Епіпремнум: догляд, розмноження, види

Епіпремнум – це красива і невибаглива ліана, яка стане прикрасою будь-якого інтер’єру.

Епіпремнум (лат. Epipremnum) – це рід багаторічних трав’янистих ліан сімейства Ароїдні. У природі епіпремнуми поширені в тропічних і субтропічних лісах Азії, Африки та Океанії.

Однією з найпопулярніших рослин цього роду, яку вирощують в кімнатних умовах є епіпремнум золотистий, більше відомий під назвою «сциндапсус». Насправді ж епіпремнум і сциндапсус – дві різні, хоч і споріднені рослини, проте оскільки умови зростання і вимоги до догляду у них практично однакові.

Як доглядати за Епіпремнумом

Епіпремнум – це невибаглива рослина, яка добре підходить для початківців квітникарів. Для нормального росту і розвитку епіпремнуму необхідно забезпечити наступні умови:Освітлення: епіпремнуми добре ростуть в яскравому розсіяному світлі. При недостатньому освітленні листя рослини можуть втратити свою декоративність. Прямі сонячні промені можуть обпалити листя епіпремнуму.

 • Температура: епіпремнуми добре переносять широкий діапазон температур. Оптимальна температура для росту і розвитку рослини становить 18-25 °C. Взимку температура не повинна опускатися нижче 10 °C.
 • Вологість повітря: епіпремнуми люблять високу вологість повітря. Для підвищення вологості повітря навколо рослини можна поставити ємність з водою або обприскувати листя рослини.
 • Полив: епіпремнуми потребують регулярного поливу. Грунт в горщику повинен бути постійно вологим, але не мокрим. Взимку полив слід скоротити.
 • Підживлення: епіпремнуми необхідно підгодовувати в період активного росту (весна-літо) кожні 2-3 тижні. Для підживлення можна використовувати комплексні добрива для декоративно-листяних рослин.
 • Розмноження: епіпремнум легко розмножується вегетативно живцями. Для розмноження необхідно відокремити від материнської рослини вкорінений або укорінюваний держак. Держак можна висадити в горщик з пухким ґрунтом.
 • epipremnum

  Види епіпремнума

  Епіпремнум – це різноманітний рід, який включає в себе понад 100 видів. Деякі з найбільш популярних видів епіпремнуму, які можна вирощувати в домашніх умовах:

  Епіпремнум золотистий (Epipremnum aureum) – це найпопулярніший вид епіпремнуму. Листя рослини мають яскраво-зелене забарвлення з жовтими плямами.

  Епіпремнум Марбл Квін (Epipremnum Marble Queen) – це сорт епіпремнуму золотистого з листям, забарвленими в білий і зелений кольори.

  Епіпремнум Н’джой (Epipremnum Njoy) – це сорт епіпремнуму золотистого з листям, забарвленими в зелений і кремовий кольори.

  Епіпремнум Марбл Спот (Epipremnum Marble Spot) – це сорт епіпремнуму золотистого з листям, забарвленими в зелений і кремовий кольори з плямами.

  Епіпремнум Сциндапсус (Epipremnum Scindapsus) – це вид епіпремнуму з листям, забарвленими в темно-зелений колір.

  Епіпремнум Ауреум Голд Баннер (Epipremnum aureum Gold Banner) – це сорт епіпремнуму золотистого з листям, забарвленими в зелений і жовтий кольори з білими краями.

  Схожі записи