Білоцвіт: опис, види, догляд, розмноження

Білоцвіт – це цибулькова невелика рослина, яка досягає у висоту 10-20 см. У неї тонкі цибулини, білі або зелені листя і білі квітки.

Білоцвіт – це багаторічна цибулинна рослина, що належить до сімейства Амарилісові. Родом вона з Європи, Азії та Африки. У природі існує близько 30 видів білоцвіту, але в декоративному садівництві найчастіше використовують білоцвіт весняний (Leucojum vernum), білоцвіт літній (Leucojum aestivum) і білоцвіт пахучий (Leucojum odoratum).

Білоцвіт – це морозостійка рослина, яка може витримувати морози до -20°C.

Види білоцвіту

Білоцвіт весняний – це найпоширеніший вид білоцвіту. У нього вузькі, лінійно-ланцетні листя завдовжки 10-15 см. Квітки білоцвіту весняного білі, зірчасті, зібрані в зонтикоподібне суцвіття. Цвіте він ранньою весною, у квітні-травні.

Білоцвіт літній – це менш поширений вид білоцвіту. У нього широколанцетні листя завдовжки 15-20 см. Квітки білоцвіту літнього білі, воронкоподібні, зібрані в зонтикоподібне суцвіття. Цвіте він влітку, у липні-серпні.

Білоцвіт пахучий – це найбільш теплолюбний вид білоцвіту. У нього широколанцетні листя завдовжки до 25 см. Квітки білоцвіту пахучого білі, воронкоподібні, зібрані в зонтикоподібне суцвіття. Цвіте він влітку, у липні-серпні.

bilocvit_1

Догляд за білоцвітом

Білоцвіт – це невибаглива рослина, яка не потребує особливого догляду. Вона добре росте на будь-яких грунтах, за винятком кислих. Білоцвіт світлолюбний, але може витримувати деяке затінення.

Посадку білоцвіту краще проводити восени. Яму для посадки слід підготувати заздалегідь, розміром 20x20x20 см. На дно ями потрібно внести перегній або компост. Садити білоцвіт потрібно на відстані 10-15 см один від одного.

У перший рік після посадки білоцвіт потрібно регулярно поливати літні види, особливо в посушливі періоди.

У період вегетації білоцвіт потрібно підгодовувати 1-2 рази. Навесні краще використовувати азотні добрива, а влітку – фосфорні та калійні.

bilocvit_3

Розмноження білоцвіту

Білоцвіт можна розмножувати насіннєвим і вегетативним способом.

Насіння білоцвіту висівають восени або навесні. Насіння потрібно попередньо замочити у воді на 24 години. Сходи з’являються через 2-3 тижні.

Білоцвіт можна розмножувати поділом цибулин. Цибулини ділять восени, після закінчення цвітіння.

Схожі записи