| | |

Вирощування гліцинії в контейнері

Для любителів екзотичних квітів, що проживають у холодних частинах країни(зима –30 градусів), гліцинію можна вирощувати не тільки у відкритому грунті, але й в контейнері.

Гліцинія добре росте в великих горщиках, у вигляді штамбового деревця, яке можна отримати за допомогою правильної обрізки.

Види гліциній придатні вирощування у горщику

Гліцинія чагарникова (Wisteria frutescens) з фіолетовими квітами і Гліцинія японська (Wisteria japonica), має білі квіти.

Догляд за гліцинією у горщику

Якщо ви, все ж таки надумали вирощувати гліцинію у горщику, то потрібно дотримуватися певних рекомендацій.

visaldzhuvannya_glyciny_u_gorszik

Горщик та грунт для гліцинії

Горщик для гліцинії повинен бути достатньо великим(в 2 рази більшим за попередній), а грунт поживний. Горщик вибирайте світлих кольорів, на дні зробіть зливний отвір, для зливу зайвої води, гліцинія не переносить застою води. На дно горщика насипайте 5 см шар керамзиту, далі шар родючої землі(дернова земля, торф,компост, пісок(2:1:1:1)). Ставимо рослину, засипаємо поживним грунтом, поливаємо.

collage_gliciniya_v_gorsziku

Полив, обрізка та підживлення гліцинії

Як поливати(літом- рясно,взимку -рідко) та як підживляти гліцинію читайте у статті «Гліцинія висаджування та догляд» .

Щоб сформувати в’юнку рослину, як дерево, вам потрібно вибрати 1 міцний пагін(решта видалити). Прив’яжіть його до основи. Всі нижні (до 70 см бруньки, майбутні пагони) пагони видаляємо, залишаємо 5-6 бруньок, і обрізаємо точку росту на висоті 120 см- 150 см. Восени обрізаємо довжину бічних пагонів. У березні молоді бічні пагони обріжте до 2-3 хороших нирок, формуючи крону.

collage_gliciniya_u_gorsziku_2

Дивіться відео про лаванду. Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Гліцинія в літку та взимку

При вирощуванні гліцинії у контейнері, у весняно-осінняй період її рекомендується виносити на свіже повітря: балкон, веранда, сад. До того ж, такій гліцинії необхідно забезпечити зимовий період спокою: припинити підгодівлі, скоротити полив, знизити температуру повітря до +5 ° C.

collage_gliciniya_u_gorsziku1

Пересадка гліцинії

Пересаджувати гліцинію потрібно способом перевалки. Молоді рослини – щороку(до 3-х віку) у більший горщик. Надалі, замінюйте верхній шар(5см) свіжим та поживним грунтом, щороку.

Садіть гліцинію. Навіть невелика гліцинія, що прикрашає влітку подвір’я, створює свято весни і краси, дарує радість і гарний настрій.

Схожі записи