Ешольція, догляд, розмноження, види

Ешольція широко використовується в ландшафтному дизайні. Вона добре виглядає на клумбах, у рокаріях і на альпійських гірках. Ешольцію можна вирощувати в контейнерах.

Ешольція (Eschscholzia) – це однорічна трав’яниста рослина родини Макові (Papaveraceae). Квітки ешольції мають яскраве забарвлення і часто зустрічаються в жовтому, оранжевому, червоному і білому кольорах. Ешольція – це популярна декоративна рослина, яка використовується в ландшафтному дизайні.

Ешольція має прямостоячі стебла заввишки від 10 до 50 см. Листя перисте, зелене. Квітки ешольції зібрані в суцвіття-кисті. Забарвлення квіток може бути жовтим, оранжевим, червоним або білим.

Ешольція отримала свою назву на честь німецького натураліста Йоганна Фрідріха фон Ешшольца. Ешольція – це одна з найпопулярніших квіткових рослин у світі.

Ешольція є символом штату Каліфорнія.

esholciya_1

Види ешольції

  • У роді Ешольція налічується близько 20 видів, в Україні зустрічаються такі:
  • Ешольція каліфорнійська (Eschscholzia californica) – найбільш поширений вид, що зустрічається в дикій природі в Каліфорнії. Квітки жовті або оранжеві.
  • Ешольція однорічна (Eschscholzia annuum) – вид з жовтими або оранжевими квітками.
  • Ешольція гібридна (Eschscholzia hybrida) – вид, отриманий в результаті схрещування різних видів ешольції. Квітки можуть бути жовтими, оранжевими, червоними або білими.
esholciya_2

Як доглядати за ешольцією

Ешольція невибаглива в догляді. Вона добре росте на сонячних або напівтінистих ділянках з родючим, добре дренованим ґрунтом. Поливати ешольцію потрібно регулярно, особливо в суху погоду. Підживлювати рослини можна навесні і влітку комплексними мінеральними добривами.

Як садити ешольцію

Розсаду ешольції можна висаджувати весною. Перед посадкою ділянку перекопують на глибину 25 см і вносять перегній або компост. Насіння ешольції висівають на глибину 1-2 см, залишаючи між рослинами відстань 20-30 см.

esholciya_3

Розмноження ешольції

Ешольцію можна розмножувати насінням, діленням куща або живцями.

Розмноження насінням – найбільш поширений спосіб. Насіння ешольції висівають навесні або восени. Сходи пікірують у відкритий ґрунт восени або наступної весни.

Розмноження діленням куща – спосіб, який використовують для розмноження старих рослин. Кущ ешольції ділять восени або навесні.

Розмноження живцями – спосіб, який використовують для розмноження сортів ешольції з декоративними листками. Живці ешольції беруть навесні або влітку.

Розмноження ешольції з насіння

Для висіву насіння ешольції можна використовувати торфяні таблетки або вконтейнерах з грунтом, для посіву використовуючи мокру зубочистку, присипте насіння згори невеликою кількістю ґрунту для розсади, зволожте посіви водою з пульверизатора і накрийте контейнер склом або плівкою. Перші паростки з’являться вже тижні за два, тоді скло прибирають, контейнер із таблетками переносять у світле місце й утримують при температурі не вище 20 градусів С. На цій стадії догляд за ешольцією полягає у зволоженні ґрунту за необхідності і внесенні рідкого мінерального добрива для розсади після появи 4 – 6 листочків. За три тижні до висадки у відкритий ґрунт потрібно почати загартовування сіянців, виносячи їх удень на кілька годин у прохолодне приміщення. Загартована розсада після посадки в ґрунт може витримати зниження температури до -5 градусів С.

Шкідники ешольції

Ешольція може пошкоджуватися попелицею, равликами та слимаками. Для боротьби з шкідниками використовують інсектициди або народні засоби.

Схожі записи