Обрізка англійських троянд протягом року

Англійські троянди Девіді Остіна відрізняються від інших формою квітки, вона повна, та будовою куща. Вони поєднують у собі переваги старовинних сортів троянд із стійкістю до хвороб, різноманітністю відтінків і добре вираженим повторним або безперервним цвітінням властивим сучасним сортам чайно-гібридних троянд та троянд класу флорибунда.

У групі англійських троянд є сорти з різним типом росту куща. Вони можуть бути низькі, середні, високі, плетисті, розпростерті, густі, розріджені. При цьому в різних кліматичних зонах ті самі сорти можуть демонструвати різні особливості.

Багато сортів відрізняються тіньовитривалістю, що обумовлено англійським кліматом, що відрізняється малою кількістю сонячних днів і використанням тіньовитривалих сортів у програмі розведення.

angliiski_troyandi

Недоліки англійських троянд:

  • квітки багатьох сортів із глибоко-чашоподібною або кулястою формою квіток не можуть розкритися з бутону за умови затяжної дощової погоди;
  • молоді гілки багатьох сортів сильно згинаються під вагою квіток, що розпустилися (з віком, ця проблема зазвичай зникає);
  • деякі сорти відрізняються відносно слабким повторним цвітінням;
  • Не стійкі до хвороб
obrizka_angliiskih_troyand_kolazh

Як обрізати англійські троянди

Серед величезного розмаїття видів і сортів троянд особливою популярністю користуються англійські троянди Девіда Остіна.

У цій статті ви зможете дізнатися про обрізку англійських троянд. Обрізка для троянд дуже важлива. Без обрізки троянди не зможуть виглядати акуратно та гарно, кущі англійських троянд потрібно оформлювати практично з моменту висаджування.

Важливо не пропустити цей момент, поки кущ молодий його обрізка зводиться до створення міцного скелету. Тому потрібно видалити всі малі, короткі, сухі, хворі та дуже тонкі ( тонші за звичайний олівець) пагони, залишаючи лише найсильніші і добре розвинені.

Формування і обрізка дорослих кущів англійських троянд залежить від їх росту. Обовязково перед обрізкою дізнайтесь характеристики ( яка висота) саме вашого сорту. Адже, високорослі можуть використовуються як плетисті, інші дуже схожі на паркові і шраби, також є серед них сорти невисокі.

Весняна обрізка англійських троянд в залежності від форми куща:

  • кущі з дуже довгими прямостоячими пагонами обрізаємо на 1/2;
  • широкі розлогі кущі обрізаємо на 1/3 пагонів;
  • кущі з прямостоячими пагонами на 1/3;
  • кущі з дугоподібними звисаючими пагонами обрізаємо на половину;
  • якщо троянда росте в міксбордері, її можна обрізати як чайно-гібридну;
  • якщо є бажання, і характеристика сорту дозволяє, виростити троянду в плетистій формі то, необхідно зберігати нові довгі пагони, що відростають за сезон цілими. Потрібно весною обрізати лише верхівки гілок і видаляти бокові невеликі пагони. Починати формувати таку троянду потрібно вже з моменту висаджування, кожний новий пагін буде намагатися перегнати по висоті попередній. Так за 3-4 роки можна сформувати плетисту троянду.

Важливо: на всіх видах англійських троянд раз на декілька років потрібно вирізати старі задерев’янілі пагони, вони як правило не квітнуть, я лише “тягнуть” з куща масу поживних речовин.

Літня обрізка англійської троянди

Літня обрізка англійських троянд полягає в обрізці відцвілих суцвіть (одразу після цвітіння), зріз робимо над першою повноцінною добре розвиненою брунькою, яка дивиться на ззовні. Метою літньої обрізки є стимулювання повторного цвітіння.

Восени англійські троянди обрізати не рекомендується.

Схожі записи