Mesembryanthemum грунтопокривні

Мезембріантемум: догляд, види, розмноження

Мезембріантемум (лат. Mesembryanthemum) — рід квіткових рослин родини аїзових. Включає близько 200 видів, що поширені в Африці, Азії, Австралії та на Канарських островах. Мезембріантемуми – це сукуленти, які накопичують воду в своїх листках і стеблах. Вони стійкі до посухи і спеки, тому добре підходять для вирощування в сухих і жарких кліматичних умовах.

Мезембріантемуми – це низькорослі рослини, які можуть досягати висоти від 10 до 60 см. Листя у них м’ясисте, соковите, буває різної форми і забарвлення. Квітки мезембріантемумів великі, яскраві, найчастіше червоні, рожеві, жовті або білі. Цвітуть вони з весни до осені.

Види мезембріантемумів

Рід мезембріантемумів включає різноманітні види, які відрізняються за розміром, формою і забарвленням квітів. Найпоширеніші види:

  • Mesembryanthemum crystallinum – сукулент з прозорими листками, які нагадують скло.
  • Mesembryanthemum nodiflorum – сукулент з дрібними, яскраво-жовтими квітами.
  • Mesembryanthemum floribundum – сукулент з великими, яскраво-червоними квітами.

Як садити мезембріантемум з насіння

Насіння мезембріантемумів висівають навесні або влітку в ємності з легким, пухким субстратом. Насіння не заглиблюють, а лише рівномірно розподіляють по поверхні субстрату. Ємності накривають плівкою або склом для створення парникового ефекту. Температура проростання насіння становить 20-25°C. Сходи з’являються через 1-2 тижні.

Висаджування мезембріантемумів

Після того, як сходи зміцніють і утворять кілька листків, їх можна висаджувати у відкритий ґрунт. Мезембріантемуми люблять сонячні місця з добре дренованим ґрунтом. Відстань між рослинами повинна становити не менше 20 см.

Догляд за мезембріантемумами

Мезембріантемуми – невибагливі рослини, які не вимагають особливого догляду. Основні правила догляду за ними:

  • Полив. Мезембріантемуми добре переносять посуху, тому поливати їх потрібно рідко, тільки після того, як верхній шар ґрунту повністю висохне.
  • Освітлення. Мезембріантемуми люблять сонячні місця. У тіні вони будуть погано цвісти.
  • Ґрунт. Мезембріантемуми добре ростуть на добре дренованим ґрунтах.
  • Підживлення. Мезембріантемуми підживлюють рідкими мінеральними добривами раз на місяць під час цвітіння.

Розмноження мезембріантемумів

Мезембріантемуми можна розмножувати насінням, живцями і діленням куща.

  • Розмноження насінням. Цей спосіб найпростіший, але найбільш тривалий. Сходи з’являються через 1-2 тижні.
  • Розмноження живцями. Цей спосіб більш швидкий, ніж розмноження насінням. Живці зрізають з молодих рослин і висаджують у ґрунт. Живці швидко вкорінюються і починають цвісти.
  • Розмноження діленням куща. Цей спосіб застосовують для дорослих рослин. Кущ ділять на кілька частин, кожна з яких повинна мати кілька листків і коренів. Частини куща висаджують у ґрунт.

Схожі записи