Дейція: посадка, розмноження, догляд, види

Дейція використовується для озеленення садів, парків, скверів. Її можна висаджувати як в поодиноких так і у групових посадках.

Дейція (лат. Deutzia) – це листопадний чагарник, що відноситься до сімейства Гортензієві. Виростає в Північній Америці, Азії та Європі. В Україні дейція поширена в лісостеповій та степовій зонах.

Дейція – це розлогий чагарник, що досягає висоти 2-4 м. Листя дейції ланцетні, темно-зелені, довжиною до 10 см. Дейція цвіте дуже рясно. Квітки дейції зібрані в суцвіття, мають різноманітне забарвлення: біле, рожеве, бузкове. Цвіте дейція в червні-липні.

deiciya_1

Види дейції

  • У культурі поширені такі види дейції:
  • Дейція пурпурова (D. purpurascens) – чагарник заввишки до 2 м. Листя ланцетні, темно-зелені. Квітки білі, зібрані в щитки. Цвіте в червні-липні.
  • Дейція великопелюсткова (D. macropetala) – чагарник заввишки до 2 м. Листя овальні, темно-зелені. Квітки великі, рожеві, зібрані в щитки. Цвіте в червні-липні.
  • Дейція гібридна (D. hybrida) – результат схрещування дейції пурпурової та дейції великопелюсткової. Кущ заввишки до 2 м. Листя ланцетні, темно-зелені. Квітки різнокольорові (білі, рожеві, бузкові), зібрані в щитки. Цвіте в червні-липні.
deiciya_6

Коли садити дейцію

Дейцію можна висаджувати навесні або восени. Для посадки вибирають сонячне або злегка затінене місце. Грунт повинен бути поживним, дренованим.

Яму для посадки готують глибиною 50-60 см і шириною 40-50 см. На дно ямки насипають шар дренажного матеріалу (галька, щебінь, керамзит). Саджанець встановлюють у центр ямки так, щоб коренева шийка була на рівні землі. Коріння засипають землею, утрамбовують і рясно поливають.

Як доглядати за годецією

Дейція – невибаглива рослина. Для її нормального росту і розвитку необхідно забезпечити регулярний полив, підживлення та обрізку.

Полив дейції проводять регулярно, особливо в період цвітіння. При посушливій погоді полив збільшують.

Дейцію підживлюють двічі на рік: навесні – азотними добривами, восени – фосфорно-калійними.

Обрізку дейції проводять навесні. Вкорочують старі пагони, а також пагони, що загущують кущ.

deiciya_5

Розмноження дейції

  • Дейцію можна розмножувати насінням, живцями та поділом куща.
  • Насіння дейції висівають навесні в ящики або теплицю. Сходи з’являються через 2-3 тижні. Молоді рослини пікірують у фазі 2-3 листків. На постійне місце дейцію висаджують у віці 2-3 років.
  • Живці дейції заготовляють влітку. Живці довжиною 10-15 см зрізують з нижньої частини пагонів. Нижні листки видаляють, а верхні обрізають наполовину. Живці висаджують у парник або під укриття. Корені з’являються через 2-3 тижні.
  • Дейцію можна розмножувати також поділом куща. Кущ викопують, ділять на кілька частин і висаджують на постійне місце.

Схожі записи