Міскантус: посадка, догляд, види

Декоративні трави цінуються за їх текстурність, універсальність і невибагливість. Міскантус широко використовується в ландшафтному дизайні. Він може використовуватися для створення живоплотів, бордюрів, альпійських гірок та інших елементів озеленення. Міскантус також є цінною кормовою культурою.

Міскантус ( Miscanthus ) – це багаторічна трав’яниста рослина родини злакових. Родом вона з Азії, але сьогодні міскантус широко культивується в багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні.

Міскантус – це досить висока рослина, висота його може досягати до 2 м. У нього повзуче кореневище, прямостоячі пагони, лускоподібне шкірясте листя завширшки від 5 до 18 мм і віялоподібні волоті завдовжки від 10 до 30 см, що складаються із колосків.

miskantus_4

Види міскантуса

Міскантус має багато декоративних видів, які відрізняються за висотою, формою листя і кольором суцвіть. Деякі з найпопулярніших видів міскантусу:

Міскантус китайський (Miscanthus sinensis) – це найвищий вид, його висота може досягати 2 м. Має пір’ясте листя і білі, рожеві або золотисті суцвіття.
 • Міскантус цукроквітний (Miscanthus sacchariflorus) – це низькорослий вид, його висота не перевищує 1 м. Має щільне листя і білі суцвіття.
 • Міскантус пурпурний (Miscanthus purpureus) – це середньорослий вид, його висота становить близько 1,5 м. Має пурпурно-червоне листя і білі суцвіття.
 • miskantus_3

  Як та коли садити міскантус

  Міскантус можна висаджувати як навесні, так і восени. Найкраще місце для посадки – це сонячний ділянка з родючим, добре дренованим ґрунтом.

  • При посадці слід дотримуватися наступних рекомендацій:
  • Відстань між рослинами повинна становити не менше 1 м.
  • Глибина посадкової ями повинна бути не менше 50 см.
  • На дно ями слід насипати шар дренажу.
  • Кореневище рослини слід розправити і засипати землею, не заглиблюючи його.

  Як доглядати за міскантусом

  Міскантус – це невибаглива рослина, але для його гарного росту і розвитку необхідно забезпечити йому правильний догляд.

  Полив:Поливати міскантус слід регулярно, але не надмірно.
 • Підживлення:Підживлювати рослину слід навесні і восени комплексними мінеральними добривами.
 • Восени, після опадання листя, рослину слід обрізати на висоту 20-30 см. Більшість видів міскантусу є морозостійкими і не потребують укриття на зиму. Однак у регіонах з суворими зимами молоді рослини можна вкрити ялиновим гіллям або сухим листям.
 • miskantus_2

  Розмноження міскантуса

  • Міскантус можна розмножувати вегетативно (діленням кореневищ) або насінням.
  • Ділення кореневищ – це найпростіший і найнадійніший спосіб розмноження міскантусу. Кореневища рослини ділять навесні або восени.
  • Посів насіння – це більш трудомісткий спосіб розмноження міскантусу. Насіння висівають у відкритий ґрунт навесні або восени. Сходи з’являються через 2-3 тижні.

  Міскантус в дизайні саду

  Міскантуси — абсолютно універсальний злак. Його вважають рослиною 4 сезонів, тому, що вони привабливі весь рік. Адже, суцвіття міскантусів не ламаються навіть під час мокрих снігопадів.

  Міскантуси зачаровують своєю пишністю влітку, а восени вони є прекрасою будьякого саду, адже у серпні вони починають цвісти й перефарбовуватися в непередбачувану комбінацію відтінків від рудого, вишневого, коричневого, жовтого до міді й золота, що утворюють справжню симфонію осінніх барв.

  Завдяки своїй невибагливості до умов вирощування, його можна садити будь-де і в будь-якій ролі. Він стане прикрасою як маленькихі, так і великих композиції, впишеться в будь-який ландшафтний стиль. Але найгарніше міскантуси виглядають біля водойи, трави, у маскуванні видимих небажаних об”єктів, в пейзажних групах,… .

  При виборі рослини потрібно врахувати, що міскантуси втрачають свою декоративність в прикореневій зоні наприкінці літа. Тому перед міскантусом варто посадити низькорослі рослини чи квіти. Він поєднується як з іншими злаками, так і з багаторічниками, від шавлії та гераней до гейхер, астильб, дзвоників, ехінацеї, деревія, хост, вербозілля.

  Схожі записи