Які багаторічні рослини посадити в тіні
В саду чи на подвір’ї завжди знайдуться тінисті місця, які можна перетворити на квітник.
У затіненій зоні саду можна завжди зробити красивий квітник. Які рослини посадити в тіні, щоб створити яскраві плями на тому місці де променів сонця не буває. Здійснити задумане нам допоможуть тіньолюбні і тіньовитривалі рослини. Проявивши фантазію та доклавши трохи зусиль, можна і в затіненому місці створити цікавий та оригінальний квітник.
Рослини які висадженні в тіні можна доповнити декоративним камінням або невеликим сухим струмком, така композиція буде виглядати чудово. Квітники у тіні потішать нас великим, зеленим, строкатим листям та фарбами квітів і подарує приємну прохолоду, навіть в найспекотніший літній день.
Які рослини посадити в тіні
Для квітників в тінистих місцях, з малою кількістю світла, можна посадити такі рослини: грунтопокривні – тіарелла, вальдштейнія, конвалії, карпатський дзвоник (Aconogonon alpinum), флокси (Phlospaniculata), анемони лісові , астільба (Astilbe thunbergii, A.arendsii), пеларгонія (герань) зональна(у відкитому грунті вирощується як однорічна рослина), плющ, барвінок, сукуленти, папороті, печіночниця, морозник, хвойні рослини.
Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою
Найчастіше в квітниках у тіні садять хости, вони бувають різні: темно-зелені, зелені, зелено-білі, білі, зелено- жовті… . Хоста невибаглива рослина.
У пристовбурових колах дерев в тінистих квітниках прекрасно ростуть: герань, астильба, тіарелла, наперстянка, анемони лісові, барвінок, фіалка, всілякі декоративні злакові трави. Якщо під деревами не приживеться жодна рослина, то під ними восени слід посадити цибулинні. Наприклад крокуси, нарциси, тульпани.
Догляд за рослинами в тіні
Догляд за рослинами в тіні не складний. Догляд за тіньолюбними рослинами полягає у прополюванні, підживленні і в поливах, а також у видаленні відцвілих квітконіжок, і обрізку, і профілактичне або обов’язкове укриття рослин на зиму. Щоб квітник у тіні постійно мав охайний зовнішній вигляд, необхідно контролювати швидкий ріст рослин. Щоб ці рослини не заповнили весь квітник, можна висадити їх по краю клумби на газоні або біля садової доріжки. Розростаючись, вони будуть виконувати не тільки естетичну, але й практичну функцію.
Крім всіх перерахованих вище робіт досвідчені садівники рекомендують квітникарям любителям раз в два-три роки мульчувати тінисті квітники торфом, корою або деревною стружкою. Розкладаючись, ці натуральні матеріали покращують структуру грунту і збільшують його поживність.