Бегонія: догляд, пересадка та розмноження

Бегонія- багаторічна, трав’яниста рослина, з дуже гарними білими, рожевими, червоними квітами із родини бегонієвих. На сьогоднішній день налічується 2 тисячі гібридних видів бегонії, які ростуть в тропіках і субтропіках Південно-Східної Азії, Африки.

У природних умовах розміри бегонії вражають, від 5-12 см і аж до 2 метрів висоти, росте вона в щілинах скель, на коренях старих дерев.

collage_begoniya6

Найчастіше нам зустрічаються гарні завжди квітучі бегонії, у садових і квіткових магазинах можна придбати різні види, як вуличних, так і домашніх бегоній. При правильному догляді ці красиві квіти будуть милувати око своїм цвітом з початку весни і аж до кінця осені.

 • Кімнатні бегонії є різних видів

  декоративно – листяні (begonia rex : Merry Christmas, Silver Queen, Yuletide, Her Majesty та інші B. metallica, B.masoniana, B. maculata(плямиста), які мають різноманітні кольори листків і форми (B. semperflorens, B. fuchsioides, B. haageana, B. serrati petala)

  begonia2
 • декоративно – квітучі (B. Tuberhybrida, B. multiflora, B. fireglov, B. cheimantha), що рясно і гарно цвітуть різних кольорів.

  begonia-plants1
 • кущові бегонії, які досягають висоти до 30см

Найпопулярнішою з декоративно – квітучих можна назвати бульбову, у неї найбільш рясні і яскраві кольори квітів, вона відноситься до непримхливих.

begonia-123

Як вибрати бегонію у квітковому магазині?

Перш за все вибираємо по кольору квітки і величині рослини. Далі, обов’язково пильно переглядаємо рослину, чи немає плям на листочках, щоб не було гнилі, борошнистої роси та інших хвороб. Наступне: оглядаємо стебла і перевертаємо листя, дивимося чи немає комашок і павутинок. Якщо сумніваєтесь чи рослина здорова, але дуже хочеться придбати квітку, привезіть її додому, поставте в тінь, і обробіть хімпрепаратами. Вибір здорової рослини і правильний догляд, забезпечить довге цвітіння і вдалу покупку.

collage_begoniya1
 • Правила догляду за бегонією

 • Яскравість світла

  Вибираючи місце для домашніх бегоній, краще віддати перевагу східним і західним вікнам. Бегонія декоративно – квітуча полюбляє яскраве розсіяне світло, але не прямі сонячні промені, бо від них листя можуть обгоріти, а декоративно-листяним – підійде напівтінь. Дворові бегонії можуть знаходитися і на прямому сонці, за умов надмірного поливу у горщиках і пересадки у відкритий грунт.

  collage_begoniya2
 • Температура повітря

  Температура в період активного росту і бутонізації повинна бути помірна: від 18 до 20 градусів С, взимку температуру зменшують до15 – 18 градусів С. Дворові витримують до 27 градусів при надмірному поливі.

 • Полив та вологість повітря

  Літом, в період цвітіння, бегонію підливають часто, не допускайте застою води у тарілці, потрібно дати корінням трохи підсохнути. Вода для підливу бегоній повинна бути м’якою. Зимою, у період спокою, підливають значно рідше в міру висихання землі. Бульбові бегонії впадають в зимову сплячку, тому варто помістити їх в сухий торф і до весни не поливати. Потребує дуже великої вологості, але не обприскування. Як збільшити вологість.

  collage_begoniya3
 • Підживлення бегоній

  Починати підживляти бегонію потрібно в період бутонізації один раз на 14 днів. Добрива використовуйте для квітучих. Для листяних підійде добриво з вмістом азоту. Азот активізує ріст листя і сповільняє цвітіння.

  collage_begoniya4
 • Пересадка бегоній

  Бульбові бегонії пересаджують щороку весною, інші види при потребі (див. догляд пересадка). Використовують землю з листяного перегною, піску, садової землі і торфу у пропорціях 2:1:1:1. Після пересадки підливаємо і ставимо у затінене місце для адаптації на 4 дні.

  Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

 • Догляд під час і після цвітіння

  Всі відцвілі квіти, насінні коробочки видаляйте, утворення насіння забирає дуже багато сили у рослини. Після цвітіння бегонію переносять у прохолодне місце, зменшують полив, весною полив варто збільшити. Нові погони можна укорінювати.

  collage_begoniya5
 • Розмноження бегоній

  Розмножується бегонія вегетативно розмноження листком, бульбами і насінням.

 • Хвороби

  Найчастіше у бегонії зустрічаються такі хвороби: сіра гниль, борошниста роса.

 • Шкідники

  Шкідниками бегоній є попелицяі червоний павутинний кліщ

Схожі записи