Вирощування імбиру у відкритому грунті

Корінь імбиру використовують як в кулінарії так і в медицині. В кулінарії, як пряну приправу для приготування практично будь-яких страв, напоїв, а також він вживається в чистому вигляді. В медицині для підвищення імунітету, поліпшення травлення і кровообігу … .

Імбир – це корінь багаторічної, тропічної, трав’янистої рослини, батьківщиною якого є Китай. Імбир належить до сімейства – імбирних. Висота стебел досягає півтора метра, а листя довжиною до 20 сантиметрів(нагадує осоку). Імбир цвіте. Квітки зібрані в колосоподібне суцвіття. Висота рослини може досягати 2 м.

При сприятливих умовах і правильному догляді імбир можна вирощувати у відкритому грунті, на городі. Насінням ця рослина не висівається. Імбир легко розмножується за допомогою ділення кореневища.

Як вирощувати імбир у відкритому грунті, на грядці, розглянемо у цій статті.

Види імбиру

  • Чорний імбир (Барбадоський) У цього імбиру сильно виражений, різкий, гострий смак.
  • Білий імбир (Бенгальський).Цей вид має менш пекучим смак і ароматом.
pidgotovka_korinnya_imbiru

Вирощування імбиру – підготовка кореня

Де взяти корінь імбиру?

Купити його можна в будь-якому магазині. Для вирощування найкраще підходить корінець з глянсовою і гладкою поверхнею. Корінь імбиру не повинен бути: дуже сухим, без бруньок, переморожений. Корінь придатний до висаджування повинен бути: свіжий з блискучою і гладкою шкіркою; має бути видно бруньки (очка як в картоплі).

Перед висаджуванням імбиру, потрібно покласти корінь в теплу воду на 1-2 години. Це простимулює ріст бруньок. Всі зрізи, пошкодження на корені, потрібно просушити (промокнути серветкою) і присипати дерев’яним попелом (вугіллям).

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Вирощування імбиру – коли та де садити

Час для висаджування імбиру, важливий. Ідеальний час для висаджування імбиру є : березень – квітень.

Місце для висаджування імбиру вибирайте яскраве, без обідніх палючих променів сонця, захищене від вітру, вологе, а грунт повинен бути поживний. Можна зробити висновок, що ідеальним місцем для вирощування імбиру є парник.

yak_saditi_imbir

Як садити імбир

Висаджувати корінь імбиру потрібно горизонтально, бруньками вгору. Не забудьте про дренаж (при застою води корінь імбиру гниє), це може бути дрібний гравій (1 сантиметр) або грубозернистий пісок (до 2 сантиметрів). Висаджувати корінь імбиру треба на таку глибину, щоб над ним шар землі був 2 см. Перед висаджуванням грунт необхідно рясно полити.

Молоді пагони виростуть з грунту через півтора-два тижні. Не забувайте про полив. Листя в імбиру росте досить швидко, тому не можна допустити пересушування грунту.

Порада :Для більшого врожаю імбиру, візьміть підготовлений корінь і розділіть його на три сантиметрові шматочки з бруньками. Всі зрізи присипайте дерев’яним попелом.

roste-imbur

Догляд за імбиром

ПОЛИВ: Імбир не любить зайвої вологи, але і пересихання грунту допускати не можна. Грунт повинен бути завжди злегка вологий.

ДОБРИВО: Як тільки імбир(рослина) почне рости, раз на 30 днів підживляйте його сухим органічним добривом(сухий коров’ячий гній). Але до кінця серпня підживлення слід припинити.

ПРОПОЛЮВАННЯ: Прополювати грунт навколо рослини потрібно при потребі. Розпушуйте грунт навколо рослини акуратно, щоб не пошкодити коріння. Взимку можна імбир вирощувати в приміщені, якщо пересадити його у горщик.

Коли збирати врожай імбиру

У південних країнах, де тепло цілий рік, достиглий імбир збирають з листопада по березень, коли його листя починає жовтіти, в’янути і сохнути. Смак такого імбиру більш пекучий, насичений. В нас на Україні викопують у жовтні молодші кореневища які мають більш ніжний смак.

Успіху.

Схожі записи