Крокосмія: догляд

Крокосмія – це красива цибулинна рослина з яскравими квітками, які можуть бути червоними, помаранчевими, жовтими або білими. Квітки крокосмії зібрані в колоскоподібне суцвіття.

Крокосмія (лат. Crocosmia) – це цибулинна рослина родини Ірисових (Iridaceae). У природі крокосмії ростуть в Південній Африці. В Європі крокосмія відома з XIX століття. Інші назви крокосмії: монтбреція, тритонія, китайський гладіолус, та й агротехніка за крокосмією мало чим відрізняється від агротехніки за гладіолусом.

Висота крокосмії від 40 до 100 см. У неї розгалужене стебло з лінійним або мечоподібним листям і потужний квітконос, який робить крокосмію схожою на гладіолус. Помаранчеві, білі та жовті зірчасті квітки крокосмії до 5 см у діаметрі зібрані по 3-5 штук у щільні волотисті суцвіття. Плід – багатонасінна округла коробочка.

kokosmiya_1

Як доглядати за крокосмією

Крокосмія – це досить невибаглива рослина, її догляд ідентичний доглядом за гладіолусами.

  • Освітлення для крокосмії

    Крокосмія потребує яскравого світла, тому садіть її на сонячних місцях.

  • Як поливати крокосмію

    Крокосмія не любить перезволоження. Поливайте її лише в посушливе літо.

  • Ґрунт

    Крокосмія добре росте в добре дренованих грунтах.

  • Підживлення

    Крокосмію потрібно підгодовувати навесні та влітку. Використовуйте рідке мінеральне добриво для квітучих рослин, розведене згідно з інструкцією на упаковці.

  • kokosmiya_3

    Коли садити крокосмію в ґрунт

    Садіть крокосмію в ґрунт в кінці квітня або на початку травня, коли земля прогріється до 6-10 ºC. Висаджувати крокосмію потрібно тільки на відкритій сонячній ділянці, інакше вона не зацвіте. Ґрунт має бути вологопроникний, а ґрунтові води на ділянці, де ростиме крокосмія, не повинні залягати занадто високо – рослина не любить застою води в коренях. Готують клумбу під крокосмію з осені: на кожен м² вносять два відра перегною, 100 г гашеного вапна, 40 г суперфосфату і 20 г хлористого калію. Посадка крокосмії навесні розпочинається внесенням у ґрунт із подальшим закладенням азотних добрив із розрахунку 30 г на м².

    Молоді крокосмії потрібно пересаджувати щороку навесні. Дорослі рослини можна пересаджувати кожні два-три роки, коли коріння заповнить весь горщик.

  • Кокосмія після цвітіння, підготовка крокосмії до зими

    Тим, хто живе в регіонах з холодними зимами, бульбоцибулини крокосмії краще восени викопати. Робити це потрібно не раніше середини жовтня, оскільки саме до цього терміну навколо цибулин наростають дітки. Бульбоцибулини просушують при гарній вентиляції й температурі близько 10 ºC, а потім зберігають, як цибулини гладіолуса. А тим хто живе в регіонах з відносно теплою зимою достаньо накрити сіном, ялинковим гіллям…, весною укриття знімають.

  • kokosmiya_4

    Розмноження

    Крокосмію можна розмножувати цибулинами, насінням, ліленням куща.

  • Цибулини крокосмії можна висаджувати навесні або восени. При посадці цибулини повинні бути на 2-3 см нижче поверхні ґрунту.
  • Насіння крокосмії можна висівати навесні в ящики або горщики. Сходи з’являються через 2-3 тижні.
  • Крокосмію можна розмножувати діленням куща навесні. Для цього потрібно акуратно розділити кущ на кілька частин, кожна з яких повинна мати по кілька цибулин.

Захист від шкідників і хвороб

Крокосмія може уражатися павутинним кліщем, щитівкою і трипсами. Для боротьби з цими шкідниками можна використовувати інсектициди.

Схожі записи