Астранція: догляд, вирощування з насіння, види

Астранція – це красива і невибаглива рослина, яка ідеально підходить для оформлення клумб, бордюрів і рокаріїв. Вона також може використовуватися для зрізання. Астранцію висаджують групами по центру газону, в рабатках, бордюрах, міксбортерах і на клумбах, добре поєднується з іншими квітами, такими як: ромашки, волошки, дельфиниуми, іриси та інші.

Астранція – це багаторічна трав’яниста рослина, що належить до родини Айстрові. Вона має великі, яскраві квіти, які бувають різних кольорів, від білого до темно-синього, тому. Астранція – медонос, що приваблює в сад бджіл. Вона вирізняється холодостійкістю й посухостійкістю. Астранція – це невибаглива рослина, яка легко вирощується з насіння.

astranciya-vidi

Види астранції

  • У природі існує близько 200 видів астранції. Для вирощування в садах найчастіше використовують такі види:
  • Астранція велика (Astrantia major) – це найпопулярніший вид астранції. Вона має великі, яскраві квіти, які бувають різних кольорів, від білого до темно-синього.
  • Астранція кавказька (Astrantia caucasica) – цей вид відрізняється дрібними квітками, зібраними в щільні суцвіття.
  • Астранція гібридна (Astrantia hybrida) – це гібридний вид, що отриманий в результаті схрещування астранції великої і астранції кавказької. Вона має великі, яскраві квіти, які бувають різних кольорів, від білого до темно-синього.

Крім того, існує велика кількість сортів астранції, які відрізняються за розміром, формою і забарвленням квіток.

astranciya2

Догляд за астранцією

Астранція – це досить невибаглива рослина, яка не вимагає особливого догляду. Однак, щоб вона добре цвіла, необхідно забезпечити їй правильні умови.

Де садити астранцію

Астранція любить сонячне світло, але може переносити і легке затінення. Вона не виносить застою води, тому грунт повинен бути добре дренованим. Для посадки астранції підійде будь-яка садова земля.

astranciya_2

Як поливати астранцію

Полив астранції повинен бути регулярним, але не надмірним. Особливо квітка потребує помірного поливу в період цвітіння.

Підживлення астранції

Підживляти астранцію слід раз на місяць мінеральними добривами.

Догляд після цвітіння

Восени, після закінчення цвітіння, необхідно обрізати астранцію, залишивши 10-15 см надземної частини. Це допоможе рослині краще перезимувати.

Вирощування астранції з насіння

Астранцію можна вирощувати з насіння як у відкритому ґрунті, так і через розсаду.

Для вирощування астранції з насіння у відкритому ґрунті, насіння висівають у травні або червні. Для цього в ґрунті роблять неглибоку борозенку, в яку висівають насіння. Потім борозенку присипають землею і поливають.

Сходи з’являються через 2-3 тижні. Після появи сходів їх необхідно прорідити, залишивши між ними відстань 20-30 см.

astrantia

Для вирощування астранції з насіння через розсаду, насіння висівають у лютому або березні. Для цього насіння висівають у ящики з пухким, з добре дренованим грунтом. Ящики з насінням ставлять у тепле місце, де температура повітря не опускається нижче 18 градусів Цельсія.

Сходи з’являються через 2-3 тижні. Після появи сходів ящики з насінням переносять у світле місце.

Розсаду астранції висаджують у відкритий ґрунт у травні або червні, коли мине загроза заморозків.

Схожі записи