Чим підживляти помідори – народні методи

Томати можна підживляти як купленими готовими добривами на основі хімічних елементів, так і натуральними добривами приготовленими власноруч.

Квіткаінфо пропонує 7 натуральних добрив для підживлення помідорів, які легко можна приготувати самостійно.

Добрива сприяють росту і розвитку кущів помідорів, рясному цвітінню, зав’язування плодів, і, їх швидкому дозріванню , а також збільшення кількості врожаю.

Перший раз помідори потрібно підживляти через 2 тижні після висаджування розсади. Наступні підживлення добривами роблять до середини липня з інтервалом у 14 днів.

Чим підживляти помідори?

collage_shkarlupa_iod

Підживлення томатів (помідорів) яєчною шкарлупою

Яєчна шкаралупа теж зарекомендувала себе як хороше добриво для розсади.

Подрібнену шкаралупу з 3-4 яєць замочують в 3 л теплої води, ємність закривають нещільної кришкою і ставлять в темне місце приблизно на 3 дні. Коли настій почне видавати неприємний запах (це наслідок розкладання сірководню), ним і поливають розсаду помідорів.

Підживлення томатів (помідорів) йодом

Йод прискорює дозрівання плодів, а також попереджає розвиток небезпечного захворювання – фітофторозу. На 10 л води потрібно розчинити 4 краплі спиртового розчину йоду, який модна купити в будь-якій аптеці. Отриманою рідиною поливають помідори з розрахунку по 2 л на кожну рослину.

collage_popel_drizhdzhi

Підживлення томатів (помідорів) попелом

Дерев’яний попіл – відмінне джерело калію і фосфору, а значить, допомагає стимулювати цвітіння і плодоношення помідорів.

На 10 л води розчиняють 1 склянку дерев’яного попелу і отриманою рідиною поливають грядки з томатами. Також можна використовувати сухий попіл, який висипають під рослини: 1ст л на 1 рослину.

Попіл також можна використовувати і для позакореневого підживлення. Для цього на 3 л води розчиняють 300 гр попелу, і кип’ятять розчин протягом 10 хвилин. Після чого настоюють 5 годин, доводять об’єм рідини до 10 л і додають туди трохи господарського мила, щоб рідка підгодівля краще трималася на листках. Потім розчин проціджують і обприскують ним рослину помідорів.

Виростити якісну розсаду томатів вам допоможе стаття: “Коли сіяти помідори (томати) на розсаду, вирощування, догляд”

Підживлення томатів (помідорів) дріжджами

Для підживлення помідорів можна використовувати як свіжі, так і сухі дріжджі.

В дріжджах немає основних елементів живлення рослин, тому дріжджовий розчин – це радше стимулятор росту, ніж добриво.

  • Добриво з хлібопекарських дріжджів можна приготувати трьома способами:
  • Один пакет сухих швидкорозчинних дріжджів змішують з 2 ст.л. цукру і додають трохи теплої води, щоб суміш стала рідкою. Потім отриману субстанцію розчиняють в 10 л води і використовують по 0,5 л на кожну рослину.
  • Трилітрову банку на 2/3 заповнюють чорним хлібом, доверху наливають в неї теплу воду з розчиненими в ній свіжими дріжджами (100 г) і ставлять в тепле місце на 3-5 днів. Після чого настій проціджують і розбавляють водою в пропорції 1:10. Для молодого куща помідора використовують 0,5 л розчину, а для дорослого – близько 2 л.
  • А ще існує найпростіший рецепт добрива з дріжджів: 100 г свіжих дріжджів ретельно розчиняють в 10 л води і отриманою рідиною відразу ж поливають помідори.
collage_kuryachii_poslid_korovyak_kropiva

Підживлення томатів (помідорів) курячим послідом

Курячий послід діє на рослини як комплексне мінеральне добриво: в ньому багато азоту і фосфору.

Досить ефективно використовувати розведений водою свіжий курячий послід. Для цього відро (10 л) на 1/3 заповнюють курячим послідом, до країв ємності доливають воду, настоюють на відкритому повітрі протягом 7-10 днів, після чого 0,5 л розчину розбавляють в 10 л води і отриманою рідиною проливають міжряддя з розрахунку 5-6 л на кв.м.

Важливо: Слідкуйте, щоб розчин курячого посліду не потрапив на листя томатів, тому що це може викликати їх опіки.

Підживлення томатів (помідорів) коров’яком

Розчин коров’яку краще чергувати з іншими народними засобами. Готують це добриво теж досить просто: 1/2 відра гною заливають водою до країв ємності, накривають кришкою і ставлять у тепле місце на тиждень. По закінченні цього часу настій ретельно розмішують і розбавляють водою в пропорції 1:10. На кожен кущ помідорів витрачають по 0,5-1 л підгодівлі.

Підживлення томатів (помідорів) кропивою

Настій готують з молодого листя кропиви: в них накопичується багато азоту, калію і заліза. Ємність (її розмір залежить від того, скільки добрива потрібно для вашого городу) на 2/3 заповнюють кропивою, потім туди наливають воду, але не до самого верху, накривають кришкою і настоюють 7-10 днів в теплому місці.

Через 10 днів розчин готовий. На 1 л розчину потрібно додати 10 л води і отриманою рідиною поливають помідори під корінь з розрахунку 1-2 л на рослину.

Таким добривом не можна зловживати. В місяць робіть не більше 2 підживлень кропивою.

Схожі записи