Геліотроп: опис, висаджування, види, догляд

Геліотроп – це красива і ароматна рослина, яка стане прикрасою будь-якого саду. Ця рослина невибаглива в догляді і підходить для початківців квітникарів.

Геліотроп – це красива і ароматна рослина, яка належить до сімейства Бурачникові. Родом геліотроп з Південної Америки, де він росте в тропічних лісах. У культурі геліотроп вирощують як однорічну рослину.

Геліотроп має прямі, гіллясті стебла висотою від 30 до 60 см. Листя у геліотропа супротивне, ланцетне або яйцеподібне. Квіти геліотропа зібрані в суцвіття-щитки діаметром від 5 до 10 см. Квітки геліотропа мають характерний солодкий аромат, який нагадує запах ванілі. Забарвлення квіток геліотропа найчастіше синьо-фіолетове, але зустрічаються також сорти з білими, рожевими, червоними або жовтими квітками.

Види геліотропу

  • Існує близько 300 видів геліотропа, але в культурі найчастіше вирощують такі види:
  • Геліотроп лікарський (Heliotropium arborescens) – це найпоширеніший вид геліотропа. Квіти у цього виду синьо-фіолетові.
  • Геліотроп перуанський (Heliotropium peruvianum) – це вид з великими, яскраво-синіми квітками.
  • Геліотроп шершавий (Heliotropium scabrum) – це вид з дрібними, рожевими квітками.

Висаджування геліотропу

Геліотроп висаджують у відкритий ґрунт у квітні-травні, коли мине загроза заморозків. Для геліотропа підбирають сонячне місце з добре дренованим ґрунтом. Відстань між рослинами повинна бути не менше 30 см.

geliotrop_1

Як доглядати за геліотропом

Геліотроп – це невибаглива рослина, але для гарного цвітіння вона потребує регулярного поливу, підживлення і обрізки.

Як поливати геліотроп

Геліотроп потребує регулярного поливу, особливо в період цвітіння. Поливати геліотроп слід помірно, не допускаючи застою води.

Підживлення геліотропу

Геліотроп підживлюють два рази на місяць мінеральними або органічними добривами.

Обрізка геліотропу

Для гарного цвітіння геліотроп потребує обрізки. Ранньою весною геліотроп обрізають на третину висоти, щоб стимулювати ріст нових пагонів. Під час цвітіння видаляють відцвілі квіти, щоб стимулювати появу нових.

geliotrop_2

Геліотроп в ландшафтному дизайні

Геліотроп широко використовують у ландшафтному дизайні. Ця рослина добре виглядає в одиночних посадках, а також у групових посадках з іншими квітами. Геліотроп також можна використовувати для зрізання.

Хвороби і шкідники

Геліотроп може уражатися борошнистою росою, іржею і попелицями. Для боротьби з цими захворюваннями і шкідниками використовують фунгіциди і інсектициди.

Схожі записи