Диффенбахія: догляд та розмноження

Диффенбахія (Dieffenbachia) – вічнозелена рослина з великими барвистими листками, належить до сімейства ароїдні. Стебло у диффенбахії товсте, міцне і соковите, схоже на стовбур дерева, на якому виростають великі строкаті листки. Візерунок на листках може бути різний, в залежності від виду: це можуть бути смужки, крапки, крапки різних кольорів – від світло-зелених до темно-жовтих.

green_magic

Диффенбахія – висока рослина. У природньому середовищі диффенбахію можна зустріти в теплих і вологих тропічних лісах Америки, вона може досягати до 2 м у висоту і навіть більше. Але й у кімнатних умовах вона може вирости досить високою, тому їй потрібна міцна опора. Диффенбахія росте швидко і виглядає ефектно, тому цю кімнатну рослину дуже часто використовують для озеленення віталень, веранд, засклених балконів та ресторанів.

kviti_difenbahy

У кімнатних умовах рослина цвіте досить рідко, але при штучному запиленні може навіть дати плоди. Коли квітка диффенбахії почне в’янути, треба її зрізати, оскільки в цей час формується насіння і цей процес забирає у рослини дуже багато сили.

На сьогоднішній день налічується більше 30 видів диффенбахій і лише деякі з них найчастіше зустрічаються у нашик квіткових магазинах: Диффенбахія Tropic Snow, диффенбахія White Flame, диффенбахія Reflector, диффенбахія Green Magic, диффенбахія Tropic Marianne, диффенбахія Vesuvius.

tropic_marianne

Увага! Сік диффенбахії отруйний. Пошкоджені листя і стебла виділяють отруйний сік. При попаданні на слизові (очі, рот, ніс) може викликати опіки або подразнення. Не ставте диффенбахію у дитячих кімнатах, а при розмноженні використовуйте рукавички.

Корисні властивості диффенбахії

Диффенбахія має важливе екологічне значення, оскільки є прекрасним очисником (фільтром) повітря від бензолу, ксиліту та інших шкідливих речовин. Якщо ви живете поряд з заводами або автомагістралями, придбайте диффенбахію .

white_flame1

Як доглядати за диффенбахією

Для диффенбахії потрібен особливий підхід, але головне не перестаратися. Зверніть увагу на освітлення, вологість повітря і температуру.

Яскравість світла

Для деффенбахії потрібне яскраве світло, проте вона не переносить прямих сонячних променів. Влітку рослину можна винести на подвір’я у затінене місце. Якщо освітлення замало, рослина витягнеться і дуже швидко перетвориться на викривлене і ламке дерево з невеликим пучком листя зверху, яке нагадуватиме криву пальму .

tropic_snow

Температура повітря

Для диффенбахії підходить помірна температура +20 -+25° С, але не допускайте зниження температури повітря до + 15° С, при більш низьких температурах рослина змерзне і загине.

Полив та вологість повітря

Диффенбахію в період активного росту (поч. весни- кін. літа) потрібно поливати рясно, м’якою водою кімнатної температури. Взимку полив потрібно зменшити. Ні в якому разі не переливати.

Вологість повітря повинна бути досить високою, тому її потрібно обприскувати 2 рази на день. Як підвищити вологість повітря? Ознакою сухого повітря є сухі краї листя диффенбахії.

vesuvius

Догляд за листям диффенбахії

Для листя диффенбахії потрібен особливий догляд, їх потрібно протирати і обприскувати, це слід робити теплою і м’якою водою. Після таких процедур листя у диффенбахії стане чистим, а щоб надати блиску листкам – протріть їх безалкогольним пивом.

obryzuvannya_difenbahii

Обрізка диффенбахії

У міру росту нижня частина стебла у дорослої рослини дерев’яніє, а нижні листки опадають і рослина втрачає декоративний вигляд. У цьому випадку потрібно зробити омолоджування рослини. Для цього зрізають і укорінюють верхівку, стебло нарізають на живці та укорінюють їх. Можна омолодити рослину наступним чином: зрізати рослину повністю, залишивши лише короткий пеньок, з нього через кілька місяців почнуть з’являтися нові молоді пагони.

reflector

Добриво для диффенбахії

У весняно-літній період підживляти диффенбахію потрібно1 раз в два тижні. Найкраще підходить комплексне мінеральне добриво для ряболистих декоративно-листяних рослин. З вересня по березень, у зв’язку з коротким світловим днем, рослина витрачає менше сил на ріст, він зупиняється, в цей період потрібно зменшити полив і не підживляти.

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Пересадка та грунт для диффенбахії

Пересадка і грунт для диффенбахії аналогічні до інших ароїдних рослин: монстери, каладіума ,сингоніума та інших. Як пересаджувати рослини?

collage_rozmnozhennya_difenbahii

Розмноження диффенбахії

Розмножують диффенбахію верхівковими стебловими живцями, частинами стебла, насінням.

Живці укорінюють у воді, в піску або суміші піску і торфу (1: 1). Якщо стеблові живці стоять у воді і коріння вже досягли довжини 4 см, то їх можна висаджувати в горщики. А якщо вкорінюєте в піску, то підживіть живці дуже слабким розчином мінерального добрива (1/4 дози), це стимулює ріст коріння. Пересаджувати рослину можна тоді, коли коріння добре розростуться, але без порушення земляної грудки.

Диффенбахію можна розмножити також частинами стебла. Наріжте їх довжиною 10-20 см (3-4 міжвузля), відразу не садіть, а підсушіть 1-2 дні. Зрізи обов’язково присипте деревним вугіллям. Після цього покладіть живці горизонтально і притисніть до субстрату так, щоб вони наполовину визирали з грунту. Укорінення таким способом йде дуже повільно (від 4 тижнів до 6 місяців). Якщо живці не проросли, але й не зігнили, продовжуйте помірно поливати (під грунтом вже ростуть корені). Через деякий час ви помітите, що на шматочку стовбура у землі набухла нирка. Незабаром з’явиться листок. Тоді бажано підсипати до основи пагона свіжу землю. Коли рослина зміцниться, пересадіть її, але ні в якому разі не відрізайте старий стовбур, молодий погон загине.

Шкідники та хвороби

На диффенбахію можуть нападати попелиця, червоний павутинний кліщ, щитівка, трипси. Про наявність шкідників може свідчити пожовкле листя.

Всі захворювання у диффенбахії виникають при неправильному догляді: надмірний полив і переохолодження.

Листя чорніють – гниють корені від надмірного поливу. Рослину можна врятувати: вийняти рослину з горщика, промити коріння, всі гнилі корені обрізати, всі зрізи присипати дерев’яним вугіллям, посадити в стерильний грунт.

Листя опадають – низька температура, перетяги і сухе повітря, але відмирання старого листя не є проявом хвороби – це природний процес.

Коричневі плями на листі – сонячні опіки.

Краї листя коричневіють – пересихання грунту, сухе повітря.

Схожі записи