Обрізка плетистих троянд протягом року

Від своєчасної і правильної обрізки плетистих троянд залежить продуктивність куща, рясність цвітіння, декоративність, тривалість «життя» куща, а також стійкість до несприятливих умов, до хвороб та шкідників.

Основним нашим завданням обрізки плетистих троянд є: 1 – оптимальна густота куща; 2 – стимулювання росту пагонів заміщення. Власне ці два пункти є гарантією здорового і рясного цвітіння куща плетистих троянд.

Плетисті чи в’юнкі троянди так назвали, так би мовити на хлопський розум, усі троянд з довгими дугоподібними пагонами, які характеризуються тривалим одиничним або дворазовим цвітінням.

  • Але щоб правильно обрізати плетисті троянди ми маємо визначити, яка саме плетиста троянда в нас росте. Отже, плетисті троянди поділяються на : клаймбери і рамблєри. Вони дуже схожі між собою.
  • Рамблєри – троянди квітнуть один раз, але до 40 днів, пагони в них нетовсті, гнучкі, добре плетуться, квіти зазвичай маленькі, але з’являються на одному пагоні по всій довжині великими суцвіттями, квітнуть на минулорічних пагонах. Тому кущі повинні формуватися так, щоб на кущі всього було 6-10 пагонів, з них 3-5 однолітніх гілочок заміщення, 3-5 дворічних пагонів, на яких буде відбуватися цвітіння в поточному році. А решта пагонів вирізаємо, тобто видаляємо трьох, чотирьох річні.
  • Клаймбери – це майже всі сучасні плетисті троянди, в них квітнуть абсолютно всі пагони, в тому числі і молоді. Пагони цих троянд товсті, високі, квіти від 7 см і більше, квітнуть клаймбери повторно. Тому їх потрібно формувати так, щоб на кущі залишалося від 3 до 7 пагонів, що квітнуть, та щорічний приріст від 1 до 3 однорічних гілок, що призначені для заміщення в майбутньому.

Якщо ви не визначили до якого виду належить ваша плетиста троянда то потрібно користуватися одним правилом: видаляти під час весняної обрізки стільки старих пагонів, скільки нових випустила троянда.

obrizka_pletistih_troyand_2
  • Обрізку плечистої троянди потрібно розділити на 3 етапи:

  • Весняна обрізка плетистої троянди

    Весняна обрізка плетистих троянд є основною, проводимо її у березні або коли стабільна нічна температура є -5 градусів цельсія. Починати треба з чищення куща: видаліть всі пошкоджені, хворі, сухі, дуже слабкі (тонші звичайного олівця) пагони – всі непродуктивні гілочки – від основи до здорових тканин. Саме вкорочування пагонів є умовним тому, що ця процедура стимулює ріст пагонів заміщення.

    Для успішного цвітіння на рамблєрах вам потрібно зберегти якомога більшу кількість минулорічних гілок, для цього проводять легке укорочування верхівок до першої сильної бруньки.

    Клаймбери можна обрізати не тільки до першої бруньки, але і орієнтуватися на опору, розміри самої троянди, бажану форму. Ці тлетисті троянди можна вкорочувати навіть на 2/3 , якщо треба контролювати її ріст. Але на кущі потрібно залишити від 3 до 7 сильних основних пагонів – це мають бути найміцніші, довгі молоді гілки, при цьому видаляючи старі ( старше 4-ох років) пагони. Старі гілки завжди вирізають біля основи куща на рівні грунту.

    Після обрізки плетисту троянду потрібно розправити і направити горизонтально, таке направлення ще більше стимулює квітіння у клайблерах. Також, плетисті троянди після весняної обрізки потрібно обов’язково підживити.

  • ОБРІЗКА ТРОЯНД ФЛОРИБУНДА, СПРЕЙ, ПАРКОВИХ, ГРУНТОПОКРИВНИХ ВЕСНОЮ

    ОБРІЗКА ЧАЙНО-ГІБРИДНИХ ТРОЯНД ПРОТЯГОМ РОКУ

    ОБРІЗКА АНГЛІЙСЬКИХ ТРОЯНД ПРОТЯГОМ РОКУ

  • Літня обрізка плетистих троянд

    Літня обрізка плетистих троянд в основному це – контроль за цвітінням. Її справедливо можна вважати регулюючою, адже у плетистих троянд, що квітнуть один раз (рамблєрів), вона гарантує нормальний розвиток заміщаючих гілок, а у повторноквітнучих (клаймберів) – якість наступних хвиль цвітіння.

    Деякі спеціалісти вважають, що саме літня обрізка для рамблєрієвих (квітнуть 1 раз) є основною. Її потрібно зробити після цвітіння, видалити старі пагони, їх замінять молоді (від 3-10), які ще встигнуть визріти до зими і зацвітуть в наступному році. Відцвілі пагони з суцвіттями, що відцвіли, також видаляють до основи.

    А ось у клаймберів (квітнуть повторно), літня обрізка простіша. Обрізають тільки частини гілок, які відцвіли, до першого розташованого зверху пагона повноцінного листка. Без такої обрізки розвиток нового приросту на трояндах затримується. Плетисті троянди після літньої обрізки потрібно обов’язково підживити.

  • Осіння обрізка

    Восени троянди вкорочують тільки ті , які ви не вкриваєте і вони можуть зламатися від сильного вітру чи товстого шару снігу.

Обрізка чайно-гібридних троянд

Обрізка англійських троянд

Схожі записи