Кімнатні рослини, що очищають повітря

Купуючи кімнатні рослини для свого будинку, ми думаємо про красу і затишок, а не про здоров’я своєї сім’ї. Більшість декоративних рослин не тільки прикрашають своїм зеленим листям наш будинок, але й позитивно впливають на мікроклімат в будинку.

Кімнатні рослини не тільки прикрашають будинки, але й очищають повітря від токсинів, які завжди присутні в повітрі житлової зони. Вони захищають нас від бактерій і вірусів, а крім того заспокоюють нерви і покращують настрій.

Які рослини найкраще очищають повітря?

Які рослини найкорисніші для будинку?

collage_spatifillum_i_hlorofitum

Спатифіллум

Спатифіллум очищає повітря від пилу у вашій кімнаті. Тому регулярно протирайте його листя вологою губкою або влаштовуйте йому теплий душ. Вважається, що спатифиллум очищає повітря від шкідливих сполук, таких як: чадний газ, бензол, формальдегід, бензол, етилбензол.

Хлорофітум

Хлорофітум найкраще очищає повітря від шкідливих речовин, які виділяються з меблів, ламінату, газової плити. За добу рослина поглинає до 80 % шкідливих мікроорганізмів. Є зволожувачем повітря. А при додаванні у грунт вугілля, зволоження збільшується у кілька разів. Хлорофітум добре вирощувати людям-алергетикам та хворим на респіраторні захворювання, оскільки він дуже добре очищає повітря.
collage_aloe_i_dracena

Алоє

Алоє очищає повітря від формальдегідів і знижує вміст у ньому найпростіших мікроорганізмів. Вночі виділяє кисень і поглинає вуглекислий газ. Алоє добре вирощувати людям які хворіють на хронічні захворювання.

Драцена

Драцена очищає повітря в приміщені, у якому вона стоїть. Видаляє з повітря більше 70% шкідливих домішок, які можуть виділятися з неякісних синтетичних покриттів, лінолеуму і ДСП. Драцени переробляють всі ці шкідливі сполуки, а також знищують половину всіх існуючих мікробів.

Драцену можна віднести до найпотужніших зелених “фільтрів”. Вона здатна поглинати через листя та коріння такі отрути, як ксилол, бензол, формальдегід і трихлоретилен, і знешкоджувати їх.

collage_fikus_i_monstera

Фікус

Листя фікуса здатні активно поглинати формальдегід – до 10 мг/год, а отже очищати повітря. Його можна порівняти з порохотягом.

Монстера

Монстера не тільки збагачує приміщеня киснем і озоном, але й покращує мікроклімат, створює комфортний рівень вологості. Поглинає шкідливий формальдегід, який виділяють деякі будівельні матеріали. Виділяє біологічно активні речовини, які допомагають боротися з деякими бактеріями, вірусами і грибками.

Монстера має гарні великі листя, які затримують на своїй поверхні пил. І ще ця рослина є справжнім барометром, вона має здібності передбачати погоду. Перед початком грози або дощу, на її листках з’являються крапельки води. Але … її сік дуже шкідливий для людини. Він моментально викликає опік шкіри, а якщо він потрапить в очі, слід терміново промити їх водою, потім відваром ромашки, а потім відправлятися на прийом до лікаря. У випадку, якщо тварина або людина ковтне сік, то це моментально викличе печіння в роті, буде рясно виділятися слина.

collage_sheflera_i_geran

Шеффлера

Шеффлера – справжній природний іонізатор, який покращує екологію в будинку. Повітря в кімнаті, де стоїть ця рослина, завжди буде наповнене киснем, важливими для людини аероіонами і, на додачу, добре зволожене. Шеффлеру також ставлять у кімнатах де палять цигарки, вона вбирає шкідливі речовини і очищає повітря (раз на тиждень шеффлеру потрібно виносити на відкрите повітря, щоб вона віддала всі шкідливі речовини(на 2-3 год)).

Пеларгонія

Для того щоб ця квітка принесла максимум користі, її потрібно тримати в спальні. Пеларгонія виділяє корисні сполуки (людина їх вдихає і заспокоюється, це корисно при стресах і безсонні), очищує повітря. Герань відома у всьому світі, як рослина, що відганяє міль, вона гарно цвіте, швидко розмножується, і не вимагає особливого догляду, дуже корисна.

collage_kaktus_i_aurakariya

Кактус

Краще купувати кактус з довгими голками. Ця рослина вбиває мікроби і знижує шкідливу іонізацію повітря, захищаючи нас від електромагнітного випромінювання. Ось чому цю рослину рекомендують ставити в кімнатах, де є комп’ютер і телевізор. Для нормального росту їм необхідно багато тепла і світла.

Араукарія

Ауракарія це вічнозелене невибагливе хвойне деревце зі специфічним, приємним і освіжаючим запахом, що володіє цінними лікувальними властивостями. ЇЇ добре вирощувати людям-алергетикам, оскільки ця рослина дуже добре очищає повітря, і у ній міститься каротин, смоли та ін. корисні речовини.

Схожі записи