані не менше 50-70 см від поверхні грунту. Ігнорування цього фактору призведе до гниття кореневої системи і загибелі рослин.

yak_saditi_pion1

Коли садити півонії

Найкращим часом для висаджування півоній вважається період з середини серпня і до кінця вересня. Якщо посадити півонії в цей час, то до зимових холодів рослина встигне прижитися і розвинути кореневу систему, а це дуже важливо.

Як садити півонії

Підготувати заздалегідь місце висаджування для півоній дуже важливо. Від цього залежить ріст рослини, розвиток, цвітіння і тривалість життя.

Отже, готуємо ями для висаджування півоній. Зробити це слід за місяць до висаджування рослини, щоб земля встигла добре осісти. Ями викопуються на відстані 80-100 см один від одного, глибиною 60-70 см, діаметром 55-70 см. Правильна схема висаджування півоній допоможе не тільки самим рослинам в розвитку, але й полегшить догляд за квітами.

Коли ями готові, необхідно додати в них спеціальну суміш – компост, торф і перепрілий гній з домішками 150 г сульфату калію, 350 г кісткового борошна і 170-200 г суперфосфату. Якщо грунти глинисті, можна додати 140-170 г гашеного вапна. Весь подібний склад перемішується з верхнім шаром землі і втрамбовується. В результаті, ви повинні отримати приблизно половину ями поживної суміші, яка і буде запасом потрібної кількості поживних речовин на майбутнє.

yak_saditi_pion

Далі садимо півонії. Потрібно поставити рослину в грунт так, щоб бруньки відновлення були заглиблені в грунт не більше ніж на 3-4 см, за умови вирощування на суглинках, і не більше ніж на 5-6 см на піщаних грунтах.

Не варто при висаджуванні утрамбовувати грунт навколо щойно висадженого куща, щоб не поламати молоді коріння, а також, щоб не змінити поглиблення куща в грунт, що може позначитися на його розвитку і цвітінні в майбутньому.

Після висаджування потрібно кущі рясно полити. Подальший догляд за висадженими півоніями полягає в своєчасному і систематичному поливі.

Як доглядати за півоніями та як обрізати деревовидні та трав’янисті півонії, читайте у статті “Догляд за півоніями”

Читайте більше на KvitkaInfo.com: квіти, домашні рослини, сад, город, ландшафтний дизайн.

Схожі записи