Вирощування гліцинії в контейнері
Для любителів екзотичних квітів, що проживають у холодних частинах країни(зима –30 градусів), гліцинію можна вирощувати не тільки у відкритому грунті, але й в контейнері.
Гліцинія добре росте в великих горщиках, у вигляді штамбового деревця, яке можна отримати за допомогою правильної обрізки.
Види гліциній придатні вирощування у горщику
Гліцинія чагарникова (Wisteria frutescens) з фіолетовими квітами і Гліцинія японська (Wisteria japonica), має білі квіти.
Догляд за гліцинією у горщику
Якщо ви, все ж таки надумали вирощувати гліцинію у горщику, то потрібно дотримуватися певних рекомендацій.
Горщик та грунт для гліцинії
Горщик для гліцинії повинен бути достатньо великим(в 2 рази більшим за попередній), а грунт поживний. Горщик вибирайте світлих кольорів, на дні зробіть зливний отвір, для зливу зайвої води, гліцинія не переносить застою води. На дно горщика насипайте 5 см шар керамзиту, далі шар родючої землі(дернова земля, торф,компост, пісок(2:1:1:1)). Ставимо рослину, засипаємо поживним грунтом, поливаємо.
Полив, обрізка та підживлення гліцинії
Як поливати(літом- рясно,взимку -рідко) та як підживляти гліцинію читайте у статті «Гліцинія висаджування та догляд» .
Щоб сформувати в’юнку рослину, як дерево, вам потрібно вибрати 1 міцний пагін(решта видалити). Прив’яжіть його до основи. Всі нижні (до 70 см бруньки, майбутні пагони) пагони видаляємо, залишаємо 5-6 бруньок, і обрізаємо точку росту на висоті 120 см- 150 см. Восени обрізаємо довжину бічних пагонів. У березні молоді бічні пагони обріжте до 2-3 хороших нирок, формуючи крону.
Дивіться відео про лаванду. Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.
Гліцинія в літку та взимку
При вирощуванні гліцинії у контейнері, у весняно-осінняй період її рекомендується виносити на свіже повітря: балкон, веранда, сад. До того ж, такій гліцинії необхідно забезпечити зимовий період спокою: припинити підгодівлі, скоротити полив, знизити температуру повітря до +5 ° C.
Пересадка гліцинії
Пересаджувати гліцинію потрібно способом перевалки. Молоді рослини – щороку(до 3-х віку) у більший горщик. Надалі, замінюйте верхній шар(5см) свіжим та поживним грунтом, щороку.
Садіть гліцинію. Навіть невелика гліцинія, що прикрашає влітку подвір’я, створює свято весни і краси, дарує радість і гарний настрій.