|

Клумба безперервного цвітіння

Квіткові клумби, які милують око своїм цвітом протягом усього сезону, це мрія кожного садівника, яку зовсім неважко втілити, якщо грамотно спроектувати висаджування рослин і поєднати однорічні рослини з багаторічними. Клумби безперервного цвітіння це шедеври квітникаря – садівника від якого отримуєш естетичне задоволення в будь-яку пору року.

Секрет створення такої клумби досить простий, достатньо підібрати багаторічні рослини з різними періодами цвітіння, і доповнити композицію яскравими однорічними рослинами з довготривалим цвітінням. Щоб завершити квіткову композицію нам необхідно розбавити квіти рослинами з декоративним листям, які ефектно виглядають з весни, і до морозів, і навіть взимку.

bezperervne_cvitinnya2

Почерговість розміщення рослин на клумбі

 • Висаджування рослин на клумбу потрібно починати з високих багаторічників, на задньому плані і закінчувати композицію з грунто-покривних на передньому.
 • Для мальовничого ефекту нам необхідно садити 3-5 екземпляри вічнозелених, або декоративно листяних рослин, та 9-10 різновидів багаторічних рослин з різним періодом цвітіння та різною висотою.
 • Далі відштовхуємося від багаторічників, в яких термін цвітіння від 3-4 тижнів і висаджуємо пару однорічних рослин з тривалим цвітінням.
bezperervne_cvitinnya4

Правила для створення клумби безперервного цвітіння

Для найбільш ефективного проектування клумби безперервного цвітіння, необхідно дотримуватись певних правил.

 1. Врахувати період та терміни цвітіння, багаторічних рослин.
 2. Особливо важливо, витримувати відстані між рослинами для того, щоб забезпечити нормальні умови росту та розвитку, багаторічних та однорічних рослин (насадженні надто густо однорічні рослини, можуть заглушити багаторічні, що призведе до їх загибелі).
 3. Вибір рослин. До вибору рослин потрібно звернути особливу увагу. Для вибору рослин на клумбу потрібно врахувати такі фактори: вимогливість рослин до світла, особливості грунту, посухостійкість, висота, швидкість росту рослин.

Для того щоб визначитися з вибором рослин, та їх кількістю, із поєднанням кольорової гами, можна попередньо промальовувати декілька схем клумби безперервного цвітіння на папері. Контуром позначивши форму квітника. Якщо клумба буде розташована на відкритому майданчику, то центр композиції, заповнюється високорослими рослинами, а більш низькі квіти розміщуються ближче до країв квітника. При розміщені квітника вздовж стіни, високорослі квіти займають задню частину композиції, а низькорослі і грунтопокривні рослини висаджуємо спереду.

bezperervne_cvitinnya1

Підбір рослин на клумбу безперервного цвітіння

Рослини для квітника, які цвітуть протягом усього сезону.

 • hvoini_roslinki
 • Багаторічні кущисті: Ялівець чи декоративна туя, рододендрон (азалія), магнолія карликова, форзиція, мигдаль декоративний.
 • bezperervne_cvitinnya3

 • Цибулинні: підсніжники крокуси, нарциси, тюльпани, мускарі, іриси та інші.
 • bagatorichni_roslini
 • Багаторічні: первоцвіт, печіночниця, морозник, флокси грунтопокривні, флокси, дельфініум, шавлія, лілія, півники, гейхера, гортензія, карпатський дзвоник, пеларгонія, троянда, ромашка, гвоздика та інші.
 • Однорічні: лобелія, чорнобривці, шавлія, айстра, петунія, алісіум та інші.

Посадивши вічнозелені та декоративні рослини, ми забезпечуємо гарний вигляд клумби протягом всього року, особливо вони гарно виглядають у зимовий період коли клумба вкрита шаром білосніжного снігу.

Ідеї використання каміння в саду, відео:

Ранньою весною на клумбі через кригу льоду прориваються квітконіжки з великими білими, червоними квітами морозника, які цвітуть і при невеликих морозах, на зміну морознику зацвітають підсніжники. Прокинувшись від перших весняних променів зацвітають, радуючи погляд ніжні первоцвіти, жовті, білі та фіолетові крокуси, медунка надаючи клумбі різноманітність кольору, на зміну їм, зацвітають азалії, тюльпани, нарциси, мускарі та іриси, і дуже красиві братчики. В цей час, застеливши килимами квітник, зацвітають грунтопокривні флокси, надаючи квітнику яскравої різноманітності, вкриваючи півники, які гострими листками надають незвичного вигляду клумбі.

У цей період, коли багаторічні рослини на клумбі вже пробудилися і почали з’являтися порожні ділянки між багаторічниками, їх можна заповнити розсадою або посівом насіння однорічних квітів, які зацвітуть у другій половині літа. З перших днів червня розгортається справжня «квіткова феєрія», одночасно зацвітають карпатські дзвоники, дельфініуми, троянди, пеларгонії, петунії, алісіуми та інші. Слідом за ними цвітуть лілії, астильба і гейхера. Високі наче свічки блакитні, білі, рожеві суцвіття дельфініумів, надають клумбі особливої яскравості та незвичності. Доповнюють наш квітник яскраві кулі пеларгонії та гортензії які цвітуть з весни до пізньої осені. Коли спадає літня спека і настає осінь, естафету цвітіння приймають жоржини, флокси, хризантеми, чорнобривці, майорці та інші посіяні весною пізньоцвіти, які цвітуть до морозів.

З настанням заморозків доведеться попрощатися з цією мальовничою красою, до перших промінчиків весняного сонечка, а нам залишається згадувати яскравість кольорової гамми на клумбі, яка цвіла і прикрашала наше подвір’я, різнокольоровими барвами своїх квітів протягом усього року.

Експериментуйте, і згодом ви зробите свій квітник безперервного цвітіння.

Схожі записи