Тріціртіс : висаджування, догляд

Тріціртіс (Tricyrtis) – багаторічна декоративна рослина з сімейства лілійні, квітки дуже витончені, нагадують тропічні орхідеї. У природі зустрічається в Східній Азії і на Далекому Сході, любить вологі напівтінисті ліси і грунти насичені гумусом.

У перекладі з грецької мови назва квітки означає «три горбика». Ще тріціртіс називають жаб’ячого лілією. Все тому, що сік рослини приваблює їстівних жаб, і тубільці натирають соком свою шкіру, що полегшує їм вилов жаб.

У квітки добре розвинута неглибока коренева система, здатна до активної регенерації (відновлення). Стебло тонке, пряме з листям. Висота стебла близько півметра, іноді і вище. Листя овальне або ланцетно-овальне. Квітки досить великі, у формі воронки, розташовуються поодиноко або збираються в пучки, напівпарасольки на вершині стебла. Колір квітів може бути кремовим, білим, однотонним або плямистим. Плід – коробочка подовженої форми з коричневим або чорним насінням.

Тріціртіс це не орхідея, але елегантність, вишуканість квітки можуть зрівнятися тільки з прекрасним фаленопсисом. Цвіте тріціртіс довго, але період цвітіння починається з середини літа. Ранні осінні заморозки можуть позбавити можливості розкрити свою красу.

tricyrtis-1

Де садити тріціртіс

Тріціртісу добре буде рости в пристовбурних колах дерев – грунт багатий рослинними рештками, опале з дерев листя захистить в зимові холоди. Тільки пізньоквітучі сорти висаджують на добре освітлюваних ділянках – це допоможе зав’язатися бутонам до перших заморозків. Тріціртіс любить пухкі, лісові грунти, збагачені торфом і листовим перегноєм. Тріціртіс посухостійкий але вологолюбний, тому, грунт завжди повинен бути вологим, особливо слідкуйте за цим в суху і жарку погоду. Застій води не переносить.

Підживлення та полив тріціртіса

Тріціртіс любить органічні підживлення. Оскільки у тріціртіс не глибока коренева система весною потрібно мульчувати рослину компостом або перегноєм, які водночас можуть служити рослині підживленням. Потрібно зазначити, що неперепрілий гній рослині шкідливий.

Рослина досить посухостійка але водночас і вологолюбива, тому поливати потрібено регулярно, особливо в посушливу погоду. Вода для поливу повинна бути відстояною та теплою, поливають рослину під саме коріння. Після поливання потрібно видаляти бур’яни, одночасно розпушуючи між рослинами грунт.

tricyrtis3

Підготовка тріціртісу до зими

Зимувати ця квітка може на клумбі, тільки потрібно накрити її спеціальними матеріалами – торфом і агроволокном. Молоденькі пагони не переносять перегрівання, тому з приходом першого тепла, ранньою весною утеплення слід зняти і в липні-серпні зможете насолодитися прекрасним цвітінням.

tricyrtis5

Розмноження тріціртіса

Тріціртіс розмножується насінням та поділом кореневища.

Насіння висівається у відкритий грунт відразу після збору, перед приходом зими. Зацвітуть ці тріціртіси вже наступного року. Але найкращий спосіб розмноження –поділом куща весною. Тріціртіси здатні давати нові пагони навіть від незначних залишків коріння в грунті.

tricirtis11

Шкідники і хвороби тіціртісу

Основними причинами захворювань є недотримання режиму поливу. Перезволоження грунту є причиною розвитку грибкових захворювань. Із шкідників небезпеку для тріціртіса становлять равлики, що залишають липкі сліди й дірки на листі рослини. Збирати їх найкраще вручну. Можна розсипати навколо рослин подрібнену яєчну шкаралупу або кору великої фракції, по якій слимакам та равликам буде дуже незручно пересуватися.

.

Схожі записи