Як посадити горіх. Догляд за горіхом

Волоський горіх – це джерело вітамінів. Ядра волоського горіха містять вітаміни А, С, Е, В1, В2, залізо, калій, кальцій, мідь, цинк, йод, кобальт та інші мікроелементи. Також горіхи містять білки, жири, жирне масло, дубильні речовини. Волоський горіх ще називають “їжею для мозку”, його ядра дуже добре впливають на розумову діяльність людини, також горіхи зміцнюють імунітет.

Щоб мати вдома таке дивовижно-корисне дерево, потрібно правильно його посадити. Як посадити волоський горіх, щоб він давав хороший врожай?

Вибір саджанця чи посів насіння волоського горіха

Що посадити: насіння чи саджанці волоського горіха?

sadzhancy_goriha

Насіння. При насіннєвому розмноженні, саджанці волоського горіха не завжди сходять і не завжди зберігають властивості материнського сорту. Після посіву насіння горіху, плоди з’являться через 7-8 років. Чекати доведеться довго, а якщо не той сорт, і 8 років вирощування були марними. Не розчаровуйтесь!

szeplennya_goriha

Щеплення. Волоський горіх можна і прищепити. Якщо сіянці використовуються як підщепи, то їх товщина, на рівні 10-15 см від рівня землі, повинна бути не менше 1-1,5 см. А живці для щеплення використовують з молодих плодоносних дерев волоських горіхів потрібного сорту. У плодоношення таке дерево вступає на 7-8 рік, але, при гарному догляді та правильному формуванні крони, може почати плодоносити на 4-5 рік.

Саджанці. Якщо ви хочете посадити горіхове дерево, то повинні вибрати міцний та здоровий саджанець. Вибирайте міцне молоде(однорічне) деревце без порушень верхнього шару кори. Також слід звернути увагу на стан коренів: дерево повинно мати добре розвинуту кореневу систему, тому зверніть увагу на наявність основного кореня в непошкодженому стані. Молодий та здоровий саджанець максимально швидко зможе прижитися і не хворіти.

Коли садити волоський горіх

Осінь. Волоський горіх потрібно садити тільки восени. Восени відбувається уповільнення сокоруху в деревах, і молодий горіх зможе спокійно вкорінитися чекаючи весни. За час зимового спокою деревце зміцніє і, навесні зможе швидко піти в активний ріст, а не витрачати всі зусилля на вкорінення.

Весна. Весною молоді саджанці можна пересаджувати (при потребі) з одного місця на інше, за умови мінімального пошкодження коріння і збереження великої кількості земляної грудки.

При виборі саджанця волоського горіха враховуйте сорт і те, наскільки добре він плодоносить. Пам’ятайте, що саме такі плоди буде давати ваше дерево.

molodii_gorih

Де садити волоський горіх

Горіхи люблять багато сонячного світла, в тіні деревце буде повільно рости. Також стежте, щоб рослина отримувала достатню кількість води. Садити горіх в болотній місцевості небажано. Коріння дерева можуть загнивати від надлишку вологи, в результаті чого воно не буде плодоносити. Крім того, неправильне місце висаджування може призвести до того, що горіх буде всихати, хворіти, постійно страждати від шкідників та хвороб. Щоб цього не сталося, необхідно знати, як правильно посадити волоський горіх.

visadzhuvannya_sadzhancyv

Як садити волоський горіх

Перед тим, як посадити волоський горіх, потрібно приготувати яму розміром 100 см х 100 см і глибиною 70 см. Грунт потрібно збагатити органічними добривами. При посадці коренева шийка повинна залишатися вище грунту на 3-5 см. Після заглиблення саджанця, яму засипають землею, місце пристовбурового кола ущільнюють, рясно поливають(2 відра води на 1 саджанець). Для запобігання розтріскування грунту, пристовбурове коло мульчують(тирсою, соломою – шар мульчі 3-5 см). Поруч з молодим деревом встановлюють кілочок, це врятує саджанець від сильних вітрів і допоможе йому швидше вкоренитися.

Деякі садівники у посадкову яму кидають деяку кількість металобрухту(іржаві цвяхи , іржаві консервні банки). Дереву від цього буде тільки краще, і вже через п’ять років ви зможете зібрати перший врожай.

Як садити та як доглядати за саджанцями молодих дерев – читайте у статті «Коли садити саджанці плодових дерев»

poliv_sadzhanciv

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Догляд за горіхом

На розвиток і плодоношення впливає не тільки правильна посадка, але і подальший догляд за волоським горіхом.

Полив саджанця

Після висаджування, саджанці рясно поливають з метою ущільнення грунту. Надалі поливають 1 раз на тиждень. У сильну спеку і посуху, поливи збільшують. Після 2 років, рослині часті поливи непотрібні, а багаторічні дерева не поливають.

Підготовка саджанця горіха до зими

Восени молоду рослина готують до зимівлі. Для цього його утеплюють, присипавши стовбур землею. Зверху грунт мульчують перегноєм, соломою, тирсою або перепрілим гноєм. Добрива вносять в липні, використовуючи для цього: попіл, суперфосфат або комплексні добрива. Як правильно вкривати рослини на зиму, читайте у статті “Підготовка рослин до зими“.

ПорадаСтарий горіх не плодоносить – в стовбур дерева забивають багато іржавих цвяхів. Це дозволяє наситити дерево горіха його необхідними елементами, і горіх знову зміцніє, перестане хворіти і сохнути, на ньому з’явиться цвіт і плоди.

Схожі записи