Армерія: висаджування, догляд

Армерия – трав’янистий багаторічник, який здатний стати окрасою будь-якої альпійської гірки та клумби. У армерії крихітні і щільні лінійні листя (нагадує густу траву) з яких виростають кулеподібні квітки.

Армерія (лат. Armeria) рід трав’янистих багаторічних рослин родини Кермекові, що налічує більше 90 видів. Назва «армерія» походить від слова «armoires» – у давньофранцузькій мові називалася гвоздика бородата, з якою мають схожість деякі види армерії. У природних умовах квітка армерія зустрічається у Східній Європі, в Середземномор’ї, Монголії, Америці та Сибіру.

Де садити армерію

Садити армерію потрібно на сонячному місці (це посухостійка рослина), ця квітка в тіні пропаде. Але є і винятки, армерія дерниста не любить прямих сонячних променів, але при цьому має потребу в досить насиченому освітленні, взимку вона потребує укриття і категорично не переносить підвищеної вологості в період спокою. Грунт для армерій повинен бути легким, злегка вологим, бажано кислуватим, хоча б з легкою кислою реакцією. Армерії категорично не переносять вапно, тому перед висаджуванням її грунт потрібно нейтралізувати, підвищивши кислотність.

armeriya_rozheva1

Як садити армерію

Армерія це грунтопокривна рослина і перед висаджуванням потрібно розпушити і удобрити грунт органічними добривами, як мінімум за два тижні до висаджування. Відстань між рослинами залежить від того, чи хочете ви отримати одиничну групу рослин або густий килим, який повністю закриє грунт.

В поодиноких насадженнях відстань міх рослинами повинна бути більше 30 см. У цьому випадку під кожен кущик викопують ямку і ставлять коріння так, щоб розетка листя була опущена в землю низько і бруньки відновлення з кореневої шийкою перебували на тому ж рівні, як росли до цього. Ямку акуратно засипають і утрамбовують, відразу поливаючи. А для створення щільного килимка армерію висаджують дуже густо, на відстані близько 15 – 20 сантиметрів, провівши висаджування рядами в викопані неглибокі траншейки. Технологія така ж, як і при висаджуванні поодиноких.

armeriya_bila

Догляд за щойно висадженими армеріями

У перші три тижні після висаджування, особливо для поділених рослин потрібно забезпечити регулярний полив, але все ж не допускати застою води.

Догляд за армерією

ПОЛИВ – армерії віддають перевагу легкій вологість грунту, в періоди сухого літа бажано підлити рослини, незважаючи на те, що цю квітку зараховують до посухостійких.

ОБРІЗКА – обрізають рослину відразу після цвітіння, що дозволяє стимулювати можливе осіннє повторне цвітіння.

ПІДЖИВЛЕННЯ – щоб квітка цвіла максимально довго і яскраво. Її потрібно підживляти перед цвітінням та влітку мінеральними добривами для квітучих рослин.

Омолодження рослини – омолоджувати рослину потрібно що 5 років. Омолодження провести дуже просто: для цього досить викопати армерію і розділити її на декілька рослин, отримавши нові рослин, які можна висаджувати сонячних місцях в саду.

armeriya_v_gorsziku

Підготовка армерії до зими

Армерії – зимостійкі квіти. А от армерію дернисту на зиму потрібно вкривати – практично так само, як троянди, накриваючи ялиновим гіллям і нетканих матеріалів. Всі інші армерії ні в якій додатковій підготовці до зимової холоднечі не потребують, якщо зими нормальні і снігові, без тривалих періодів потепління.Але якщо снігу замало, то краще накрити армерію зверху ялиновим гіллям для захисту від перепадів температур.

Шкідники та хвороби армерії

Хвороби і шкідники армерії не страшні. Лише на недостатньо кислих грунтах і при скупченні вологи взимку рослина може ослабнути і стати вразливою до попелиці і плямистості, боротися з якими краще стандартною кардинальною обрізкою. Коріння може підгризати личинки хруща.

armeriya_v_lanshavti

Схожі записи