Валотта – догляд

Валлота це листяна цибулинна рослина, що гарно цвіте, у природньому середовищі росте в тропіках і субтропіках.

Валлота (Vallota) – рід сімейства Амарилісові (Amaryllidaceae). Цей рід налічує більше 50 видів цибулинних рослин, квітникарям-любителям відомі під назвою Амаріліс.

Листя у Валлоти темно-зелені, червоні біля основи, досить вузькі, розташовані віялом. Цибулина яйцеподібної форми, у шийки червона, з коричневими лусками. Цвіте валлота в кінці літа. З центру цибулини виростає міцна порожниста квітконіжка висотою 30- 40 см, на якій з’являється 3-6 червоних квіток зібраних в суцвіття. Квітки дзвоно-подібні, діаметром до 10 см. У всіх валлот привабливі довгі ниткоподібні тичинки з великими овальними жовтими пильовиками.

«Дітки» валлоти формуються всередині цибулини, вони не прориваються крізь тканини, як у багатьох інших цибулинних рослин, а за допомогою спеціальних «ніжок» виштовхуються назовні, відриваючись від материнської рослини. Іноді маленькі цибулинки можна зустріти навіть на поверхні грунту.

Види валлоти

Рід валлота представлений тільки одиним видом – Валлота прекрасна Vallota speciosa, але англійські селекціонери вважають по іншому, цей рід налічував 3 види рослин. Згідно з останніми даними Vallota speciosa і Vallota purpurea переведені в рід Cyrtanthus і звуться Ціртантус піднесений Cyrtanthus elatus, а Vallota miniata в рід Clivia.

kolazh_vallota1

Є кілька сортів Валлоти, що відрізняються за розміром і кольором квіток:

– «Альба» – з білими квітками,

– «Магніфіка» – червоні квітки з білим вічком;

– «Мінор» – має більш вузькі листя і більш дрібні квітки в порівнянні з видовим рослиною;

– «Майор» – відрізняється дуже великими квітками.

Відмінність валлоти від інших амарилісових

  • насичено-пурпурові пазухи листя. Самі листя довгі, плоскі, їх форма і колір відрізняється від виду до виду. В одних – листова пластина дуже вузька, гладка, у інших – широка, закручена спіралі. Забарвлення листя може бути яскраво-зеленої, матово і темно-зеленою різної насиченості.
  • цибулини у рослини округло-грушоподібної форми з короткою шийкою. Забарвлення підсохлих лусочок служить ще однією відмінною рисою: якщо їх верхня сторона звично коричнева, то внутрішня – світло-малинова.

Увага! Валлота отруйна рослина. Особливо небезпечні цибулини, в яких концентрація отруйних речовин набагато вища, ніж в листі і квітах. Після роботи з рослиною рекомендується ретельно вимити руки і всі інструменти.

collage_vallota4

Як доглядати за валлотою

Як і всі цибулинні рослини, валлота потребує особливого догляду. Як доглядати за валлотою наші рекомендації:

Яскравість світла для валлоти

Основною вимогою в догляді за валлотою є – яскраве світло. Їй потрібно прямі сонячні промені в ранкові та вечірні години. Ставте рослину на підвіконня східного напрямку, але рослина непогано росте і на західних. На південній стороні валлоту потрібно притіняти від обіднього сонця, пекучі промені якого можуть спалити листя.

collage_vallota3

Температура повітря для валотти

Температура повітря у різні періоди має бути іншою: у літній +23 – +24 ° C, взимку + 10° C, але на нижче +5 ° C .

Як поливати валлоту

Режим поливання цибулинних рослин в залежності від періоду відрізняється, а саме: в літку – помірний, верхній шар грунту повинен злегка просихати, а в період бутонізації і цвітіння поливання збільшують. Взимку поливання різко зменшують, потрібно стежити лише за тим, щоб листя не втрачали своєї пружності. Голі цибулини зберігають без поливу.

Важливо: Заливати цибулинні рослини небажано, так, як цибулина схильна до різних гнилей, спровокованим перезволоженням грунту.

Отже, Валлоту, як і інші цибулинні квіти краще злегка пересушити, ніж перелити. Але і тривале пересушування земляної грудки також позначиться на ній негативно, так, як сухий період може спровокувати початок періоду спокою, і рослина втратить частину листя, а в пору цвітіння – бутони і квітки.

Валлота добре переносить сухе повітря. При дотриманні режиму поливу, підвищення вологості не вимагає.

collage_vallota2

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Пересадка та грунт для валлоти

Пересаджують валлоту тільки в міру необхідності, так , як цвітіння починається тільки тоді коли їй стає тісно в горщику. Якщо посадити її в невеликі горщики, де рослині буде тісно вирощувати «діток», вона зацвіте швидше. Якщо для посадки вибрати широкі плоскі горщики – валлота почне розмножуватися, сформувавши ціле сімейство, але квітів вам не дочекатися.

Грунт для валлоти повинен бути дуже поживним, волого-і повітропроникним. Найкращим складом грунту буде: листова, дернова, перегнійна земля, торф і грубозернистий пісок (2: 1: 1: 1: 1). При цьому дренаж необхідний.

Добриво для валлоти

Навесні і влітку валлоту підживляють 1 раз на 14 днів спеціальними добривами для цибулинних рослин. Взимку в підгодівлі вона не потребує.

Розмноження валлоти

Розмножується валлота цибулинами-дітками, які викопують з горщика або збирають з поверхні. При посадці цибулин їх поглиблюють в землю на половину або 2/3, але не більше. Цвітіння молодої рослини настає через 3 – 4 роки.

Шкідники і хвороби валлоти

Най частіше валлоту заражають павутинний кліщ та щитівка.

З хвороб найчастіше зустрічаються різні гнилі цибулини, спричинені надмірним поливом.

Схожі записи