Амарін – вирощування, догляд

Амарін – штучно виведений міжродовий гібрид Амариліса Прекрасного і Неріне Боудена, від яких він і отримав свою назву.

Амарін Belladiva – цибулинна багаторічна рослина, яка цвіте в жовтні. Суцвіття великі, з ліліевидними квітками, які спрямовані від центру в сторони, з загнутими пелюстками насичено-рожевого кольору і добре вираженими тичинками. Потрібно зазначити, що всі існуючі Амаріни мають рожеве забарвлення пелюсток, відрізняються вони лише відтінками. Квіти мають приємний ніжний запах. Листя темно-зелене, мечоподібне. Листки присутні практично цілий рік окрім періоду спокою, який припадає на липень і серпень (період спокою). Висота квітконосу – 40-75 см. Рослина неморозостійка (витримує -7 °С). Амарін містить отруйні алкалоїди.

amarin_1

Амарін як і амариліс вирощують, як кімнатну рослину у горщику. Цикл розвитку амаріна схожий на амариліса – після обов’язкового періоду спокою, протягом 1,5-3 місяців, цибулини зберігають в теплих сухих умовах, відновлюють полив і через деякий час з’являється листя, а потім квіткові стрілки. Після цвітіння є тривалий період вегетації 6-8 місяців і потім черговий період спокою.

amarin2

Як садити цибулини амаріна

Цибулини амаріна висаджують без заглиблення, щоб шийка перебувала над рівнем грунту. Субстрат повинен бути пухким, з великим вмістом поживних речовин, з легким та кислуватим з pH 5,5 грунтом.

amarin3

Догляд за цибулинами амаріна

Догляд такий самий як у амариліса

Амаріни світлолюбні рослини, а також віддають перевагу регулярному поливу без сильного пересушування земляної грудки. У регіонах з м’якою зимою і плюсовими зимовими температурами Амарін можна вирощувати у відкритому грунті, де період спокою припадає на кінець літа, а цвітіння настає зазвичай в жовтні-листопаді.

Схожі записи