Сингоніум: догляд та розмноження

У природі зустрічається більше тридцяти видів сингоніума, але як кімнатна рослина представлена тільки двома або трьома видами.

Сингоніум (Syngonium) – декоративнолистяна, вічнозелена, багаторічна, в’юнка рослина з тонкими стеблами, на яких розвиваються повітряні корені, що чіпляються за будь-яку опору. Належить ця рослина до родини ароїдних. Забарвлення листя сингоніума різне: однотонне або строкате, з сріблястими жилками, штрихами або плямами; колір листя буває від різних відтінків зеленого до майже білого. У молодих сингоніумів листя цілісні, стрілоподібні, їх забарвлення набагато яскравіше ніж у старих, в яких листок з часом стає розсіченим з 3-5 кутами. У природному середовищі цю рослину можна зустріти в тропічних лісах Південної та Центральної Америки.

cvitinnya_singoniuma

Квітки сингоніума, як і у всіх ароїдних, мають вигляд зеленого качана з рожевим або червоним покривалом, сингоніум в домашніх умовах не цвіте.

Увага! Молочний сік сингоніума отруйний, як сік всіх ароїдних; при попаданні на слизову оболонку він викликає подразнення.

Як доглядати за сингоніумом

Доглядати за сингоніумом нескладно, достатньо правильно і своєчасно дотримуватись вимог по догляду і ця рослина завжди буде гарно виглядати.
collage_singonium1

Яскравість світла

Розташувати сингоніум краще в півтіні або на західних чи східних сторонах будинку. Добре витримує і яскраве розсіяне світло, та від прямих сонячних променів рослину краще притіняти ( його листя вицвітають). Взимку сингоніум потребує більшої кількості світла, ніж в літній час – в цю пору через недостатнє освітлення його листки робляться дрібними і зеленими, без окраски.

Температура повітря для сингоніума

Сингоніум добре розвивається при температурі +19- +24 ° C, взимку +17-+18 ° C; може переносити короткочасне зниження температури до +14 ° C.

collage_singonium2

Полив та вологість повітря для сингоніума

Поливати сингоніум потрібно рясно відстояною, м’якою водою кімнатної температури, всю зайву воду потрібно зливати. Між поливами верхній шар субстрату має підсохнути. Взимку полив скорочують, якщо тільки сингоніум не зимує в дуже теплому приміщенні з сухим повітрям.

Вологість повітря для сингоніума повинна бути високою, тому влітку його листя потрібно обприскувати або мити теплою відстояною водою, а взимку краще тримати горщик з рослиною подалі від батарей або збільшити вологість повітря.

Як підживляти сингоніум

Підживляють сингоніум у весняно-літній період 1 раз на 14 – 18 днів рідкими мінеральними добривами для листяних рослин. Взимку не підживляють.

collage_singonium5

Обрізування або прищипування сингоніума

Сингоніум потребує формування, але перед тим як прищипувати чи обрізати цю рослину, вам необхідно визначитись, яку форму ви хотіли б отримати: чи це ліана, чи форма куща і т.д. А якщо скористатися опорою у вигляді труби з сфагнумом чи кокосовим волокном, то можна виростити сингоніум як деревце. Щовесни потрібно видаляти тонкі прирости на основному стеблі, а для більшого розгалуження молоді рослини прищипують над сьомим листком.

collage_singonium3

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Пересадка сингоніума

Молоді ліани пересаджують кожної весни способом перевалки, а ті, що мають 3-4 роки – через два-три роки, коли зі зливного отвору горщика буде видно коріння.

Грунт для сингоніума повинен бути пухкий, водо- і повітропроникний, нейтральний або слабокислий (рН 6-7). Суміш грунту повинна складатися з 1 частини дернової, 1 частини листової землі, 1частини торфу і 1 частини піску. Не забудьте полити рослину після пересадки і не підживляйте впродовж місяця.

Розмноження сингоніума

Розмножується сингоніум насінням або вегетативно: живцями, діленням куща.

Шкідники та хвороби

Якщо дотримуватись всіх вище перелічених умов догляду, рослина завжди буде здоровою і ні шкідники, ні хвороби їй не загрожуватимуть.

Загрожують сингоніуму такі шкідники як: попелиця, трипси, щитівки і павутинний кліщ.

Хвороби з’являються при неправильному догляді.

Помилки в догляді за сингоніумом

Сингоніум жовтіє, занадто дрібне і бліде листя – від нестачі в грунті поживних речовин.

Якщо у сингоніума темніють і сохнуть кінчики листя, після чого листя опадає – це сигнал про те, що в приміщенні занадто сухе повітря.

листя рослини стають тьмяними і матовими – перезволожений грунт . Тьмяніють листя і втрачають окраску – не вистачає світла.

Схожі записи