Міскантус: посадка, догляд, види
Декоративні трави цінуються за їх текстурність, універсальність і невибагливість. Міскантус широко використовується в ландшафтному дизайні. Він може використовуватися для створення живоплотів, бордюрів, альпійських гірок та інших елементів озеленення. Міскантус також є цінною кормовою культурою.
Міскантус ( Miscanthus ) – це багаторічна трав’яниста рослина родини злакових. Родом вона з Азії, але сьогодні міскантус широко культивується в багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні.
Міскантус – це досить висока рослина, висота його може досягати до 2 м. У нього повзуче кореневище, прямостоячі пагони, лускоподібне шкірясте листя завширшки від 5 до 18 мм і віялоподібні волоті завдовжки від 10 до 30 см, що складаються із колосків.
Види міскантуса
Міскантус має багато декоративних видів, які відрізняються за висотою, формою листя і кольором суцвіть. Деякі з найпопулярніших видів міскантусу:
Міскантус китайський (Miscanthus sinensis) – це найвищий вид, його висота може досягати 2 м. Має пір’ясте листя і білі, рожеві або золотисті суцвіття.Як та коли садити міскантус
Міскантус можна висаджувати як навесні, так і восени. Найкраще місце для посадки – це сонячний ділянка з родючим, добре дренованим ґрунтом.
- При посадці слід дотримуватися наступних рекомендацій:
- Відстань між рослинами повинна становити не менше 1 м.
- Глибина посадкової ями повинна бути не менше 50 см.
- На дно ями слід насипати шар дренажу.
- Кореневище рослини слід розправити і засипати землею, не заглиблюючи його.
Як доглядати за міскантусом
Міскантус – це невибаглива рослина, але для його гарного росту і розвитку необхідно забезпечити йому правильний догляд.
Полив:Поливати міскантус слід регулярно, але не надмірно.Розмноження міскантуса
- Міскантус можна розмножувати вегетативно (діленням кореневищ) або насінням.
- Ділення кореневищ – це найпростіший і найнадійніший спосіб розмноження міскантусу. Кореневища рослини ділять навесні або восени.
- Посів насіння – це більш трудомісткий спосіб розмноження міскантусу. Насіння висівають у відкритий ґрунт навесні або восени. Сходи з’являються через 2-3 тижні.
Міскантус в дизайні саду
Міскантуси — абсолютно універсальний злак. Його вважають рослиною 4 сезонів, тому, що вони привабливі весь рік. Адже, суцвіття міскантусів не ламаються навіть під час мокрих снігопадів.
Міскантуси зачаровують своєю пишністю влітку, а восени вони є прекрасою будьякого саду, адже у серпні вони починають цвісти й перефарбовуватися в непередбачувану комбінацію відтінків від рудого, вишневого, коричневого, жовтого до міді й золота, що утворюють справжню симфонію осінніх барв.
Завдяки своїй невибагливості до умов вирощування, його можна садити будь-де і в будь-якій ролі. Він стане прикрасою як маленькихі, так і великих композиції, впишеться в будь-який ландшафтний стиль. Але найгарніше міскантуси виглядають біля водойи, трави, у маскуванні видимих небажаних об”єктів, в пейзажних групах,… .
При виборі рослини потрібно врахувати, що міскантуси втрачають свою декоративність в прикореневій зоні наприкінці літа. Тому перед міскантусом варто посадити низькорослі рослини чи квіти. Він поєднується як з іншими злаками, так і з багаторічниками, від шавлії та гераней до гейхер, астильб, дзвоників, ехінацеї, деревія, хост, вербозілля.