Заміокулькас: догляд, розмноження

Заміокулькас схожий на «Грошове дерево» і тому в народі його називають «доларовим деревом». «Грошове дерево» збільшує дохід сім’ї, притягуючи гривні, а Заміокулькас, тобто «Доларове дерево» – допомагає заробляти і накопичувати долари.

Заміокулькас ( Zamioculcas zamiifolia) – багаторічна рослини з родини ароїдних, близький родич монстери, диффенбахії і кали. У природному середовищі цю рослину можна побачити в Сх. Афрці і Кенії.

Для багатьох любителів кімнатних рослин заміокулькас став улюбленою домашньою рослиною, а фітодизайнери полюбили його як ефектну і невибагливу рослину, яка чудово підходить для озеленення квартир та офісів.

collage_zamiokulkas

Як доглядати за заміокулькусом

Заміокулькас – це невибаглива рослина, за якою легко доглядати. Однак, для його успішного вирощування потрібно дотримуватися деяких вимог.

Яскравість світла для заміокулькаса

Заміокулькасу підходить місце з яскравим розсіяним світлом, але не прямі сонячні промені. Влітку цю рослину можна виносити на свіже повітря в тінисті місця.

Температура повітря для заміокулькаса

Помірна, улітку до 25 ° C , а взимку переважно 16-18 ° C, але не нижче 12 ° C.

collage_kviti_zamiokulkasa

Полив та вологість повітря для заміокулькаса

Поливати заміокулькас потрібно помірно з весни до осені, але при цьому на піддоні не повинна накопичуватись вода, взимку полив зменшують, грунт повинен добре просохнути до наступного поливу. Заміокулькас легше переносить нетривале пересушування, ніж застій води в грунті – це може призвести до загнивання коренів і утворення стеблової гнилі. Тобто поливати заміокулькас треба в міру повного просихання земляної грудки, а взимку не частіше 1-2 разів на місяць. Заміокулькас не вимагає обприскування листя, але іноді треба влаштовувати обмивання, щоб рослина не запилювалася і не втрачала привабливість.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Як і коли підживляти заміокулькас

З квітня по серпень підживляємо кожних 14 днів комплексними добривами для зелених рослин. Заміокулькас дуже швидко вбирає і витрачає поживні речовини, його також можна підживляти добривами для кактусів і сукулентних рослин.

korinnya_zamiokulkasa_2

Як пересаджувати заміокулькас

Пересаджувати заміокулькас потрібно щорічно весною. Грунт має бути досить поживним. Для молодих рослин грунт повинен складатися з 1 частини дернової землі, 1 частини листової землі, 1 частини торф’яної і 1 частини піску. Можна додати трохи компосту. Старі заміокулькаси пересаджують кожні два роки весною.

rozmnozhennya_zamiokulkasa

Розмноження заміокулькаса

Розмножують цю рослину діленням куща, листям, живцями. Лист перед посадкою краще трохи підсушити. Укорінення може тривати до 2-ох місяців.

Шкідники та хвороби

Заміокулькас хворіє рідко. Це дуже витривала рослина, тому хвориби можуть з’явитися лише при неправильному догляді.

Найбільша помилка у догляді за заміокулькасом – надмірний полив. У цьому випадку починають загнивати коріння. Якщо таке сталося, треба рослину вийняти з горщика, промити коріння відрізати гнилі частини коріння, всі зрізи присипати вугіллям, підсушити і пересадити в новий грунт, надалі поливати дуже рідко.

Шкідники, які загрожують заміокулькасу: павутинний кліщ, щитівка, попелиця.

Схожі записи